külm pesa versus soe pesa

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

et selline küsimus...-mul natukene taruehituseks materiali kogunenud.
tahaks taha siis lamavtaru eesti raamile ikka,aga mõtlesin teha nn.sooja pesaga taru.see tähendab,et raamid asetsevad küljega vastu lennuava...
äkki kellegil on kogemusi,et kiidab või laidab...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

soe pesa

tee tarule teine lennuava otsaseina lisaks, paned siis selle kinni mis ei meeldi

Pronksmedal (100p.)

Soe pesa.

Mul on paar taru, millel on lendlad mõlemal pool otstes ja ka esiseinas. Väiksemate perede talvitumiseks olen kasutanud neid tarusid. Kaks peret tarus . Kahel pool otstes pered ja keskelt tühi. Talvitus on väga hea. Külm õhk ei pääse ju otse raamide vahele. Sooja pesa süsteemi ongi soovitatud just talvitumiseks ja kevadiseks arenguks.
On soovitud ju veel kasutada talvitumiseks täisraamilist magasinikasti, et tekkiks soe pesa. Magasinikast koos kägede ja perega on taru sees, põhjast lahti tõstetud. Kärjed kastis on esiseinaga rööbiti. Sellist varianti proovinud ise pole, aga olen lugenud, et talvitus on väga hea.
Sooja pessa paigutavad mesilased sööda ja suiravarud teisiti.
Esimene kärg lennuava poolt on tavaliselt puhas suirakaärg.
Suuri peresid pole tavaliselt selliselt pidanud. Olen siis ka esilendla lahti teinud, sest ventileerida on sooja pesa suvel kuumaga raskem, kui tavalist.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tere Karumõmmi

Kui ma esimest korda lugesin, siis ei saanud su probleemiasetusest vist päris täpselt aru ja mõtlesin, et no mida, kas selline aegadele vastu pannud tarumudel vajaks üldse uuendusi? Tuleb välja et ikka vajab, sest paljud kasutavad neid vanu klassikaks saanud lamavoisid ikka edasi.
Nüüd lugesin su juttu uuesti ja mul tuli selline huvitav mõte. Milleks ehitada uut lennuava, kui saaks teha selle asemel ventilatsiooni veidi ringi.
Nimelt minu mõte on, et talveks sulged olemasoleva lennuava täielikult ja avad otsaseina tehtud ventilatsiooni klapi ! Selle klapi võiks leida näiteks mõnest ehituspoest-tead ju küll neid sauna seinas olevaid, ümargusi puidust korgiga keeratavaid klappe. Mul on tunne, et sellisel klapiga saaks sinu mõttekäigule vajaliku lahenduse ja õhk liiguks risti kärgedega.Kuigi probleem mesilaste välja pääsuks tuleb sel juhul ikka kuidagi lahendada.Arutleme sel teemal jutukas veidi, kui mingi hea lahendus peaks selguma, anname teada.
Edu nuputamisel.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

tänud poku...-kahjuks pole

tänud poku...-kahjuks pole endal aega jutukas olla,eks ssab siis loetud...