Anonüümsusest meil ja mujal

Jututoa moderaator

Jutukest veeretama ajendas Jänedal sõnavõtt anonüümsusest. Sõnavõtja oli tuliselt vastu, et kasutatakse niinimetatud aliasi. Toodi ka näide, et kui tundmatu inimene soovitab midagi, siis seda võetaksegi tõe pähe. Samas kõneleja ütles, et ka wikipedias, mida pimesi kiputakse uskuma, on samuti palju vigu. Mis siis on anonüümsusel viga? Kas peaksime hakkama mesindus.ee-sse sisse logima ID-kaardiga ja olema kindlasti ees -ja perenimega? Või siis lihtsalt kasutama ees -ja perenime ilma isikut tegelikult tuvastamata? Võime muidugi - ma võiksin vabalt võtta nimeks näiteks Gennadi Stepanov ja kas sellest siis muutuksid minu jutud/soovitused usutavamaks? Aga ok - kujutame nüüd ette inimest, kes teemat jagab, kuid ei soovi esineda oma nime kasutades. Näiteks läti kolleeg nimega Edgars Perze. Ilmselt kaotaksime hea asjatundja ainult seetõttu, et sunnime inimest kasutama õiget nime.
Meenub üks seik (vist) Vasalemma karjäärist, kus üks töölistest oli hiinlane ja kandis nime Hui Li. Karjääris töötas palju vene rahvusest inimesi ja kuna Hui Li oli tore inimene, siis kutsuti teda Timofeiks.
Ja kes on need, kes foorumist ja jututoast absoluutset tõde otsivad? Jututoas on kujunenud välja seltskond, kes ilmselt juba teavad, kes millekski võimeline ja kelle teadmisi tasub praktikas rakendada. Tasub muidugi meeles pidada, et jututubades on teada-tuntud reegel, et alguses uued tulijad vaatavad rohkem, kui sõna võtavad ning küll siis ajapikku tekib teadmine, kes on kes. "Vanadest olijatest" teavad ju enamvähem kõik, kes on TarmoJ, Tormi, Jaanus, metsamesinik jne". Niiet - pole me keegi enam nii anonüümsed ühti. Soovi korral aga on võimalus olla anonüümne, mis usun kindlasti lubab algajatel mesinikel küsida julgemalt nö "lolle küsimusi". Keegi meist ei ole sündinud mesindusmagister.
Lisaks - pole kuulnud, et kusagil oleks loodud pretsedent, et jutukates nõutakse täpseid isikuandmeid (CIA ja muude analoogsete struktuuride kohta ei oska öelda)

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

anonüümsus

Mina varjunimedes probleemi ei näe, kuid ilma nimeta teiste sopaga pritsimises aga küll.
Kuigi olen 10-11 a mesilastega tegelenud ei tunne ma siiani et oleksin mesindus magister, doktor või muu auaste. Ennemini võiks olla mesindus põhiharidus kui nii võib õelda. On asju mida tean, kuid väga palju on ikkagi veel õppida ja katsetada.

Pronksmedal (100p.)

Arvn...

Isiklikult ei poolda anonüümsust ja esineks edasi oma 1943 aastal saadud nime all. Kahjuks arvutivahetusega unustasin parooli ja et mitte raisata suvel aega sai see saladuslik 0001
ette pandud
Lehel käin viimastel aastatel väga harva sest siin võtavad kahjuks sõna peamiselt need kelle arvamus mind enam ei huvita.
Mesilasi pidanud juba 77-ndast aastast ja vabandage väga
aga kas raamiliist on 10 või 12 mm, või veel midagi.
No teate- kaua võib AABITSAT lugeda.
Aastaid tagasi viitsis sõna võtta Maire Valtin-nüüd pole ammu
lugenud.
Jaanus Tull või Talimaad Pärnumaalt,Mardna Mait jt. kogemustega mesinikud millegipärast eiravad Mesindus.ee-d. Milles asi?
Miks võtavad sõna põhiliselt grafomaanid kes teevad mesinduses alles esimesi samme?

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Kogemustega mesinikest

jaak0001 kirjutas:
Jaanus Tull või Talimaad Pärnumaalt,Mardna Mait jt. kogemustega mesinikud millegipärast eiravad Mesindus.ee-d. Milles asi?
Miks võtavad sõna põhiliselt grafomaanid kes teevad mesinduses alles esimesi samme?

