Rapsi mesi

Kasutaja kiilakas pilt

Mind huvitab teema rapsi pealt korjatud mee põhjal. Olen lugenud foorumis, et rapsi mesi ei lähe kohe üldse. Mulle tuli kingitusena eelmisel suvel 3 pere. Aga kodu ümber olevad põllud külvati rapsi täis. Pered õnneks ei asu kodus. Tahaks teada mis värk selle rapsiga on, kas kohe üldse müügiks ei lähe.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Jututoa moderaator

Lauamesi

Lauameena pole rapsi- meel häda midagi. Ja kuna ta on veidi lahjem võib soovitada seda tee sisse panekuks. Nimelt ei riku tee maitset.Ainuke viga on see ,et korjatud ühelt taimelt.Minul on raps kuskile olnud alati külvatud.....siiani pole probleemi müügiga olnud.Tänagi helistas üks mammi, et tahab mu mett....pidavat hea olema. Aga see on minu puhul nii.....sulle aga.....edu
Meelis.

Kasutaja kiilakas pilt

Ma nüüd ei mäleta, aga olen

Ma nüüd ei mäleta, aga olen lugenud meemüügi kuulutusi,et mesi ei sisalda rapsi. Ja rapsipõllud asuvad mesilast väga kaugel. Minul vastupidi kodu ümbruses kuskil 50 hektarit.

ära põe

mesilaste korjemaa on tunduvalt suurem kui 50ha, see rapsitilk kaob muude meetaimede nektarisse ära ja pole sellel rapsimeel ka häda midagi.
Suht kole on väljanägemiselt valgeristiku mesi.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

1000

Mulle on jäänud mulje, et rapsi ja valge ristiku mesi on väga sarnased. Rapsimett olen ma näinud ja see meenutas küll vaalarasva aga oi kui mõnusa maheda maitsega. Mis maitsega ristikumesi on?

Rapsi mesi on minu arvates

Rapsi mesi on minu arvates parim mesi mida saanud olen. Nii, et kui kipub üle jääma, siis mingi ämbritäie võtan ära.