Tallinnas mesilaste pidamine tasuliseks !!!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Mida sellest arvata : http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=370022
Kas ei ole tegemist vaikse kuid järjekindla käesirutamisega mesiniku (hobimesiniku) tasku . Lõik Õhtulehest :Ajendiks oli vajadus ohjeldada Mesila tänava elanikku, kelle krundil oleva 12 mesitaru mesilased häirivad ümberkaudseid naabreid, teatas linnavalitsus."Linnatingimustes toodetud mesi on riskiks ka meesööjatele.
Pole lollimat vabanduste jura elu sees lugenud !

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

.

Mõtlesin et va vakra maha rahunes ja kasutab suurepärast võimalust vait olla aga kus sellega. Proovisin ka lehel sõna võtta aga tulu oli 0- millegi pärast ei läinud midagi läbi. Panin linke linnamesindusest Pariisis ja Londonis ja ütlesin et Tallinn pissib vastu tuult ainukese linnamesiniku väljasuretamisega.
Ignorance is a bliss.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

EML peamised eesmärgid ja tegevussuunad

EML tegevuse peamised eesmärgid vastavalt põhikirjale:

* Eesti mesinduse koordineeritud arendamine ja mesindusele ning oma liikmetele-mesinikele võimalikult soodsate mesindusalaste tingimuste loomine;

* mesinduse kui looduslähedase tegevusala või harrastuse tutvustamine ja populariseerimine;

* mesinike esindamine, nende huvide ja õiguste kaitsmine kõigis instantsides.

EML põhilised tegevussuunad oma eesmärkide saavutamiseks:

* vabariigi tasemel mesindusalaste probleemide tõstatamine ja avalikustamine;

* osalemine mesindusala kesksete vabariiklike ja piirkondlike arendusküsimuste arutamises ja lahendamises;

* arvamuste ja ettepanekute esitamine mesindusalaste seadusaktide, juhendite, määruste ja muude normdokumentide projektide kohta;

* mesindusala nõustamise, loengute, õppuste, konverentside, näituste, messide ja teiste ürituste korraldamine;

* mesinike erialase täiendõppe ja väljaõppe korraldamine või nõustamine;

* mesindusalase arendus- ja aretustegevuse ning uuringute nõustamine ja koordineerimine;

* mesindusalaste trükiste ja muude teabematerjalide väljaandmine ja levitamine (sh ajalehe "Mesinik" väljaandmine);

allikas: http://mesindus.ee/node/26

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Poku

EML peeretab kasukasse* ja asi vask
* vana vene kõnekäänd

Kuulge

Kuulge kommentaatorid, kui lumi ära sulab siis leidke aega seal Pääskülas ära käia, mina käisin sügisel seal ära ja masendus tuli peale kui seda nn. "mesilat" seal nägin.
Minu arvates on naabrid väga kannatlikud ja leebed olnud, see jama oleks ammu pidanud ära lahendama.

Kasutaja jänkuonu pilt

maksud maksud

Kas siis ühe erandliku mesilaste pidaja pärast peab siis kõiki teisi mesinike karistama.
Kas EML ei peaks oma eksisteerimise õigustamiseks midagi ettevõtma,et sellist maksu ei tuleks.
Kui selline maks tallinnas läbi läheb on varsti kõigis maakondades sama oodata.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Minuarust on tegemist

Minuarust on tegemist suurmesinike õnnestunud lobiga, et kaotada ära upsakad hobitajad, kes neile mett ei taha odavalt müüa.
Registri lõpliku sisu avamisega avanevad ka rahva silmad aga selleks ajaks on lootusetult hilja midagi ette võtta, rong on läinud.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Jyrka

Räägi mida nägid. Miks mesila on jutumärkides.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Suurmesinik Suitsik

Mul on ca 150 mesilaspere- ilmselt olen suurmesinik. Seleta mulle mis lobitööd ma teinud olen ja mis mulle sellest kasu on kui hobimesinikud ära kaovad? Hobimesinikud ostavad minu käest iga aasta uusi mesilasperesid, uusi emasid ja ka mett kui neil ei ole, et oma kundesid hoida. Mina saan väikemesinikest ainult kasu ja ilmselt nemad minust ka. Mee kokkuostuga tegelevad firmad kes müüvad mett kaubandusse. Suurmesinik toodab mett ja MÜÜB, seda mitte ei osta kokku. Suitsik

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

vabandust

Suitsik vabanda, kui tundsid end puudutatuna minu üldistava jutu pärast, ei mõelnud päris nii. Kindlasti ei mõelnud ma kõiki suuremaid mesinikke vaid teatud kindlaid kokkuostjaid, kes suurema kasumi lõikavad just mett kokku ostes ja seda edasi vahendades.
Mõte ise jääb samaks, osav lobitöö on hea mõjutaja, soovid sooja kohta või muid privileege, siis ole vait.
Millegipärast pole kuulda Mesinike Liidu juhtide sõnavõtte linnale jalgu jäänud mesinike kaitseks. Muidu ei saa neile kõneosavust kuidagi ette heita aga, kui oleks tarvis häält teha, siis ollakse vait- seepärast oletangi, et teadlikult.
Sest isegi siin lehel ei praotata ühelgi olulisel teemal suud ega võeta aruteludest osa-miks?
Portaalilt on ju teenus tellitud, miks ei kasutata seda sihipäraselt oma liikmetega suhtlemiseks, teemade valgustamiseks, kiire info levitamiseks jne.?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

mind huvitab ka mis ...

Jyrka kirjutas:
Kuulge kommentaatorid, kui lumi ära sulab siis leidke aega seal Pääskülas ära käia, mina käisin sügisel seal ära ja masendus tuli peale kui seda nn. "mesilat" seal nägin.
Minu arvates on naabrid väga kannatlikud ja leebed olnud, see jama oleks ammu pidanud ära lahendama.

Mind huvitab ka mis seal mesilas siis valesti on ? Äkki komenteerid nähtut lühitalt.
Ja arusaamatuks jääb seegi kas siis mesinikule kehtestatava maksu eest palkab linn mesilastele õpetaja või midagi sellist ,et nad enam naabri aedades ei lendaks . Või saavad naabrid sellisel juhul lihtsalt rahultuse ,et näe ära tegime,aga tarud jäävad ju alles ja tegelikult ei muutu midagi . Kui minul oleks selline probleem siis peale seda maksu maksmist vahetaksin oma rahulikud mummid tigetate vastu kes igale liigutusele ülereageerivad ja seda teeksin just naabrite meeleheaks .Mis linnaisad minuga ikka teha saaks ,maks on ju makstud . Tegelikult on selline olukord ikka jabur ja seal pole tegelikult mingit probleemi on vaid naabrite kadedus või siis rumalus kus ei eristata porikärbest ,herilasest ega herilast mesilasest .Kui keegi saab nõelata siis tehku kindlaks ,et tegu oli just minu taru mesilasega või oli see hoopis pisemat sorti tume metsmesilane .

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Kui nii mõelda

Siis on meil ju Eesti Pank kes peaks hea seisma kodanike eest, mitte laskma pankadel tagatise odavnedes (nende oma aktsepteeritud hindamisel) mahamüümisel tekkiva jäägi tarbimislaenuna kaela määrima ja igal aastal laskma 1/10 eelarvest kasumina Eestist välja viia.
Siis on meil veel Konkurentsiamet kelle jaoks on kütusemüüjate sünkroonis hinnapoliitika süsteemitu Browni liikumine
Kes veel.. Valitsus muidugi kes on oma elu elama hakanud, sitta sest pööblist. Nabalas sõidetakse kohalikest üle, peaasi et suurannetajad papi kätte saavad. Keskkonnaministrist on saanud kaevandajate eestkõneleja.
EML? Ma ootaks Mesila tänava mesiniku kaitseks sama kirglikku ja kaitsvat kõne kui Jänedal viimasel päeval koolitusest kõnõldõs tehti. EML esindab ju mesinikke?

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Varasemad teemakäsitlused ajakirjanduses ja meie lehel

Lugege ja viidake kasvõi ühele mesinike liidu poolsele kommentaarile, mina neid ei leidnud.

Nõmmekad nõudsid linnalt mesilaste pidamise keeldu
http://www.arileht.ee/artikkel/443214

Tallinn võib mesilaste pidamise keelata
http://www.tallinnapostimees.ee/?id=153177

Tallinna linn hakkab mesilaste pidamist reguleerima
http://mesindus.ee/node/1152

?

Milleks ühe mesiniku pärast kohe maks?Pakkugu tehingut.Lõpetad mesindamise,anname sulle puid ja kartult.Saad palju kangema saagi kui praegu.Ja tänava nimetame "Samaka".

Maks

Maks ei ole mingi korralooja.Seadustega pannakse paika millistel tingimustel (Vastav territoorium,naabrite nõusolek jne.)võib midagi teha.Maksuga saab vähendada seaduskuuleliku inimese kasumit või suurendada tema kahjumit.

Mesila tn

tiit kirjutas:
Milleks ühe mesiniku pärast kohe maks?Pakkugu tehingut.

