olen algaja

tere palun atke nõu millal on kevadel õige aeg tarusid poolitada ja kas peab uue ema ostma.tahaks veel teada kas keerispead,ussikeeli ja kurgirohtu võib ühele maale segamini külvata.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

tarude poolitamine

tuleks ette võtta siis, kui see enam sihtotstarbeliseks kasutamiseks ei kõlba. Mugav on poolitada kuiva päikesepaistelise ilmaga, töövahenditeks sobivad näiteks mootorsaag või kirves, tugevama konstruktsiooni korral võib vajalikuks osutuda ka sõrgkangi või naelatangide kasutamine.

Kui Sa oled poolitatud tarude asemele uued ja terved hankinud, võid edasi mõelda perede poolitamisele. Eelduseks on vähemalt 6 täisraami jagu hauet, soovitavalt rohkemgi ning kogu pere võiks katta minimaalselt 12 raami. Suurema pere poolitamisel on edasine areng kiirem. Ema võid osta ehk proovida ise kasvatada, niisama julmalt, et ühele perele jätad vana ema ja teisele ei jäta kedagi, ei soovita. Korje olemasolu on samuti tähtis, normaalse kevadise arengu korral saabub poolitamiseks sobiv aeg umbes võilille õitsemise ajal.
Aga miks Sa segamini tahad külvata, äkki on parem üks taimeliik ühte põlluserva, teine teise ja kolmas kolmandasse?

suured tänud

mõtlesin ikka perede mitte tarude poolitamist arvasin,et kui segamini külvata jääb iusam vaatepilt.Kustkohast neid emasid osta saab?

Emad

naljalt enne mai lõppu turgu ei tule. Pead otsima emakasvatajatega ühendust. Ise olen kasutanud Endla Mai (tel. 5128200) teenuseid. Kui häda käes, riputa ostusoov Mesi.ee-sse. Kellel pakkuda, võtab ühendust. Kui sul neid "kärbsepuure" vähe on, siis peaks aega lahedamalt olema ja võid asja uurida ning katsetada ka ise nende kasvatamist.
Edu!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Segamini külvates !

marksnor kirjutas:
mõtlesin ikka perede mitte tarude poolitamist arvasin,et kui segamini külvata jääb iusam vaatepilt.Kustkohast neid emasid osta saab?

Ei jää mitte ilusam ,vaid osad siin nimetatud taimed on ühe-ja osa kahe aastased . Ussikeel õitseb alles teisel kasvuaastal aga kurgirohi juba samal külvi aastal. Kuna Ussikeel moodustab esimesel aastal ainult maapinna lähedase leheroseti ja Kurgirohi kasvab lopsakaks ja kõrgeks (kuni meeter ) siis segamini külvil varjab kurgirohi madalamate taimede valguse mis võib viimased hukule määrata .Parem on ikka külvata iga liik eraldi !

ussikeel

Kust sa saad ussikeele seemet?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Seemned

isamesilane kirjutas:
Kust sa saad ussikeele seemet?

olen osad seemned ,nagu Iisop,naistenõges ,ussikeel jne . hankinud siit . http://www.seemnemaailm.ee/index.php?searchstring=ussikeel&x=9&y=10

suured tänud

suured tänud vastajatele.Panin täna ka kaks lamavtarus olevat pere korpustesse,ühes oli hauet 7 raami selle pere poolitasin kokku oli tarus 14 raami.See taru kuhu ema sai sai kolm raami hauet ja jäi sammale kohale teine taru sai hauet 4 raami ja jäi ilma emata,ning viisin umbes 15m.eemale.Lese hauet sai mõlemasse tarusse. Kui midagi valesti tegin antke palun teada.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

marksnor-see ilma emata pere

marksnor-see ilma emata pere mille sa eemale tassisid-on määratud virelemisele ja surmale...tal pole lennumesilasi,kes peret varustaks-ja teiseks-kuidas tekib sinu arust sinna noor ema...praegu nagu varavõitu selliste tempude jaoks...perede poolitamist tehakse siis kui emad ikka olemas...-ja 14 raami,ja poolitad...väga kurb-see sama hea kui 10 aastasele laps taha teha...
palun kallis tulevane kolleega-osta osta.ee keskkonnast
hr.H.Taltsi Tegelik Mesindus,tudeeri seda väheke.
vat ma ei tea-keegi pole ju sündinud mesinik,aga ma ei tea sellist tempu küll ennast teinud olevat...-natuke võiks ikka ennast mesindusega kurssi viia...ema siin,ja ema seal-kuskohast sa tead et ema kuhugile sihtpunkti üldse sattus...-nägid teda või...miks te küll tapate mesilasi...mul on 1902-1903 väljaantud ajakiri mesinik-juba 100 pluss aastat on mesindustehnilised nõuded teada,aga ikka üritatakse mesilaspere bioloogiast üle olla...-vabandan siinkohal,aga mind ajab see raevu lausa!!!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

perede poolitamine

14R pealt poolitamine pole just suurim kuritegu, samas ole hea ja viska pilk peale minu eespool olevale postitusele. Kirjutasin ju seal, et edukaks varaseks poolitamiseks on soovitav teise ema olemasolu ja korje.
Kuidas Sul korjega lood on, pole mul teada, ema nagu aru saan ei ole. Seega on enam kui kindel, et seda emata peret on vaja haudmega toetada, kuni noor E munetud haue kooruma hakkab. 8-ndal ja 13-ndal päeval pärast poolitamist lisa tugevatest peredest 1R lahtist või segahauet, 18 ja 23 päeval 1R kaanetatud hauet. Sel moel vähendad suurtes peredes noorte mesilaste ülekaalu, seega ka sülemlemissoovi tekkimist ning hoiad kunstperes kogu aeg veidi hauet.
Perede arv on Sul suht väike, ole ettevaatlik, et teisi liiga nõrgaks ei tee!
Ja veel: lennumesilasteta pere vajab jootmist, kalla servmiste kärgede alumistesse tühjadesse kannudesse puhast vett!

