Mesila tänav nimetati ümber Dihlofossi tänavaks

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tuginedes MTÜ Putukavaba Tallinn petitsioonile ja Nõmme linnaosa vanema Rainer Vakra ettepanekule nimetati eilsel linnavalitsuse istungil Tallinnas Nõmme linnaosas asuv Mesila tänav ümber Dihlofossi tänavaks.

Linnaosavanem põhjendas tänava ümbernimetamist asjaoluga, et nüüdseks juba ajaloo hõlma vajunud tänavanimi õhutas linnakodanikke tegudele, mis ei vii meid teps mitte Euroopa kõige rohelisema pealinna tiitlile lähemale. "On ju ammuteada tõde, et seal, kus peetakse mesilasi, on tagajärjeks igas vikerkaarevärvis õitsvad lilled rääkimata punapõsksetest õuntest, vaarikatest, maasikatest ja muudest mitterohelistest fruktidest. Meie eesmärk on muuta Nõmme ees- ja tagaaiad värvilt rohelisemaks kui Pariisis või Londonis, rääkimata Washingtonist", sõnas Vakra.

Varem tõsiselt kaalumisel olnud mesilaste maksu Tallinnas siiski ei tule kuna äsja saabunud eelanalüüsi tulemused näitasid, et kuigi ideel on jumet, ei ole miljonite Tallinnas elavate mesilaste maksumärgistamine käimasoleva masu tingimustes võimalik. Samuti ei ole mõttekas linnas toodetud mee maksustamine kuna seda on võimatu müüa.

Küll aga saab iga Nõmmele sisse kirjutatud Tallinna kodanik tasuta mesilaste tõrjepaketi, milles on 2 ballooni Dihlofossi, sirp mesilasi peibutavate õistaimede mahalõikamiseks, 5 pakki muruseemet ja mururull.

Tõrjepaketi saab ID-kaardi ettenäitamisel kätte Nõmme linnaosavalitsusest aadressil Vabaduse pst 65 tänase päeva jooksul ajavahemikul 8:15-17:00.

Lõpetuseks koputab Vakra linnakodanike südametunnistusele, et lisaks oma tagaaiale tuleks silm peal hoida ja vajadusel sekkuda ka naabrite aedades toimuvasse helistades kahtlast suminat kuuldes munitsipaalpolitsei mesilastetõrjeüksusele telefonil 987-654321.

Soovimatu külaline Talllinnas