6.-7.03 - Eesti Mee Päevad ”Mesimagus Naistepäev” Lillepaviljonis

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)
06.03.2010 10:00
07.03.2010 17:00

Eesti Meetootjate Ühendus korraldab 6. ja 7. märtsil 2010, mõlemal päeval kell 10-17 Tallinnas Lillepaviljonis Pirita tee 26 kogupere ürituse ”Mesimagus Naistepäev”.

Ürituse eesmärk on:
- propageerida puhast eestimaist mett, meie mee ja mesindussaaduste kõrget toiteväärtust, häid tervendavaid- ja hügieenilisi omadusi;
- tutvustada tarbijaile kodumaise mee tootjaid ja luua mõlemale poolele kasulikke vastastikuseid kontakte.

Kohapeal pakuvad mesinikud degusteerida erinevat mett ja saab teavet mesindussaaduste liigi, päritolu ja omaduste kohta.

Müügil on turuhinnaga mitmekesises valikus Eesti mett, mida kahe järjestikuse ikaldusaasta tõttu muidu napib. Saab osta mesindussaadusi nagu taruvaik, õietolm jm., tervistavaid ja kosutavaid meesegusid, ravimtaimi ning teisi loodustooteid, samuti mesindussaadustest ja loodustoodetest valmistatud preparaate ning kosmeetikat.

Kuna üritus toimub vahetult enne naistepäeva, siis on palju huvitavat ja kasulikku pakkuda just naistele, kes saavad teadmisi ja oskusi tasuta loengutel. Õpetatakse mee kasutamist koos ravimtaimedega organismi tugevdamiseks ja kosmeetikas, meetoitude ja -jookide valmistamist ning räägitakse nende kasulikkusest.

KAVA mõlemal päeval:

11.00 Meejookide valmistamine, degusteerimine. – Maarika Puusepp, mesindustalu perenaine.

11.30 Meejookide valmistamine, degusteerimine. – Sulev Puusepp, mesindustalu peremees. (Vene keeles)

12.00 Mee ja ravimtaimedega kevadele vastu. – Tiiu Väinsaar, Trummi talu perenaine, ravimtaimede kasvataja.

13.00 Mesindussaadused ja ravimtaimed annavad naisele ilu ja tervise. Meetoitude degusteerimine, ilutoodete proovimine. – Ene Lill, Terviseklubi Harmoonikum perenaine

14.00 Mesindussaadused ja ravimtaimed annavad naisele ilu ja tervise. Meetoitude degusteerimine, ilutoodete proovimine. – Ene Lill, Terviseklubi Harmoonikum perenaine (Vene keeles)

15.00 Raamatut “Toome oma tervise tagasi” tutvustab autor Virgo Mihkelsoo

16.00 Mesindusviktoriin naistele.

Loe üritusest lähemalt: http://www.eestimesi.ee/emp/

Seda kannet ei ole veel hinnatud