Sellepärast, et tasapisi võtame omaks Suure Lombi taguse demokraatia, sellest tulenevalt ükski ametnik ei julge vastu võtta mõistlikku otsust, äkki mõnele inim(looma)õiguslasele see ei meeldi. Nii tehakse lolle seadusi, eeskirju, et pääseda vastutusest, nüüd püütakse ümbernurga lahendada Mesila tänava probleemi.
Kuulge mesinikud, kas see siis on normaalne mesilaste pidamine kui eramaja krundil on kuni 20 peret, missuguses stressis nad seal peavad eksisteerima, eks seepärast nad ka tigedad on.
Need poole----d loomakaitsjad võiksid seal oma striptiise korraldada, millegipärast sinna nad ei tiku.
Täna oli linnapäev, kuna poeg elab sealkandis siis sai mitu korda sellest tänavaotsast mööda sõidetud, sisse ei pööranud kuna lume tõttu tänavad üherealised.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kas keegi on sellele mõelnud,

Kas keegi on sellele mõelnud, miks selle tänava nimi on MESILA tänav?

vot-vot ...

hakkab tulema, mul on prügiveo auto väravast möödasõitmise maks, prügi ta mult ei saa, sest on ahiküte ja katel ja kardulakoored kurjam lähevad koos porgandi ja kaalika ja sibulast järgijäävaga komposti, mis läheb tagasi aeda... Tõtt öelda olen ka pannud pelleri sinna komposti hulka, ökk ütlejad hoidku oma pirtsud suud koos, looduse ringkäiku mitte tundes, sest muidu ju sõnavõttu pole ...
Metall rändab mu auto käru pääl emexisse, akud lähevad ohtlike jäätmete kasti manu emeksi platsil, patareid poodis olevasse kasti, klaastaara rändab poe juurde konteinerisse, see, mille sisse pole võimalik meetoodangut villida sinna samasse ja sissetegemisel mittevajalik.
Muu prahi, mis põleb, neelab katel ja ahi ...

No kus krt see praht siis on - ladna on ehitiste praht, mis puidu osas läheb ahju ja muu kivi ja klibu läheb tee täiteks ...

No pole ju ja elan ma uugametsa külas metsakolka 3 inimasustuset kolm kilti eemal - ''ragnsels'' moo juurde siia kolkasse eip käi, kuid valla lepingu tõttu on nüüd inkasso ähvardus seoses jäätmekäitluse säädustega kuklas ...

Ronime aga rahakotti - kasvõi vägisi !!!!

juhhaidii, kui muu ei aita, siis võtme vastu sääduseid, mis vägisi liidavad meid sunniviisil sinna, kus vaja ... küll nad krt maksavad, eks ole, kuid mille eest ja mille pärast ...

Maffeinikud olid selle kõrval tunduvalt aumeelsemad inimesed, kui valgekraelised JOKK väljapressijad....

Pronksmedal (100p.)

Linnamesindus

Tallinna mesinikud tänage Jumalat, et linna juhtivad kesikud alles plaanivad kallale tulla.Möödunud suvel Viljandi Isamaalased+ Reform andsid vanakesele paar ööpäeva aega, et olgu mesilased kadunud. Tulemuseks oli ,et üksik vanake kes oli pidanud mesilasi 4 riigikorra ajal mürgitas nad oma käega ära.
Mesilaste linnas pidamise keelus pole midagi erandlikku.
Käisin 2002 aastal Rootsis sugulastel külas Borase linnas(100 000-120 000 elanikku).Ka seal tõsteti 84 aastase mehe mesila koduaiast välja.Tõsi- vanamehele tuldi vastu ja talle eraldati
250-300 meetri kaugusele paksu metsa koht!!!!! Aga kes mesilasi pidanud see teab mis koht sobib ja mis ei.
No ja siinsamas Viljandi külje all pidas mees suvilakrundil 35-40 peret!!!! Ehkki olen üle keskmise mesinik aga nii ajuvaba veel ka pole.
Olge mõistvad teiste suhtes. Kõik pole nii tuimad mesilasmürgi suhtes kui mesinikud.
Nägin möödunud sügisel inimest (arst elukutselt)kes läks lausa paanikasse kui mul müügimajas akna peal pooluimast mesilast nägi. Olevat alergik -nagu hiljem seletas.
No ja slaavlased on palju keevalisema iseloomuga. Pideva
beeland.ru lugejana võiks kirjutada tundide kaupa mida kõike vihale aetud naabrid oskavad mesiniku karistuseks välja mõelga.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

jaak0001

Kisad siin linnamesiniku vastu, kas arvad, et linnas pole mesilasi tarvis või et linnamesinikud ei polegi mesinikud? Millist lahendust sina asjale siis näeksid?
Kas mesinike liit peaks sekkuma ja omapoolset nõu või abi andma?
Võib olla tõesti on see vaene vene mees peast põrunud, mina ei tea , aga sellegipoolest on ta mesinik nagu me kõik ja vajab meie toetust jõhkerditest linnaisade vastu. Äkki maksustaks mesinduse kogu riigis, mis sa sellest arvad õige?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Mesiniku sõnavõtt

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

nulltolerants

kui meie firmas ei kehtinud veel territooriumil suitsetamise täielik keeld, siis panid suitsetajad täiesti iseenesest mõistetavalt ruumis suitsud ette. kui keegi nägusid tegi ,saadi pahaseks. et ega ma sulle näkku ju ei puhugi ja kui ei meeldi ,siis võid ju ära minna.
kas mesilastega ei võiks rakendada sama? kellele ei meeldi mesilase nõelamine (ka kasvõi üksainus), või ei meeldi elada alalises nõelamishirmus ,koligu linnast minema.
iga asja jaoks on oma koht ja aeg. antud juhul koht. ma pean mesilasi maal ja oma linnakorteris ma lehma ei pea. aga ehk siiski peaks, linnainimesel on ka kindlasti väga tervislik värsket ja sooja piima juua!
ja mida mütsi see laadoga siia puutub??? mingu ja pidagu oma mesilasi seal laadogal! ükski naaber ei tule mesilaste lennuraadiuses ohkima.
ise olin 20 aastat suitsetaja ja nüüdseks mõne aasta mesilastega tegelenud ,seega mõistan mõlemaid. samas mõlemad, nii mesinikud kui suitsetajad, peaks siiski ringi vaatama ,kas nad oma tegevusega ei kahjusta teiste head äraolemist.

Stress

Tsitaat:
Kuulge mesinikud, kas see siis on normaalne mesilaste pidamine kui eramaja krundil on kuni 20 peret, missuguses stressis nad seal peavad eksisteerima, eks seepärast nad ka tigedad on.

Harige algajat. Milline on optimaalne mesilasperede arv eramaja krundil(keskmine on vist 800-1000 ruutmeetrit) ja milline on selle ületamisel mesilastel tekkiva stressi tekkemehhanism?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

tjah

Mul tekkis paar küsimust..
Kas seal Rootsis tarude liigutamine 300 meetri kaugusele midagi muutis kui mesilased ise lendavad kordi kaugemale ja ilmselt jäid ka korjealad samaks. Arvan et naabrid olid õnnejunnis et nende tahtmine peale jäi.
KUIDAS aitab mesinduse MAKSUSTAMINE lahendada tekkinud olukorda?
Endla Mai peab asulas sees u. sama hulka tarusid kus supertugevad pered sees.Küsisin et kas naabritega on probleeme olnud?
No problemo.
Eelmisel aastal sain Nõmmelt 3 korras taru aitähhi eest. Mees oli mesilaste pidamise lõpetanud. Ta ei küsinud tarude eest midagi, talle meeldis et need asja ette lähevad.
Pangu ikka maks igale asjale peale, tsaari ajal oli habememaks näiteks.
Vene sündroom- DDPP*
*Davai- davai, potom posmotrim.

stress

Meil teatavasti peetakse Euraasia mesilasi kes enne inimese vahelesegamist elasid omaette, Aafrikas võid ühe puu otsas kümmneid peresi kõrvuti näha.
Minu mesilased kunagiste linnamesilaste järglased, vanal peremehel oli 3-4 taru lennuavadega tee poole umbes 3 m
kaugusel, paar taru veel tagapool, ei mäleta, et kellelgi probleeme oleks olnud, krunt 30 X 40.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

PRAHT

uugamets kirjutas:
Muu prahi, mis põleb, neelab katel ja ahi ...

