Algaja pisike soov .

Kasutaja ristikas pilt

Tere kõigile . Olen mesilaste alal puru roheline ja tekkis soov soetada endale üks kena tigedike pere . Kuna ma puru algaja alles , siis olekski soov endale soetada võimalikult kurjad linnukesed , et saaks ka profülaktilises mõttes kasu neist . Äkki kellegil kuskil juhtub olema selline pere pakkuda ?

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tere ristikas

Mina olen selle pokkerimängu esimese ringi juba läbi teinud ja ei soovita sul mingil juhul teadlikult neid tigedikke soetada, need võivad nö. kogematagi sattuda. Ka ei ole kurjemad mesilased odavamad osta, nagu paljud loodavad.
Sa vist loodad ka, viidates "teatavale profülaktikale", et kui oled alguses piisavalt nõelata saanud, siis tekib sul teatav imuunsus.
Mingil määral on selles väites tõtt aga kõik pole päris täpselt nii nagu arvatakse.
Mesilaste nõelamine pole iseenesest valus, see meenutab kõrvenõgesega kõrvetada saamist, mis on ka vahel valusam ja vahel ei saa nagu arugi, mürk aga omab vaatamata kõigele ikka mürgi omadusi, lõhkudes närvirakke ja kapillare ning seeläbi tekitades paistetust.
Ütlen sulle omast kogemusest, et kuigi ma nõelamist ei karda ja liiga paiste ka enam ei lähe, sest olen selle loodetud imuunsuse mingil määral omandanud, säilib minus kartus, et mul võib tekkida allergia ja sellelisel puhul tuleks ehk mesindamisest hoopis loobuda. Seda viimast varianti aga ei sooviks mingil juhul.
Meie peres on ka teisi mesinikke, ning seega ka üks ekstreemsem juhtum näitena tuua. Mu onu, kes oli terve oma elu mesilasi pidanud (1943-2000) jäi ilma oma naisest. Mesilane nõelas eakat naist pähe- ja nii õnnetult, et tulemuseks oli äkksurm, mille tõttu onu lõpetas mesindusega tegelemise päeva pealt.
Kui mesilas toimetamisel on su tähelepnu kurjade mesilaste ründamise tõttu pidevalt häiritud, siis ei saa sa korralikult süveneda ka tarudes tehtavatesse töödesse. Mesilastega tuleb aga olla täpne ja hoolikas.
Minu meelest oleks sul algajana mõistlik leida mõni kogenud mesinik ja hakata talle varjuks või sabaks. Usun, et siingi lehel võid hea õnne korral leida mõne sellise inimese, kes elab sinu kandis ja on nõus oma kogemusi lahkelt jagama. Edu alustamisel!

Tervitab Pokumees

PS.Siin lehe ülaosas on ka müügikuulutused, vaata mesi.ee

Kasutaja ristikas pilt

Ma aastake tagasi võtsin ühe

Ma aastake tagasi võtsin ühe sülemi põõsast maha ja sellest saati nad mul ka aias sumisevad . Aga kuna nad mul sellised rahulikud , siis ei kipu nad eriti vabatahtlikult torkima , ei tahaks nagu sihilikult neid ka kurjaks ajad . Mul seljaga pidevalt jamad ja mõni liiges veel kipub häda tegema , pole siiani paremat rohtu leidnud mis nii heasti aitaks kui mesilase nõel . Käisin eelmine aasta abis seinavahelt välja võtmas mesilas ja sain u-20 nõela (ma pole nagu eriti vajadust näinu skafandri järgi ) ja ainuke paistetus oli sõrmel kus sõrmus on . Eks ma kindlasti loodaks veidi odavamalt neid saada kui kellegil sellised tülinaks kaelas . Mul omal õemees oma tarbeks 10-15 aastat mesilasi pidanud ja eks üks taat kes neid ka üks 60-70 aastat pidanud mind ka vajadusel abistand (õppind mesinik ,kui õieti mäletan siis isegi esimese vabariigi aegust) , et seega veidi saand üleõla piiluda .

tigedikud

Ei tea milles asi oli aga paar aastat oli uude kohta pandud sülemipere eriti tige, esimesele talvele läks vastu lõpuni koondamata 10-le raamile ja karistuseks ka lisasöödata. Mett sain sellelt siiski kõige rohkem, üks vana mesinik ütles selle peale, et mul see taru juhtunud veesoonte ristumiskohta, teisel suvel oli samuti tige aga suvel vihmaperioodil nihutasin 3m eemale ja tasapisi pere muutus rahulikumaks, hakka või uskuma.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

tigedad mesilased

Soovitan siiski mesinduse õppimist alustada pigem rahulikust perest. Nõelatasaamist on lihtsate vahenditega võimalik organiseerida, sest muuhulgas on ka inimsõbralikele mesilastele astlad külge ehitatud Smile
Vaevalt et tigedus pere hinda oluliselt allapoole toob, häiriva iseloomu korral vahetab mesinik ema ära ja umbes kahe kuu pärast läheb sellesama taru juurde ilma näovarjuta.