Pronksmedal (100p.)

poolitamine.

emaga pere oleks pidanud panema eemale.kuid on tehtud ka vastupidi.kui sul sai juhuskikult päevaseid paariseid munasid emata perre,siis pole sellekoha pealt hullu ,tehakse kohe uus ema.
Silver.

vaatasin täna tarud läbi ja

vaatasin täna tarud läbi ja see taru mille juurde tegin pole nõrgem midagi.Panin juurde ühe haudmega raami ja seal on kahel raamil kumbagil kolm emakupu.

Pronksmedal (100p.)

Perede poolitamine

Lamavtaru. 18 raami sees, sellest !4 raami haudmega. Taru peale kokku 4 kaanetatud emakuppu, kõik emakupud eraldi raamidel. Mida teha???
Mõtlesin nii: Võtan 2 raami emakuppudega + 5 raami haudmega ja mesilasi nii palju kui trehvab ning paigutan umbes 5 meetri kaugusele tühja tarru (vahele jääb kolm taru mesilastega). Lisan mõned tühjad kärjed ka. KAS, KUIDAS, MIS juhtub?????????

Pronksmedal (100p.)

Perede poolitamine

Lamavtaru. 18 raami sees, sellest !4 raami haudmega. Taru peale kokku 4 kaanetatud emakuppu, kõik emakupud eraldi raamidel. Mida teha???
Mõtlesin nii: Võtan 2 raami emakuppudega + 5 raami haudmega ja mesilasi nii palju kui trehvab ning paigutan umbes 5 meetri kaugusele tühja tarru (vahele jääb kolm taru mesilastega). Lisan mõned tühjad kärjed ka. KAS, KUIDAS, MIS juhtub?????????

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

poolitamisest

mina võtaks neljast kõige suurema kupuga raami(vaataks , et seal ema poleks)+kaks värsket hauet(vaataks , et seal ema poleks)+kaks kärge vana hauet(raputaks ettevaatlikult mesilased sellelt tagasi tarru,et kindel olla , et ema seal pole. tavaliselt ta muidugi polegi vanal haudmel.)+1kärjepõhi+kaks suira/mee kärge katteks. selle komplekti tõstaks uude tatusse ja asetaks selle vanale kohale. sellega nüüd asi korras, koorujatel hea ehitada, kui uus ema munema hakkab, siis on talle juba munemiseks ruumi ja kattekärgedest saab vajadusel tõukudele lisasööki.
vana taru ja ülejäänud rahvaga läheks veidi eemale. kolme kupuga otsustaksin ,kas tahan vana ema välja vahetada või mitte. kui kõik kolm ära lõhud, on rahu majas ja hakatakse mett korjama. seda muidugi juhul kui ema pole juba minema pannud. kui ema on läinud , siis ehitavad uue kupu ja seda ei või enam maha lõhkuda, sest siis jääb pere emata.
kõiki nelja kuppu mina alles ei jätaks. sa ei taha ju teha ühest perest viit. kui sul jääb ema kokku kahe kupuga , siis minu arvates riskid sa ikkagi kahe sülemi väljumisega.

Pronksmedal (100p.)

Terekest siitpoolt

Suur, suur tänu Sulle SPUNK! Täna hakkan tegutsema Sinu näpunäitede järgi aga ainult ma mõtlesin,et hakkan pihta õhtul hiljem. Praegu on minu asukohas 26 kraadi, las läheb natuke jahetamaks

Pronksmedal (100p.)

mida soojem seda parem

seda rohkem noori jääb uude peresse. vanad lendavad nagunii tagasi ja haue võib jahtuda.

Pronksmedal (100p.)

tegelikult soovitaks aga

tõsta ema koos 4 haudmeraami (kupud ei tohi kaasa mina) ja ühe -kahe meeraamiga uude kohta ja raputa samapalju raamitäit mesilasi veel peale. Vanasse tarru jäta üks emakupp haudmeraamil. Sedapidi on lootus mett saada ja sülemit ära hoida suurem.

Pronksmedal (100p.)

AGA iga soovitus on teretulnud

Kahjuks oli meil täna terve päev vihmane. Tänud Sulle mesinikmurka. Kindlasti teen ka Sinu õpetuse järgi. Ma ei tea , kas olen õnnelik või õnnetu aga pean proovima kokku nelja taru üürilised poolitama. Olen umbes 10 aastat mesindusega tegelenud ja mitmesugustel õppepäevadel käinud aga niisugust juhtumid ei ole kahjuks kuulnud, ammugi näinud.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

võimalusi mitmeid

muidugi on poolitamise võimalusi mitmeid, aga kuna kõik teadjamad nelja kinnise kupu ja sooja ilma juures nuputasid seda idaaalseimat varjanti , siis pakkusin kiirelt ühe lollikindla enda arvates. ema tõstmine eeldab kõigepealt ema leidmist. märkimatta ema leidmine ülerahvastatud peres võib aga muret tekitada. siit edasi kui ema pole leitud , siis igasugune teise tarru raputamine jääb ära. ja kui ema "jalavaeva" on teise kohta tõstmisega vähendatud , siis ei peaks ju ka sülemiga enam muret olema? tarumesilased jäävad ju uude kohta ja lennumesilased tulevad vanasse kohta. seega kõigil tore olla. aga kust see suurem meelootus tekib , seda oleks huvitav teada. ma ka suht algaja.