Mina tahan õelda ,et teised asjad mida kirjutasid on ok. Kuid kui mainid seda lauset nii avalikult mis ma tsitaati alles jätsin. Võid sellise trahvi saada et oigad.
Kui keskonna amet seda loeb ja teada saab kes kirjutas . Võid 18 tuhi saada. Kuna plastmas ,kumm, kile, jne on mürgised põlemisel. Kui nad avastavad siis väänavad. Sõber sai puht juhuslikult 6000 kr trahvi. kuna põletas kumme tünnis. Tuld enam polnud kuid traadid ja tuhk rääkisid oma eest. keskonna kaitse kontrollis pisteliselt ja jähime vahele. SELLE LAUSEGA OLE ETTEVAATLIK.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

MESILSED LINNAS

Mesilased linnas või alevis Ei tooda puhast ja kvaliteetset mett ,kuna seal on kõik taimed eitkaaside tõttu nektar reostunud. Seega ma ei poolda Linnas mesilaste kasvatamist. Mina kui tarbija seisukohalt vaataks siis kui mina tean et see mesinik on linnas mesilastelt korjanud mett siis mina seda mett ei ostaks. Kui aga mõni mesinik paari peret omale peab ma ei keelaks. KUID MÜÜGIKS EI!!!
Pigem soovitaks sellel mesinikul linnast väljas olevasse mettsa või heinamaale viia tarud. See oleks minumeelest mõistlik otsus. Siis mesinik saaks hobiga tegeleda Ja polega linas tulevat maksu. Edu teile.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Linna mesi

teemas - mina kipun sinuga vaidlema , sest lugesin umbes aasta tagasi linna ja mujalt korjatud mee kvaliteedi kohta artiklit kus oli ära toodud ka mee kvaliteedi näitajad . Mingeid mürke linna mesi ei sisalda see on jama jutt . Ja vana mehe võiks lihtsalt juba austusest rahule jätta sest ega ta pole ju ka igavene ,saad aru mida mõtlen ! Aga otsisin seda artiklit netist uuesti ,kahjuks ei suutnud momendil leida ,et siia riputada .Veel suuremates linnades peetakse mesilasi ja seal ei ole selliseid probleeme ,sest inimesed on endale teadustanud mesilaste kasulikust loodusele ning seal puudub selline kiusliku kadeduse moment . Saan sinu jutust aru ,et pooldad linnamesinike väljasuretamist seega ilmselt olid ka rahul sellega mida tegi Viljandi linnavõim eaka mesinikuga .Olen arvamusel ,kui linnas kehtestatakse tarumaks siis on väiksemad omavalitsused ahvikombel sama tegemas !!!

mesilased linnas

Mesinike maksustamine on lollus aga teiselt poolt peaks mesinik kindlustama, et ta mesilased ei tülitaks inimesi (sõbralikud mesilased)

Jututoa moderaator
Kasutaja Jänku pilt

kui linnameest otsida

kui linnameest otsida taimekaitsejääke siis on loomulik et tekib illusioon linnamee puhtusest

ja peened prouad ja ka härrad

peaks vältima ohtra haisuõli pealevalamist ebameeldivate ihulõhnade ära peitmiseks (või eputamiseks või veel millekski )...
korjevaesel ajal ja meevõtmise ajal on enamik nõelamisi mesilaste ja herilaste poolt tingitud justnimelt sellest faktorist ja liigsest vehklemisest, kui peent lõhna uudistama tulnud mesilindu või muud putukat eemale peletatakse...
kui juba üks on jõudnud nõelata, tekib spetsiifiline lõhn mürgist ja selle toimest ja see kutsub esile ka teistes mesilastes reaktsiooni...

miks keegi ei proovi lahtise või rihma otsas oleva koera puhul samat moodi vehkima hakata, vaid ainult sumisejate puhul selliselt toimitakse ?

karm lugu

Põhimõtteliselt võib tasumata arvete pärast prügifirma kohtule pankroti avalduse esitada. Kroone tulemas ei ole ja rahakott tühi võib Prügifirma muutuda Sinu kinnistu omanikuks - on alles ajad !

karm lugu

Põhimõtteliselt võib tasumata arvete pärast prügifirma kohtule pankroti avalduse esitada. Kroone tulemas ei ole ja rahakott tühi võib Prügifirma muutuda Sinu kinnistu omanikuks - on alles ajad !

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

linnas

tomm kirjutas:
teemas - mina kipun sinuga vaidlema , sest lugesin umbes aasta tagasi linna ja mujalt korjatud mee kvaliteedi kohta artiklit kus oli ära toodud ka mee kvaliteedi näitajad . Mingeid mürke linna mesi ei sisalda see on jama jutt . Ja vana mehe võiks lihtsalt juba austusest rahule jätta sest ega ta pole ju ka igavene ,saad aru mida mõtlen ! Aga otsisin seda artiklit netist uuesti ,kahjuks ei suutnud momendil leida ,et siia riputada .Veel suuremates linnades peetakse mesilasi ja seal ei ole selliseid probleeme ,sest inimesed on endale teadustanud mesilaste kasulikust loodusele ning seal puudub selline kiusliku kadeduse moment . Saan sinu jutust aru ,et pooldad linnamesinike väljasuretamist seega ilmselt olid ka rahul sellega mida tegi Viljandi linnavõim eaka mesinikuga .Olen arvamusel ,kui linnas kehtestatakse tarumaks siis on väiksemad omavalitsused ahvikombel sama tegemas !!!

Mina ei poolda linas olevate mesinike välja suretamist. Kuid pooldan seda et linnas olijad kas peavad 2-3 taru omatarbeks või kui müügiks siis suuremad mesilas kruppid linnast väljaspool. Mesinikul ei pea olema tarud 2 meetrit uksest. Nii on küll lihtsam kuid saab ka nii et mesilased on 1-2km kaugusel linnast. Vuritamised ja teised kodused tõõd saad linas teha kuid mesilaste sõiduks teed väljasõidu. maks kehtib linnas kuid mitte linna piiri taga. Edu teile!!!

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Juhin tähelepanu, et kedagi

Juhin tähelepanu, et kedagi ei koti seal linnavalitsuses mida meie või mesinik arvab vaid püütakse olukorda lahendada maksu kehtestamisega, mis minu meelest pole õige. Teemasel on õigus, linnas tiheasustusega kohtades peaks olema seatud mõistlik piirang, kui mitu mesilasperet tohib seal pidada aga et mesindamist hoopis keelata aedlinnades ja linnas üldse või maksaustada on täiesti tobe.
Kujutage siis olukorda kui Kruuda taoline tegelane leiab, et tahaks ka mesilasi linnas pidama hakata, pole ju tema jaoks mingit probleemi maksta see tobe maks ära ja pidada neid mumme nagu süda lustib. Kui hakkab kehtima , et raha eest saab kõike , siis on asjalood väga halvad.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Mesilased linnas!

Minu arusaamine asjast on ikkagi see.Teeb see mesinik mida iganes võitjaks jääb ikkagi linn ja see pealekaebaja. Viib oma mesilased mujale ja see naaber rõõmustab ning teisedki pealekaebajad saavad innustust.Ei vii siis koormab linn teda maksuga ja taas võidab linn.
Loomulikult tuleks seda jama takistada.Keegi sõnaosavam ja seaduste tundja võiks ju teha kirja ja kõik kes teda pooldavad panevad sinna oma käe alla (umbes sedamoodi nagu nõiakaevu toetus)

Pronksmedal (100p.)

Jaagult vastuseid

Rootsi vanahärra mesilased olid väga sõbralikud.Läksime tarude juurde õhtupoole viie ja kuue vahel.Sadas kerget vihma.Minul poleks mõttessegi tulnud tarusid lahti võtta aga Herman võttis katuse ühest servast ja mina siis teisest. Oma eesti mesilas ma küll ilma võrguta vihmasel õhtul ei sobra. Seal aga tõstsin ära magasini ja umbes 24 raamises tarus sai kõiki raame liigutatud ja sisse vaadatud.Ei mingit suitsikut ega nõela kummalegi.Mees kasutas SOOJA taru.Puu paksult linde täis ja vihma tõttu paras kobar lennulaua all.
Seal minuarust oli küll puhas naabrite õelus.Millegipärast ümbertõstmise üksikasju ei mäleta.Väga terve ja elurõõmus mees oli.Tuli mulle kella nelja paiku järele ja jutustasime vist umbes 22-ni.Isa oli 3-4 aastat noorem aga ei kannatanud
korraga tunnist vestlustki välja.
Linnamesinduse vastu ma ei ole kui mesinik peab 2-3 peret
kusagil oma krundi sügavuses.Aga linnamesiniku mett ma vabatahtlikult suhu ei võta-olen liiga palju lugenud tõsiseid
artikleid saastatud meest. Neid on erialaajakirjades külluses.Pole vaja ise kohvipaksu pealt ennustada või turunaiste jutte kuulata.
Aianduskoperatiivis oma mõnesaja ruudu peal 35-40 pere pidamise vastu olen küll. Kui omal kodus juhtub ajutiselt
perede arv 10-le lähenema hakkan nii ise kui ka pere nõelata saama.Ega muud kui vean jälle osa minema.
Tänavu kevadel on probleeme ette näha.Momendil kodus 23 peret kuna ühe grupi juurdepääs künti sügisel üles.
Õnneks sain varem teada ja tõin grupi koju.
Teine grupp tuli koju tuua kuna inimene kelle talu lähedal pered olid suri.
Ühele grupile võibilla sain koha aga tuleb üle vaadata.
Kõige raskem ongi kohtade leidmine.Sellega meenub nii naermaajavat kui ka vanduma panevat aga tuu om teine teema.
Aga tollele Mesila tänava mesinikule pakuks isegi mesilaste jaoks kohta kui vahemaa nii suur poleks.Eks mul aastatega ikka tutvusi ka kogunenud.Võibolla leiaks Kose või Ravila kantigi midagi -koolipõlv sai suures osas seal veedetud.
Sellisel juhul muidugi ilma autota välja ei vea.Kola on ikka omajagu mida pidevalt vaja. Need kes kodus paari peret peavad ei kujuta ettegi mida ja kuipalju: Ja maha unustada ka ei tohi midagi. Näiteks tikkude järele olen sõitnud 7-8 km kaugusele kui esimese ja ainsa tikuga suitsikut põlema ei saanud.

linnamesi

jaak0001 kirjutas:
Aga linnamesiniku mett ma vabatahtlikult suhu ei võta-olen liiga palju lugenud tõsiseid
artikleid saastatud meest.

