Kunstkärg!

Kasutaja lepalind11 pilt

Tõstsin kõik pered puhastesse tarudesse ringi ja kuna hauet oli juba palju panin ülesehitatud kärge ka juurde. Meil Võrumaal on väga soe kevad, korje käib täie hooga, siis lisasin prooviks tarudesse ka kunstkärge. Eile kontrollides ehitus käis. Talv aega õppisin raamatutest teooriat, seal oli kirjas, et kärge hakkavad mesilased alles siis üles ehitama kui vaher õitseb. Ei tea kas sai liiga vara pandud. Samas noori mesilasi on hulga ja töö käib aktiivselt.
Kuna olen täiesti algaja, siis iga info on teretulnud.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Vahaeritus.

Mõnes piirkonnas kus vahtraid ei ole ei saagi mesilased alustada kärjepõhjade ülesehitusega Smile Tegelikult on nii et kui haudmetegevus on alganud siis suudab pere ka vaha eritada. See tuleneb mesilaspere bioloogiast. Korje olemasolu on vahaeritusele muidugi positiivne. Uute kärjepõhjade andmisega oled loomulikult hiljaks jäänud Smile
Suitsik

Kunstkärg

Minul on reegliks kujunenud kunstkärje panek,siis kui paju õitseb.Viljandimaal on see nii umbes aprilli keskpaik.Vahtrate õitsemise ajal tuleb juba nektarit nii palju,et mõnel väiksemal tarul peab magasin juba peal olema.