Jaak,

Jaanus osaleb mesindus.ee-s päris Harju keskmisel tasemel: http://mesindus.ee/kasutaja/jaanus/track
Mairega rääkisime Jänedal - tal olid kasutaja andmed kaotsi läinud. Saatsin need talle äsja ja loodame Mairet peagi siin taas näha.

Tasub sedagi arvestada, et kogemustega mesinikud ei pruugi alati olla kogemustega arvutikasutajad;)

PS, oma kasutajanime saad ise sobivamaks muuta aadressil http://mesindus.ee/user/238/edit

Terv,
Tormi

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Selles osas, et

Selles osas, et aabitsatõdesid korratakse pole midagi taunimisväärset ja põlastavat, sest igal aastal on hulk uusi alustajaid, kes janunevad nende tõdede järele.Ei aita sellest, et ütled, mina ja loe. Raamatutes pole kõik väga selgelt kirjutatud ja paljud raamatud on lausa halvad. Kui leiad, et ei soovi kedagi aidata ja mõnda lihtsat asja algajatele lahti rääkida, siis on see sinu isiklik asi.
Millegipärast need sinu mainitud eeskujud ei võta üldse sõna ja ei räägi siin ei tarka ega lolli juttu. Jaanus on ainuke, kes siin aeg ajalt oma teadmisi jagab ja see on väga kena temast. Anonüümsus peab siin säilima, sest paljud ei soovi jääda oma rumala küsimusega lolli olukorda aga samas vajavad võib olla hädasti abi. Mina ütlen selle kohta , et pole olemas rumalaid küsimusi. Hoopis rumalam on tegelikult see kes ei küsi. Kirjutaja võiks vahel vaadata enda õuest kaugemale ka kuigi ma tean, et minu arvamus ei pruugi teda huvitada, olen ka algaja.

Pronksmedal (100p.)

rumalad

ei ole küsimused, rumalad saavad olla ainult vastused.
Silver

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

tjah

Mäletan seda argumenteeritud, hästi artikuleeritud ja ajastatud fortissimo sissesõitu Tormi sujuvasse ettekandesse Smile
Minu jaoks polnud aga need argumendid. Mis toimub? Tellitakse seadus mis mesinikele taskusse ja püksi poeb, järgmisena ID kaardiga autentimine kommenteerimiseks?
***
Ma võrdleksin igasugu maksusid tammiga jõel. Jõgi on majandus. Tamm- maksud. Et jõe veevoolust kasu saada, ehitatakse sinna tamm. Tammi ei saa igale poole ehitada, otsitakse ikka koht kus vett on ja kõrguste vahe/inimestel oleks raha. Ehitatakse tamm ja pannakse turbiin, saadakse elektrit/maksusid. Tammi ehitaja aga on ahne, tahab rohkem saada. Ehitab tammi kõrgemaks/tõstab makse. Mis juhtub? Jõgi otsib omale uue sängi. Kogu voolualale tamm ehitada/rohkeravulisi maksusid administreerida käib ahnepäitsule üle jõu.
Vanarahvas ütleb:
- Tasa sõuad, kaugele jõuad.
- Meistrit tunned mõõdutundest.
Smile

Pronksmedal (100p.)

Parim

kommentaar mis olen lugenud.
10+ Rebaseonu.
Silver

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Vot siis

Selle AABITSA lugemise jutu peale tuleb üks asi meelde!
Üks poiss käis kolmandat aastat esimeses klassis. Ja kui küsiti ta käest: ''Et miks?'' Siis poiss vastas: ''Kes õppida tahab on esimeses klassis õppida küll ja küll''
Kuidas Jaak sa omi lapsi lugema õpetasid,kas ENE abiga? Ma isiklikult olen lugemisaabitsa 5x läbi käinud ja arvan,et käin veel ja ei tunne ühte,et lollim oleks.
Sama asi selle mesindusega! Kui minusugune noor mesinduse kohalt midagi teada tahab siis su meelest olen loll ja trügin võõrasse ''liivakasti''. Ja sedasi mis saab sellest ''varju'' mõttest või siis väitest,et mesinikud on head ja lahked inimesed.

Jahh aga

mesilased on meil mõnikord hirmus kurjad - see-eest aga töökad Wink