Mina ka ei võta, erandina olen võtnud Türi linnamett. Siingi enne kaitstud linnamett aga mõelge mida nendel 12-l perel seal Pääsküla mändide all korjata on, mesilane üldjuhul ei käi üksikute lillede peal, seal igasugused kimalased ja muud putukad, jääb koguda magistraalide äärset lehemett.
Eelmisel või üle-eelmisel aastal keegi küsis miks mesi halli värvi!!

Ah et mida seal korjata on?

Ah et mida seal korjata on? Seal on sadu õuesid ümberringi, kus igasugu marjapõõsaid ja viljapuid ning lilli. Ei ole see nii vaene maastik midagi. Ma ise elan Kivimäel suviti, see pole sellest mesila tänavast väga kaugel, võib olla kilomeeter on. Mul pole seal küll tarusid, sellepärast ei oska kvaliteedi kohapealt eriti kaasa rääkida aga kui ei teaks, et see on linn, siis nii ka ei arvaks, sest seal on tõesti selline õitemeri kevadidti. Arvan, et enamus lihtsalt ei tea millest räägib, kuna pole tallinnas nõmme ümbruses kunagi käinud, autoliiklus on seal küll minimaalne. Pealegi kogu see rohelus ja männid, need peaks õhku päris hästi puhastama või mis?

linnamesi

Fox kirjutas:
Ah et mida seal korjata on? Seal on sadu õuesid ümberringi, kus igasugu marjapõõsaid ja viljapuid ning lilli.

See on kevadel aga peakorje ajal? Lillede kohta kirjutasin juba, mul poeg elab umbes km kaugusel teisel pool Kadaka teed, iga nädal tuleb seal Kadaka teel tossu sees venida.
Minu pärast pidagu seal 3-4 peret, aga 12-20 on liig mis liig,
lastelastest kahju, et peavad seda solki sööma.

Miks sa siis oma lastele mett

Miks sa siis oma lastele mett ei anna vaid lased neil seda solki süüa Smile
Naljamees oled yurka.

Jututoa moderaator
Kasutaja Jänku pilt

pärnu mnt läbipaistmatu suits

pärnu mnt läbipaistmatu suits kukub kindlasti sealsamas maha,onju ja ega jürka vist ei rääkinud oma lastelastest

linnamesi

Fox kirjutas:
Miks sa siis oma lastele mett ei anna vaid lased neil seda solki süüa Smile

Fox, teemat tuleb vallata, sel mesinikul 11 lapselast.

Minu lapsed ja lapselaps saab väga puhast mett, ligemad arvestatavad põllumajandustootjad jäävad üle 10 km kaugusele, kaks Türi katlamaja 15 km kaugusele.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

reostuse levimine

Saast levib õhuga palju kaugemale, kui te endale ettegi võite kujutada. On see nüüd just parim näide, aga meenutagem Tšernobõli katastroofi, mille puhul radioaktiivsuse tõus isegi Rootsis märgata oli. Tõepoolest, tolm ja autode heitgaasid nii kaugele ei levi, kuid rääkida mõne kilomeetri jooksul mahavajumisest on siiski liiga optimistlik. See vine, mis silmaga näha, koosneb ikkagi kõige suurematest osakestest ja langeb vaikse ilmaga tõesti mõnesaja meetri pärast maha, suurt osa õhus levivat reostust me paraku ei näe, samas on see ka piisavalt kerge et levida pärisuunas liikuvate õhuvooludega kümneid kilomeetreid. Muidugi mida edasi, seda vähem sodi õhus on, ikka langeb osa alla, tuul jaotab selle ühtlasemalt laiali, ka kõrgematesse atmosfäärikihtidesse.
Teadlased on teinud isegi uuringuid õhu puhtuse kohta, kus laboriproove on võetud justnimelt meest!
Aga konkreetsest juhtumist, ma usun et igaühe vaba valik. Tiheasustusega alal tegutsev mesinik peab muidugi suurt tähelepanu pöörama perede rahulikkusele, aga kui ta mesindada tahab, las siis tegutseb. Linnades õhk mõnevõrra soojem, mesilased hakkavad veidi varem tegutsema ja korjepuudust seal küll ei ole. Möödunud suvel vaatasin Pelgulinnas, kuidas terve allee pärnasid õitses ja sumises.
Tegelik probleem on mesiniku ja naabri tülis tihtipeale suhtlemisraskustes, emb-kuumb ei soovi aktsepteerida teise tegevust. Paraku on piirangute sisseseadmine lõpuks kahjulik ka teistele, Tallinn Tallinnaks, on ju Eestis sadu väikeasulaid, kus õhu puhtusega pole erilisi probleeme ja mesila pidamine täiesti võimalik. Kui nüüd päälinna eeskujul ka teised asulad hakkavad mesilastemaksu sisse seadma...? Registrist oleks ju selle puhul ainult abi...

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

hea näide

See on suurepärane näide, kuidas meil Eestis vastandutakse kogu muu maailmaga. Kui mujal on püüdlused päästa mesilased mistahes hinnaga, siis meil ollakse veendunud, et mesilaste pidamine tuleb registreerida ja maksustada. Eesti üks väheseid riike, kus metsad säilinud ja pole olulist tööstust rajatud.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

tjah

http://www.paris-insider.com/food-shops-and-markets/les-abeilles-and-bee...
Pariisi kesklinna mesindus.
Hea, et Pariisis ei ole Eesti Tervisekaitset ega Tallinna linnavõimu.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

New Yorkis on mesilastepidamine lubatud

New Yorkis on alates eilsest mesilastepidamine lubatud. Tingimusteks on, et pered tuleb registreerida, võtta kasutusele meetmed sülemlemise vältimiseks ning mitte häirida naabreid: The unanimous vote amends the health code to allow residents to keep hives of Apis mellifera, the common, nonaggressive honeybee. Beekeepers will be required to register with the Department of Health and Mental Hygiene and to adhere to appropriate practices. That means they must be able to control bee swarms and ensure that the hives do not interfere with pedestrians or neighbors.

Allikas: http://cityroom.blogs.nytimes.co​m/2010/03/16/bring-on-the-bees/

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Mesilasi peetakse ka Valge Maja tagaaias

Mesilasi peetakse ka Valge Maja tagaaias eesmärgiga propageerida kohaliku toidu tarbimist.

Allikad:
http://citybees.blogspot.com/2009/03/excellent-white-house-bee-adventure...
http://www.tonitoni.org/photos26.html

Hmhh

tuletan kõigile meelde, et elame riigis, kus teine kaaskondne on parim magustoit ja oma tujude (eriti kehvemate ) väljaelamise abivahend.
Küsimus on ainult selles, kuidas see ärategemine raha eest või puhta tasuta - kiuslikuse ülesnäitamiseks seaduslikuks muuta Wink

Linnamesindus

Noor kirjutas et võiks teha ühe avaliku kirja. Mõte ju hea. Ega Vakra seda lehte ei loe. Linnapea poole pole mõtet pöörduda, ta ei oska vihmavarjugi käes hoida. See võib-olla ainult väline puue ja linnamesindus paistab olevat juba üle Eesti probleem. Kirja võiks panna et maksu seadustamine piirab ainult vähekindlustatud kodanikke ja et keelustamine ei ole maailmas levinud trend ja et nii nagu kehtivad reeglid koerte ja muude puduloiuste kohta võiks need olla ka mesilaste pidamise jaoks ja et me oleme heameelega nõus aitama luua sellist seadust kus mesinik on kohustatud pidama kinni headest mesindamise tavadest ja arvestama teistega ja kus oleks kirjas kes peab ennetama inimese üllatust et talvel tema poolt ostetud majas käib kevadel lillepotist korje ja et…. j.n.e. Põlise Nõmmekana tean ma paari vanahärrat kes siin mõnda peret peab, üks nendest peaaegu naaber, Pokumees kirjutas Kadrioru mesinikust. Neid mesinike keda me peaksime aitama ikka on. Registriga on nagu on aga me ei tea kas ta tulevikus meile paberitööd ja maksusid äkki kaela ei too. Aktiivseid ja asjalikke meie hulgas ka on. Näiteks Pokumees. Ka tal on oht et linna kasvades peab mesilasi pensioni eas Tallinnas, Saku LOV territooriumil ( loodan et naljaks see jääbki). .

