tarude ventilatsioon

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tere,
Olen 1993-st aastast mesindanud lamavtarudega,seoses sellega mul mõned küsimused,mis jäävad siiani arusaamatuks.
Kuidas on võimalik,et tarus tekib ülekuumenemine kui ventilatsioon toimub lennuava ja katuse all olevate vevtavade kaudu,mis on kaetud traatvõrguga?
Minu praktikas ei ole kordagi ülekuumenemist olnud,olen pidevalt jälginud,et lennuava oleks vaba st. lumest puhas.
Lennuava ei ole ka kunagi olnud jäätunud,mis loomulikult takistab õhu juurdepääsu mille tagajärjel tekib tarus õhu puudus.
Korpustaru puhul väidetakse,et põhi on kaetud traatvõrguga,mis tagab hea ventilatsiooni,mul jääb arusaamatuks,et kuidas see toimib,kui katuse all ei ole täiendavaid avasid,kuidas õhk hakkab liikuma kui niiõelda tõmme puudub?
Palun selgitage .

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

korpus taru

Kui nüüd korpus tarule teha katusesse vent . avad jahutaksid pesa ruumi lihtsalt maha. kuna korpus tarus on soojustus katuse sees. Lamav tarus aga on vent avade katuse sees kuid soojustus on allapool vent ava. Lamav tarus käib ventileerimine kaa pöhja mõõda. Kuidas küsid? lihtsalt. Lennu avast tuleb õhk sisse liigub vahelaua allt läbi , külje seinu mõõda üles ja katuses olevast vent avadest vällja. Korpus tarus mesilased soojendavad selle õhu mis tuleb lennuavast ja pöhjast üles ja suruvad sellega külma alla. Kuna külmas hakab vesi kondenseeruma siis vesi liigub alla poole. Ja siis ventilatsioon lenuavast , või võrgust kondenseerunud vesi langeb võrgust läbi maha. Üle kuumenemine võib tekkida kui langetise tõttu on rest pöhjas umbes.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

vent

tere,teemas,
lamavaga on asi selge,õigemini oli selge,mis puutub korpusesse siis jah jutt õige,tähendab alfal oli võrk surnud mesilastega kaetud mille tagajärjel puudus ventilatsioon edasi tekkis selle tagajärjel jää ,mis pani kinni lennuava ja nii tekkiski ülekuumenemine,kuna vent enam ei toiminud.