15 mesilaspere piir

Lugesin http://www.e24.ee/?id=239575. Mesinikud võiksid ka taotleda 15 mesilaspere piiri, millest alates peab Veterinaar- ja Toiduametit teavitama, ülespoole nihutamist. 16 perega ei ole majanduslikult mõistlik eraldi mesilamaja ehitamine.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

See piir on sama hägune, kui

See piir on sama hägune, kui kutse ja hobimesiniku vahelgi nagu selgus arutelust "Hobimesinik". Kuhu see piir tõmmata, selles on väga palju eriarvamusi, milledest üks kõlas, et milleks neid piire vaja tõmmata? Tõepoolest milleks? Kes tegelevad ettevõtlusega, need nagunii peavad teatama, kes tahab oma tooteid müüa kauplusekettide kaudu, neil sama nõue. Kui mesinikul oma kauba suhtes kahtlusi tekib on ju samuti mõistlik vetametis proove teha. Pealegi ei ole mesilas kunagi võimalik seda nn. 15 taru piiri säilitada, sest kord sureb mõni pere lihtsalt ära, teinekord lasevad lihtsalt jalga, sülemledes taru tühjaks. Mõni taru on vaba oodates, et kui juhtub mõni sülem tulema on ruumi igaks juhuks tarvis varuks hoida jne, jne.
Eraldi teema on ka sellise taotluse esitamine. Kes selle nõude kehtestamiseks peaks end liigutama? Kas oled nõus tegema uuringut, et saada selgeks kõigi ühine arvamus ja siis vastava pöördumisega kas või EML poole pöörduma?
Mina ei ole, sest olen aru saanud, kui suured erimeelsused mesinike endi vahel valitsevad ja EML on täiesti eraldi seisev ja omaette tegutsev asutus-nad teevad omi asju mida juhatuse ja volikoguga arutletakse( heal juhul), mitte ei püüa teada saada mida mesinikud tahavad või asjast arvavad.
Et ma oma väiteid põhjendama ei peaks, siis loe foorumi kõiki postitusi ja katsu nende seast leida kasvõi üks arutelu, mis selle organisatsiooni juhtide poolt on algatatud.

Pronksmedal (100p.)

15 peret

ei ole selle pärast vaja põdeda.Nagu lehes riigiametnik soovitas sinise kütte kasutamise võimaluseks kirjutada põllumehel üks laut küla teise otsa fiktiivselt(minu meelest absurd õpetada inimesi seadusest mööda hiilima selle asemel et seadused normaalseks teha)et siis võimalik vahepealsed teed lumest puhastada.
Ei ole keeruline oma 150 pere sugulaste vahel ära jagada ja mitte keegi ei köhi.Pered nagunii 5-10 gruppides.

15 piir

Toetajaid on väga palju ja ma räägingi ju seaduste normaalseks tegemisest. Teavitanud on endast ainult 57 mesinikku. Kas tõesti kõigil teistel on 15 või vähem mesilasperet? Vaata http://www.vet.agri.ee/static/body/files/447.Teavitatuks_loetud_mee_esma...