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Väljavõte tänasest arutelust jutukas

(12:47:00) Tormi: rahvas, on teil ettepanekuid, mida Vakrale järgmine neljapäev öelda?

(12:50:04) Meehaldjas: kui ma olen õigesti aru saanud, siis pooldatakse perede arvu piiramist ja maksutamist alates mingist numbrist (mis pole 1 ega ka 3)

(12:53:37) Tormi: kas taru naabri krundi piirist min 5m ja iga 1000 m2 kohta kuni 5 peret on mõistlikud ettepanekud?
(12:54:00) Meehaldjas: mhmh
(12:54:00) Rebaseonu: Ma käisin Mesila tänava mesinikul külas. Alguseks sattusin ta naabri poole kellega ta sõdib ja kuulsin mõlema poole argumendid ära.

(12:54:10) Tormi: oo, räägi
(12:54:13) Jänku: 2,5m aed

(12:54:29) Tormi: Jänku, sul on kitsas krunt?

(12:54:49) Rebaseonu: Mehel on 10 eesti taru

(12:55:16) Rebaseonu: tõust on vene ajal toodud taga- karpaatia või mis sest järgi on
(12:55:28) Rebaseonu: venelane, 84 aastane
(12:55:47) Rebaseonu: seal on lollilt asjad kokku jooksnud ma arvan
(12:55:59) Rebaseonu: naaber on aiandushuviline, see naine
(12:56:22) Rebaseonu: tal õitsevad krundil kõik meetaimed peale rapsi nagu ta ütles
(12:56:46) Rebaseonu: ja mesinikul ei ole valikut tehtud rahuliku liini huvides
(12:56:55) Rebaseonu: sülemlevad
(12:57:14) Rebaseonu: aga see et seal korjet ei ole seda ma ei usu

(12:57:31) Rebaseonu: mees ütleb et talvituma lähevad 10- 12 raami

(12:58:30) Rebaseonu: ja vahakettaid on mehel jõhkralt, nii et pered on tugevad
(12:58:48) Tormi: kas ja kuidas teda sinu arvates võiks raamidesse suruda?
(12:58:53) Rebaseonu: Andis mulle venekeelse mesindusraamatu aastast 1905

(12:59:14) Tormi: kui kaugel tal tarud piirist olid?
(12:59:18) Rebaseonu: Peaks pakkuma talle võimalust emad vahetada rahulike vastu
(12:59:44) Rebaseonu: 20 sammu umber selle naabrini millega ta vaenujalal on
(12:59:45) Tormi: LOV-ile oleks vaja mingit reeglit, mitte üksikjuhtumi tasemel
(13:00:04) Tormi: ok ,siis ei päästa see
(13:00:04) Rebaseonu: kusjuures mees ise on vaoshoitum oma ütlemistes kui naabrid
(13:00:16) alfalfa: seal ei aita enam ei ussi ega püssirohi, naaber ei rahune enne kui saab oma tahtmise. mesilased olgu kadunud
(13:00:21) Tormi: võib arvata, mesinik ju
(13:00:37) Rebaseonu: seal on juba keeruline, nad on vastasseisus
(13:00:57) alfalfa: mida naabrid taotlevad?

(13:01:20) Rebaseonu: Tahavad ära kaotada tarusid
(13:01:36) alfalfa: aljooo, kompromissi ei olegi nõus tegema
(13:01:48) alfalfa: ela siis sellistega kes tahavad kõike ette dikteerida
(13:02:09) Rebaseonu: nad on üle 20 aasta seal elanud aga viimastel aastatel olla asi ulluks läinud. arvan et seoses mesilaste suguluspaarumisega ja naabri lillelembusega.
(13:02:25) Tormi: ma olen sülemite eest mõnikord mett andnud
(13:02:49) Rebaseonu: ja kusagil on Pääsküla raba, peab kaardilt vaatama, ehk läheb üle nende krundi
(13:02:49) Tormi: äkki aitaks seal ka - natuuras maks anda otse naabrile
(13:03:38) Rebaseonu: Võimalik, aga seal on asi inetuks läinud, kuni sõimlemise ja asjade loopimiseni..(
(13:04:22) alfalfa: need naabrid on läinud selle peale et vanamees lõpetagu oma tegevus. kusjuures äkki papi on lille õietolmule allergiline ja peaks hakkama lillede kasvatamise lõpetamist nõudma
(13:04:32) Rebaseonu: kusjuures- pange tähele. MA OTSISIN TUBLI POOL TUNDI ÕIGET MAJA. See annab tunnistust et teistel naabritel pole probleeme.
(13:05:14) Rebaseonu: Kahju..
(13:06:30) Rebaseonu: Naabrinaine loeb mesinike foorumit ja kiitis Jyrka arvamust kes ütles kui ma õigesti mäletan et mesilaste piinamine on seal. Kas keegi teab Jyrkat? On ta mesinik?
(13:08:44) Rebaseonu: Mehe majapidamine ei ole eurostandardi järgi aga mis mesindamisse puutub siis muide ta kasutab talvitumisel nippi millest ka siin on räägitud- vaheliistud välja ja plaat peale. Mehel on kogemusi. Minusse suhtus esialgu umbusklikult aga olen sealkandis aastaid tagasi elanud ja mu äia ja ämma ta teadis, nii et saime jutule.
(13:10:10) Rebaseonu: ma ei tea.. Endla Mai peab ju ka asulas sees mesilasi, ka tugevad parad. Millist kompromissi pakkuda? Tõuemad, perede arvu vähendada?
(13:10:55) Tormi: "Kuulge mesinikud, kas see siis on normaalne mesilaste pidamine kui eramaja krundil on kuni 20 peret, missuguses stressis nad seal peavad eksisteerima, eks seepärast nad ka tigedad on."
(13:10:59) Rebaseonu: Muide ka puhastuslennuga määrib naabrite elamist. Nii et seal mõlemat poolt rahuldavat lahendust pakkuda on keeruline.
(13:11:11) Tormi: Jyrka: http://mesindus.ee/node/1646#com​ment-4539
(13:11:41) Tormi: Jyrka keeras ka arvuga üle
(13:11:54) Rebaseonu: seal on 10 peret. see oli naabrinaise jutt et 20 peret. TEGELIKULT tegi ta oma pojale 10 taru, need seisid TÜHJALT kuni poeg nad ära viis.
(13:12:38) Rebaseonu: st ehitas 10 uut taru
(13:12:55) Jänku: kas tal vist oli päris suur ports lapsi,lapselapsi?
(13:13:05) Rebaseonu: yah
(13:13:20) Rebaseonu: sõjas sai tal 3 venda surma ja isa
(13:13:24) Jänku: neist ühelgi pole maakodu?
(13:13:37) Rebaseonu: pojal on oma mesila juba
(13:13:49) Rebaseonu: sain aru et päris suur
(13:14:03) Rebaseonu: mees ise ei oskaks vist ilma mesilasteta olla
(13:14:23) Rebaseonu: nad on naisega usklikud
(13:14:44) Rebaseonu: vanapaar
(13:15:01) Rebaseonu: selline käik siis. mis arvate, mida teha annaks?
(13:15:13) Tormi: kas ta vähendamisega oleks nõus (5-ni näiteks)?
(13:15:39) Tormi: ma pean neljapäeval Kilgiga midagi konkreetset välja pakkuma
(13:15:48) Rebaseonu: seda ma ei küsinud, lähen sinna tagasi nagunii, peaks küsimused ja ettepanekud läbi mõtlema
(13:16:29) Tormi: ma olen sealt lähedalt Roosi tänavalt kunagi sülemit käinud võtmas
(13:16:54) Jänku: olid tigedad?
(13:16:56) Tormi: ise elan Tammiku tänavas, aga mesilased on Laagri taga
(13:17:00) Tormi: ei
(13:17:15) Tormi: võisid olla mõnest teisest mesilast
(13:17:51) Tormi: ma vahetasin ema muidugi ära ka
(13:19:08) Tormi: huvitav, kust Jyrka selle 20 peret info võttis siis?
(13:19:39) Rebaseonu: massilist nõelamist ei ole olnud, kordan- naabrid ei ole mesinikud. Nad on lihtsalt keset korjeala, kui 10 taru mesilased korjel on siis ikka pihta saab. Koer oli jalga nõelata saanud, sellest kõik algas. Külalised olid 2 inimest, mõlemad said nõela. Keset lennuteed istusid laua taga. Samas- naabrid ei saa oma krundil liikuda kui aktiivne lend on. Mõni ikka pihta tuleb.
(13:20:07) Meehaldjas: kas ei kannataks seda lennusuunda rihtida?
(13:20:32) Rebaseonu: naabrid on elanud seal 24 aastat kui õigesti mäletan, teravaks on asi viimastel aastatel läinud.
(13:21:40) Rebaseonu: naabritel on terve meetaimede register istutatud, ei saa muuta ma arvan. Naabrinaine on aiandushuviline, ta oli vaadanud meie foorumist et tal on meetaimed kõik, ainult raps puudu.
(13:22:31) Rebaseonu: Seda öelda et seal korjeala vaene seda küll ei saa.
(13:23:16) Rebaseonu: Mida Kilgile pakkuda? Emad välja vahetada? Kui sellest ei piisa tarude arvu vähendada?
(13:24:33) Tormi: Mitte Kilgile, vaid Vakrale
(13:25:02) Tormi: Vakra tahab teha mingi linna õigusakti, mis teemat reguleeriks
(13:25:33) Rebaseonu: maksustamine oleks viimane asi mis aitaks
(13:25:45) Tormi: Siis peaks ju naabrinaine ka huvitet olema, et tal keegi tolmemldamas käiks
(13:26:19) Meehaldjas: vastupidi
(13:26:19) Rebaseonu: Seda ma ka mõtlesin
(13:26:27) Tormi: Ma pakuks sellist lahendust: mesinikul perede arv kuni 5 ja naabril tahaaeda lillede asemel muru
(13:26:34) Meehaldjas: kui õis on viljastatud- närtsib ära
(13:27:12) Tormi: siis saaks mõlemale midagi
(13:27:15) alfalfa: õige mõte tormi
(13:27:22) alfalfa: naaber lõpetagu lillede kasvatamine
(13:27:34) Meehaldjas: räägib aednik
(13:27:45) alfalfa: *
(13:27:48) alfalfa:
(13:27:51) Tormi: pole lilli pole ka mesilasi
(13:27:56) Tormi: ja vastupidi
(13:28:08) Tormi: on ikka toredad naabrid kokku saanud
(13:28:14) Rebaseonu: Võib proovida. Kerge see ei ole, nende tüli on läinud isiklikule pinnale.
(13:28:15) alfalfa: kompromiss ongi, mesinik jääb mesilastest ilma ja naaber kasvataqgu muru
(13:28:24) Rebaseonu: )))))))))))))))
(13:28:25) Tormi: mitte närigu
(13:28:34) Jänku: äkki peaks sinna aatompommi viskama,pole inimest pole probleemi
(13:28:37) alfalfa: närida pole vaja
(13:28:44) alfalfa: jätame Jänkule ka midagi
(13:29:05) Rebaseonu: jah, Tormi. Vabanda et sind pekki saatsin, mul oli halb päev. Peace.
(13:29:05) Tormi: jah, pakuks naabrile lillede asemel küülikuid
(13:29:07) Jänku: alf sa oled nii kallutatud
(13:29:17) alfalfa: kuidas nii
(13:29:25) alfalfa: ma arvestasin sinuga ka
(13:29:30) Jänku: täitsa kreenis noh
(13:29:47) Tormi: Rebaseonu, sul oli see veel südamel? Peace tagasi
(13:30:01) Meehaldjas: oh teid lillekesi
(13:30:05) alfalfa: naaber kasvatab muru, mesinikul ei ole meilasi ja sina saad seda muru seal närida. kus sa kallutatust näed
(13:30:33) Rebaseonu: Mesinik on oma krundil pidanud ka küülikuid ja nutriaid. See mees lihtsalt suurem kui ta pisike krunt. Midagi pole teha.
(13:30:50) alfalfa: sellelt naabrilt võib küsida mis oleks kompromissõ
(13:30:53) Tormi: piltlikult öeldes ülevoolav
(13:31:30) Rebaseonu: Ma võin kaasa tulla kui minek on, ma sain mõlemaga räägitud.
(13:31:47) Tormi: neljapäeval kell 15:00 Nõmme LOV
(13:32:07) Rebaseonu: Ärakeelamine või maksustamine on kirvetöö.
(13:32:29) alfalfa: mingi oma keelamise ja maksustamisega kassi saba alla
(13:32:44) alfalfa: varsti hakkab selliseid asju juhtuma robu rada
(13:32:54) alfalfa: isegi maal on inimestel naabrid
(13:32:57) Rebaseonu: saan tulla küll sel ajal. kus see on?
(13:33:10) alfalfa: ja need teevad samuti kirja ning nõuvad ära keelamist või maksustamist
(13:33:27) Rebaseonu: kas tülipooled tulevad ka sinna?
(13:33:48) Jänku: alf sa viid nad niikuinii rändele ju
(13:34:09) Tormi: Ma olen praeguseks leppinud aja kokku Aleksi ja Nõmme linnaosavanemaga
(13:34:18) Rebaseonu: See lillejutt oli naabrinaiselt, jääb teda uskuda sest paks lumi oli maas.
(13:34:39) Tormi: tahtsin liidu protsessi kaasata
(13:34:53) Rebaseonu: Peabki ju
(13:34:55) Tormi: muidu teevad lihtsalt mingi määruse ära
(13:35:10) alfalfa: ei vii ma kuhugi veel neid
(13:35:12) Rebaseonu: Nõmme LOV on see maja Vabaka ääres?
(13:35:18) alfalfa: mul tuleb jama kui sinna kolitakse
(13:35:32) Jänku: kreen
(13:35:45) alfalfa: kui veel loevad mis seal toimub, ning näevad kuidas mesinik nägupidi mutta surutakse
(13:36:10) Jänku: kohe kukud pikali
(13:36:37) alfalfa: ma eriti ei tunne seda kes mul sinna naabriks kolib
(13:36:45) alfalfa: ta võib mida iganes nõudma hakata
(13:37:11) Jänku: sul paarkümmend pere?
(13:37:25) alfalfa: mis see kellegi asi on kui palju mul neid on?
(13:37:32) alfalfa: sada või üks
(13:37:41) Jänku: miks sa neid laiali ei vii?
(13:37:47) alfalfa: no kuule
(13:38:05) Jänku: saad keskmise ülespoole
(13:38:11) alfalfa: mul on 20 pere kõrgem kui neil kellel on ühes kohas 10
(13:38:13) Jänku:
(13:38:24) alfalfa: ei ole vaja enam palju üles poole
(13:38:28) alfalfa: pole kuhugi panna

(13:44:01) Tormi: Rebaseonu, http://kaart.tallinn.ee/Talli​nn/Show?REQUEST=Main&x=539687&y=6​582645&name=N%F5mme%20LOV
(13:44:45) Tormi: alfalfa, sul ei ole ju tiheasustuse ala

(13:44:55) alfalfa: on küll
(13:45:06) alfalfa: naaber kolib mesilastest 20 m eemale
(13:45:36) alfalfa: aknad pani ette juba,suvel kolib sisse ja siis kirjutab valale et ta ei saa elada mu mesilaste pärast
(13:45:44) alfalfa: vallale'
(13:45:57) alfalfa on nüüd maja peal kollamas

(13:46:33) Rebaseonu: ok. Ma tulen neljapäeval kolmest kui vaja, saan mõlema seisukohti rääkida.
(13:46:47) Rebaseonu: kas nad ise tulevad?
(13:48:08) Tormi: ma pean täna Aleksiga nõu sel teemal, seni pole nendega rääkinud

(13:57:52) vanakala: mesilased linnas. kas elame eesti vabariigis? kas meil on põhiseadus? kas meil on ETTEVÕTLUS VABADUS põhiseadusega tagatud?
(13:58:19) Rebaseonu: Selle peab kompromissiga lahendama, ärakeelamise- maksustamiseni ei tohi minna. See on teedrajav keiss ma arvan. Edaspidi tuleb küll ja veel neid juhtumeid kus mesilased tüliõunaks. See mesinik ise on jummalast normaalne mees. Viskab nalja ja räägib oma elust ja mesilastest. Tal on jalad haiged, liigub aeglaselt. Meenutab millegagi mu oma vana- vanaisa, ta oli ka mesinik.
(13:59:00) Rebaseonu: hea küll, lähen toimetan edasi. Head päeva teile.
(13:59:58) vanakala: mitte keegi ei saa keelata mesilaste pidamist
(14:00:51) Tormi: vanakala, NY-s oli veel 3 päeva tagasi mesilastepidamine keelatud
(14:01:53) meelis: nad vist tahavad ju tasuliseks teha....mitte keelata
(14:06:02) Meehaldjas eemal
(15:49:44) silver7: kui panna kahe krundile 3-4 m kõrgune võrk siis mesilased alla selle lennurada ei tee.Loomulikult naabriaeda lähevad mesilased igalt poolt vaatamatta sellele kas seal on keeldu või ei.Kui üks linnaosa saab seaduse järgi teha selliseid põhjapanevaid otsuseid siis riiki nagu ei olekski.
(15:51:14) silver7: Loota sama efekti nagu hiinaski kui varblastele sõda kuulutati.
(15:52:34) tiit: Päeva! ma ei teadnud et asi susiseb.panin just foorumi kommentaari.
(15:52:40) summ-summ: Tere !
(15:53:34) silver7: Sülemitest ei ole nagu mingit ohtu.Alles kevadel saab asjatundjate kaasabil selgeks teha mesila kurjuse.Kui naabrid on juba 20aastat koos elanud siis pole seal peaaegu rohkemat kui kius
(15:55:09) silver7: Mesila maks oli serveeritud üldsusele selliselt:hästi kõrge maks,see sunnibmesilastest loobuma.
(15:57:20) tiit: Mul Nõmmel naabripapil ka mesilased.Pole probleeme olnud.Tarusi oli 3-4.Mes.tänaval vist lendnõelu liiga palju
(15:58:56) tiit: Sülemeid pole näinud. Ta lõikab emal tiiba ka.

(16:15:12) tiit: Tormi.Äkki konsulteerid Mai Endlaga ka. Tal praktika naabritega.
(16:15:28) Tormi: hea mõte, Tiit!

(16:16:51) arl: tere! kui naabrid tahavad kokkuleppe sõlmida siis nad seda ka teevad kui ei siis mitte, muidugi kolmas - lepitaja pool aitab mõnikord
(16:18:40) tiit: Mul maal käivad joomas üle hoovi, kaarega ümber kuuri ja kõrgele ei tõuse. Liiga ligi minna.Aed vist palju ei aita.
(16:18:46) arl: ja ega aiapidajst naaber ei pruugi mesilastest siis ka pääseda kui naabripapi oma mesilased mujale viib, set keegi ju ei tea palju seal lähiümbruses veel mesinikke on
(16:19:23) Tormi: arl, justnimelt. Kui ikka aed on lilli täis, siis on seal ka mesilasi.
(16:19:40) arl: see vist natuke laiem probleem
(16:20:38) arl: vahe sellest milline on lennutrajektoor ja kui kaugele mesilased taru kaitsevad
(16:21:13) arl: kaugemad mesilased vist harilikult ennast segada ei lase
(16:22:02) summ-summ: sain ka kunagi nõelata sellepärast, et jäin mesilaste lennuteele ette. tol ajal ei saanud aru, et mis tee saab mingitel putukatel olla.
(16:23:11) arl: mesinikule tigedad pered on väljakutseks ja kui taha neid emastatakse ringi aga lihtsurelikule ikka tõsiseks nuhtluseks
(16:23:25) arl: ei*
(16:24:12) tiit: Kui tihe ja kõrge aed peaks sellega nende tarukaitse piirkond lõppema.
(16:25:13) arl: eelmine suvi panin ka 2,5m kõrguse koormakattetest katte aiale ette
(16:25:35) arl: aitas kõvasti
(16:25:40) summ-summ: kas kõrgemalt ei lenda?
(16:26:41) arl: lendab ikka aga siis juba lennukaar teine
(16:26:45) tiit: Lendavad (10m)aga ei kaitse taru
(16:26:55) summ-summ: aaaa
(16:27:31) tiit: Ega nad lõbuks surma saada ei taha
(16:27:52) arl: mul on osa tarusid jalgteest c'a 4-5m kaugusel
(16:28:35) arl: ja üks uudistaja laps sai vopsu ära ja lihtsalt kahju neist
(16:28:55) summ-summ: teevad võõrastel ikka vahet küll
(16:29:00) summ-summ: kuidas, ei tea
(16:29:16) tiit: Mul ka ka mõned meetrid aga kuused vahel
(16:30:44) tiit: Saaks sellele jamale hea lahenduse oleks mõnus küll
(16:31:14) arl: lapsed seisavad tihti aia taga ja uudistavad
(16:31:41) tiit: Hea et Tormi ette võttis
(16:34:13) arl: jah, kahju, et hilised jutuka lugejad ei saa lugeda rebaseonu hästi tasakaalustatud juttu hommikusest käigust sinna

Nõuanne.

Kui LOV saab ehitada ''mürabarjääri'' majade kaitseks, siis saab ka pöörduda LOV-i poole ettepanekuga lahendada tüliküsimus ja aidata ühtlasi ka pensionäärist mesinikku barjääri ehitamisega - võrkaed ei varja ju tarusid kadeda ja kiusliku naabri pilgu eest. Uskuge mind, see lahendus 3 meetrise läbipaismatu aia elik barjääri näol on suurepärane lahendus. Ja vähemalt rahulikuma tõu vast peaks ka võtma, olgugi, et ... pean ütlema, et mesilased tunnevad suurepäraselt, millise inimesega neil tuleb tegemist teha - on teatud loomusega inimesi, keda ka rahulikud mesilased sutsama kipuvad. Üle kolmekümne aastane kogemus nende lindudega, sellepärast ka selline tähelepanek.

Üksikult üldisele?

Üksiku juhtumi põhjal ei saa teha otsuseid, mis puudutavad kogu Eesti mesindust (mesinike maksustamine ja mesindamise piiramine). Eespool olevast jutust selgub, et mesinikul on tüli ainult ühe naabriga. Me ei tea ju sedagi, kas tüli algpõhjuseks olidki üldse mesilased. Ma tean naabreid, kes tülitsevad ka ilma mesilasteta. Keda või mida me siis maksustame või piirame? Keskkonna saastatusega ei maksa teemat sogada. Kui on saastatud, siis tuleb sellega midagi ette võtta või üldse inimesed linnast evakueerida.
See konkreetne juhtum tuleb lähtuvalt konkreetsest olukorrast ka lahendada. Nagu on jutuks olnud mesinduse jututoas, peaks mesinik naabripoolsele aiapiirdele panema mingi a 2,5 m kõrguse kanga (kasvama panema ka heki), mis muudaks mesilaste lennutrajektoori. Mesilastõugu peaks vahetama ja võib-olla vähendama ka mesilasperede arvu. Kui ikka edasi tülitsevad, siis mingu nad kohtusse. Muidugi oleks targem sellelaadseid probleeme ära hoida: hekid krundi naabritepoolsetesse servadesse, rahulikud mesilased, head mesised suhted naabritega jne.
Minu küsimus Vakra & Co -le on: milles on süüdi teised mesinikud, et neid mingi naabritevahelise tüli pärast karistatakse?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

tikud

jaak0001 kirjutas:

. Näiteks tikkude järele olen sõitnud 7-8 km kaugusele kui esimese ja ainsa tikuga suitsikut põlema ei saanud.

Sull on õnneks läinud mull on nede tikkude pärast tulnud 30 km tagasi sõita. Õnneks 10 a jooksul kora.Laughing out loud

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mesilaste pärast tüli

rix kirjutas:
Üksiku juhtumi põhjal ei saa teha otsuseid, mis puudutavad kogu Eesti mesindust (mesinike maksustamine ja mesindamise piiramine). Eespool olevast jutust selgub, et mesinikul on tüli ainult ühe naabriga. Me ei tea ju sedagi, kas tüli algpõhjuseks olidki üldse mesilased. Ma tean naabreid, kes tülitsevad ka ilma mesilasteta. Keda või mida me siis maksustame või piirame? Keskkonna saastatusega ei maksa teemat sogada. Kui on saastatud, siis tuleb sellega midagi ette võtta või üldse inimesed linnast evakueerida.
See konkreetne juhtum tuleb lähtuvalt konkreetsest olukorrast ka lahendada. Nagu on jutuks olnud mesinduse jututoas, peaks mesinik naabripoolsele aiapiirdele panema mingi a 2,5 m kõrguse kanga (kasvama panema ka heki), mis muudaks mesilaste lennutrajektoori. Mesilastõugu peaks vahetama ja võib-olla vähendama ka mesilasperede arvu. Kui ikka edasi tülitsevad, siis mingu nad kohtusse. Muidugi oleks targem sellelaadseid probleeme ära hoida: hekid krundi naabritepoolsetesse servadesse, rahulikud mesilased, head mesised suhted naabritega jne.
Minu küsimus Vakra & Co -le on: milles on süüdi teised mesinikud, et neid mingi naabritevahelise tüli pärast karistatakse?

Se on tõesti üksik juhtum, kuid võib saada üld jutumiks. Ma arvan et 84a mees kohtuse ei roni. esiteks kulukas ja vägasuur võimalus et mesinik jääb süüdi. 2 kuidas vaatab linavalitsus 3m kõrgusele aiale linna üd pildis. Arvan et negativselt. või isegi keelavalt. oskan anda 2 nõud. need küll pole väga head kuid siiski midagi. Mesilased elama panna lakka. lennuavad katusest või otsa viilusisse pilud. Kindlasti ka rahulikumad emad.(tarusid pole) " Lakkas niinimetatud sülemid"Mina pole ju süüdi kui tuleb juhuslik sülem minu maia elama. Ja siis polega mingit maksu. Kontrollil on võimalik läbi otsida ainult läbiotsimis orderiga. Seda aga nii lihtsalt minuteada ei anta. lakas olevate mesilaste lennu tee läheb üle peade ja siis on ka vähem nõelamisi. Kui mesilane stardib tarust siis päris kiiresti tõuseb 3m kõrgusele. Kui aga lennuava on juba 3-4 m kõrgusel ei pea ta muidu allapoole laskuma kui siis kui on korje allikas. Mine tõesta et need on just minu mesilased, võibolla on paar maja edasi mesiniku omad. Kuressaares on nii ühel mesinikul tehtud. probleeme pole. Olen kuulnud vanade mesinike kääst et moskvas veneajal oli korteris akna sisse lennuava tehtud 5 korusel ja pole kaa probleemi.inimesed küll vaatasid et miss kärpsed selle akna juures lendavad pilves. EDU LAHENDUSE LEIDMISEL!!!

jäätmete põletamine

uugamets kirjutas:
Muu prahi, mis põleb, neelab katel ja ahi ...

http://www.taaratark.ee/?structure=003&content=8

Hoidkem keskkond puhas, on mesi ka puhtam, eks...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

muig

Mind on alati hämmastanud inimesed kes räägivad plastpudelite põletamise kahjulikkusest keskkonnale, samal ajal pool linna inimesi istuvad hommikul autodesse ja sõidavad üksi tööle. Kui need heitgaasid ja toksilised ühendid ühe sõidu pealt kokku korjata siis ühe- kahe pet- pudeli saatmine ilmaruumi läbi küttekolde lõõride on küll kelluke võrreldes saaste hulgaga mis selle sõiduga keskkonda paisatakse. Enesetapu vorm ju selline- voolik summutist auto salongi. Tea kas ühe pet- pudeli ärapõletamine samas ruumis omab sama fataalseid tagajärgi kui Viimsist kesklinna sõita, voolik salongis?
Smile

Vastuseks Maretile ja teistele - nii teadmiseks

Kummid vahetab kummivahetus ja vanad jäävad sinna, palju on neid mesitarude alusteks kasutatud ka koos velgedega.
Piim tuleb klaastaaras taluniku käest, leiva ja saiapakend - seda on lubatud koos puudega põletada, plasttaara pudelite näol rändab taaraautomaati taaskasutusse, poes käin korduvkasutatavate kottidega või võtan poest papp või puukasti. Munad on ju ka korduvkasutatavates karpides või restides. Suhkrukotid olen andnud jahuveskisse.
Liha lasen pakendada paberisse, olgugi, et on peale surutud ka kilekotte teinekord poes, kui olen mingil põhjusel sunnitud sealt ostma. Ikka saab rääkida, et kasutataks paberit, mida on mu tungiva nõudmise peale ka tehtud. Poolfabrikaate, mis valmis pakendatult müügil on, neid ma põhimõtteliselt ei osta, väldin pakendikaupa ja käin oma korduvkasutatava taaraga poes ka poolfabrikaati ostmas, kui ise möllida pole viitsimist. Kala toon kasvandusest ämrbiga ja jõe ääres on kalakast, ka autos ... Liha tuleb ikka enamjaolt mujalt, kui poest ...
Vot kantud riietega on küll olnud probleem ennemalt, nüüd aga lõigutakse see kalts ribadeks ja läheb kangastelgedest läbi ehk siis kaltsuvaibaks...
Mis siis veel - kohe eip tulegi pähe ... Täindan pisut hiljem,
Jalanõusid on küll olnud, kuid need läksid endise kolhoosikeskuse juures olevasse suuuuuurde konteinerisse kartulikottidega juba paar aastat tagasi Smile

Nii, et kas rääkisin eespoolses kommentaaris miskit kile ja kummi ja muu põletamisest või oligi sääl öeldud, ''muu prahi'' ???

Mida siis austet kaaskondsed ''muuks prahiks'' peavad ?

Lendav mesilane Lill

Wink

või ehk kõrvade vahelist ummistust, mis tules eip põle ja vees eip upu

Stare Stare Stare

Jäätmetest

uugamets kirjutas:
Kummid vahetab kummivahetus ja vanad jäävad sinna, palju on neid mesitarude alusteks kasutatud ka koos velgedega.
Piim tuleb klaastaaras taluniku käest, leiva ja saiapakend - seda on lubatud koos puudega põletada, plasttaara pudelite näol rändab taaraautomaati taaskasutusse, poes käin korduvkasutatavate kottidega või võtan poest papp või puukasti. Munad on ju ka korduvkasutatavates karpides või restides. Suhkrukotid olen andnud jahuveskisse.
Liha lasen pakendada paberisse, olgugi, et on peale surutud ka kilekotte teinekord poes, kui olen mingil põhjusel sunnitud sealt ostma. Ikka saab rääkida, et kasutataks paberit, mida on mu tungiva nõudmise peale ka tehtud. Poolfabrikaate, mis valmis pakendatult müügil on, neid ma põhimõtteliselt ei osta, väldin pakendikaupa ja käin oma korduvkasutatava taaraga poes ka poolfabrikaati ostmas, kui ise möllida pole viitsimist. Kala toon kasvandusest ämrbiga ja jõe ääres on kalakast, ka autos ... Liha tuleb ikka enamjaolt mujalt, kui poest ...
Vot kantud riietega on küll olnud probleem ennemalt, nüüd aga lõigutakse see kalts ribadeks ja läheb kangastelgedest läbi ehk siis kaltsuvaibaks...
Mis siis veel - kohe eip tulegi pähe ... Täindan pisut hiljem,
Jalanõusid on küll olnud, kuid need läksid endise kolhoosikeskuse juures olevasse suuuuuurde konteinerisse kartulikottidega juba paar aastat tagasi Smile

Nii, et kas rääkisin eespoolses kommentaaris miskit kile ja kummi ja muu põletamisest või oligi sääl öeldud, ''muu prahi'' ???

Mida siis austet kaaskondsed ''muuks prahiks'' peavad ?

Lendav mesilane Lill

Wink

või ehk kõrvade vahelist ummistust, mis tules eip põle ja vees eip upu

Stare Stare Stare

See on tore!! Kui kõigil vaid oleks võimalik kasvõi osaltki nii oma elu korraldada! Happy
Inimesed põletavad järjekindlalt majoneesi, ketšupi, šampooni jm pakendeid, ka riideid ja jalatseid küttekolletes.
Ja ma ei räägi globaalsest reostusest - seda ei hoia mingil juhul ära (näiteks üks auto vs Hiina tööstus)! Ise enda ümbritsevat õhku reostada on ikka paha küll...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

)

ojaa, Maret. Ja siis köhatab Vesuuv ja lööb paari päevaga mitmekümnekordselt terve Euroopa aga ehk ka maailma tööstusreostust pika puuga ).
Äri on see kvootide müük. Sa ikka tead et Eesti Energia kavandab Tallinna JÄÄTMEPÕLETUSJAAMA? Kõigepealt plekid prügivedajale peale et ta energiakandja (prügi) minema veas. Siis aetakse see ahju, toodetakse sooja ja elektrit ja plekid VEELKORD. Ja sellele tehnoloogiale annavad möödaminnes raha samad struktuurid mis üritavad mesindusse raha toppida. Miks ei võiks mesi maksta piisavalt et mesinikule sissetulekut tagada? MIKS hoitakse jewroliidus põllumajandustootjaid süstla otsas?
Vaata vahelduseks Rotschildide meelelahutust kellele terve Baltikum va litsuste vaikival heakskiidul 30 aastat läbi pankade intressi maksab:
http://www.elu24.ee/?id=239942
2006 kolisime perega linnast maale ja ehitasin majja keskküttesüsteemi- akupaak, katel, põrandaküte ja radikad, soe vesi jne.. 70 tonni panin magama ainult soojalahendusele, panustasin mugavusele ja madalale käigushoidmise hinnale läbi tehnika. Puitbrikett maksis siis 1225.-/tonn
ad 2010 on sama briketi hind 2400./ tonn. Mis te arvate, kas tonn briketti annab 2 korda enam sooja? Siis ostsin Hiinast päikesekollektoreid, aus kaup. Aga lihttarbijale tiba kallis. Saksamaa maksab taolise tehnoloogia ostjale ca 20% kinni, Austria ja Itaalia 30% kanti. Isegi Poola maksab! Kõik eesmärgiga vähendada väliskaubanduse defitsiiti pikas perspektiivis. Aga meie unzip- va litsus panustas... Väo koostootmisjaamale, mis kohe peale valmimist poliitkorrektselt ja etiketti järgides maha müüdi. Ma küsisin kord Laari käest otse et mis kuradi pärast oli vaja Tallinna Vesi maha müüa kui uued omanikud sealt kohe raha välja võtma hakkasid? Laar ütles et Savisaar on süüdi- tema alustas. Jebitt vashu matt.
Terved varandused lükatakse elegantselt vasakule ja pööblile lükatakse edukalt ette....... õige, plastpudeli põletamise kahjulikkus ja konks neelatakse kohe per$eauguni alla.
Smile

Siia riiki ka neid appi kuidagi saaks

neid aafriklasi - hädasti oleks vaja ühe suure kamba laialiajamiseks Evil

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mis asjast on saanud?

Mingi infosulg või mis siis nüüd on, et kedagi enam ei koti see mesila tänava juhtum ? Teadjad rääkige, mis toimub?

Nõmme mesilased ?

Pole sel suvel aias (Tallinn Hiiu ) kohanud ühtegi mesilast . (Va metsmesilased).
Varasematel aastatel ristikhein sumises , kas nüüd ongi siinkandis mesilaste pidamine lõpetatud ?