Mesindusinventari kvaliteet!!!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mis toimub?ostsin euru suitsiku-385 eeku maksis.-viimane oli poes,mõnikümmend krooni odavamal oli lõõts vedru nii kange,et suru kahe käega....
minu suitsikust siis...-kaanes söevõrku pole ettenähtud-tukid kukuvad tarusse ja maha...pigi voolab lahinal mööda suitsiku väliskülge alla...
näomaskidest-ostsin pool kombinesooni,aga sellel näovõrk eest lahti ei käigi,tahaks ju vahel kärjest mett nokkida või lonksu vett võtta,aga kisu kombe seljast maha...näovarjud oli keegi tarkpea õmmelnud musta värvi riidest...
hr.Mait Mardla rääkis,et keegi tuttav tal oli uue euruvurri ostnud,aga veerand meest jäi kärgedesse,sest kärjed asusid vurri tsentrile liialt lähedal...-tuli eururisu kaupmehele tagasi pakkuda....
poes ikka vaatad seda träni,mida pakutakse mesindusinventari nime all ja nutt tuleb peale,meenutades nõuka aega,kus vähemalt oli poest saada kvaliteetset inventari-ja kõik toimus ühtse hinnakirja järgi...
ja miks ei tooda poodidesse venemaa inventari ja ravimeid,kas lääne ettevõtted on kõik kinni plattinud???
fumisani ei tohi olla,aga apistan mis on kordades kallim tohib...-kuigi toimeaine vist koguni üks...propageeritakse igassugu sodi varroaravimiseks,mille toime on keskpärane,või koguni nõrk ja kurdetakse mesilasperede massilise hukkumise pärast...mida kuradit siin toimub?kas tants mesindusinventari müügis käib ainult tootjate magusa rahapilli järgi?ootaks siin ka mõne nn.mesindusinventari maaletooja-spekulandi sõnavõttu.kui kellegil miskit laiat on võib kirjakese teele saata!!!
ootaks siis oma kogemusi jagama...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

nuvott

Oli juttu ettepanekutest mesinduse arendamises ja et üks paksude erakond "kuulu järgi mesindust soosib".
Muude vormi- ja stiilikohaste ettepanekute hulgas oli täiesti tõsine ettepanek algatada sisejuurdlus Ravimiametis ja Tervisekaitses, taotleda litsentsid kordades odavamate ja sama toimeainetega ravimite sisseveoks Venemaalt.
Aga see postitus koos terve teemaga kadus Looja karja. (Tervitused, Tormi!) Ei teagi kas oli asi huumori tõlgenduses või eelnimetatud tõsistes ettepanekutes. Kui öeldi et Tormi on samas erakonnas kaalusin juba mõttes pöördumist Avaliku Sõna Nõukogusse ja koostasin artiklit Ekspressi jaoks aga siis tuli välja et see info ei pea ikkagi paika.
Ma ravisin eelmisel sügisel Fumisaaniga ja see tegi ikka head tööd. Tean mesinikke kes ise Venemaalt hõlma all trahvi ähvardusel ravimeid toovad. Siis tahaks veel küsida et mis kuradi pärast on jewroriidus suhkur kallim kui mujal ja jällegi trahvi ähvardusel (suhkrutrahv!) kohustatakse meid kellegi taskuid täitma.
Aga mis mina loll mesinik kõrgetest mateeriatest jagan. 2. mail tuleb äkist mesinduspolitsei, leiab et mo tarud on püsti ehitusloata ja elumaja põlegid põllumajandushoonete registris kuna ma köögis mett vurritan. Ja saadab Tervisekaitse peale ja foorumis antakse panniga.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

mesindusinventar

1. Suitsik.
Vana pealtlaetava pesumasina r/v korpus, 2 tükki 6mm niiskuskindlat vineeri, veidi heakvaliteedilist nahka, jupp reformvoodi vedrust, mõned peened kruvid. Valmistamiseks kulunud aeg umbes 1 päev. Kasutuses 7 aastat, lagunemise märke veel ei ilmuta.
2. Näovari.
Pool ruutu tugevamat valget riiet, jupp ekspandri vedru, veidi peent musta tülli, pool meetrit püksikummi. Valmistamiseks kulunud aeg umbes paar tundi. Kasutuses 3 aastat, muidu ok aga kumm vaja vahetada.
3. Töökittel.
Ikka seesama valge riie. Valmistamiseks kulus ca 3-4 tundi, sest eelmised lõiked olid kaduma läinud ning uute tegemine võttis aega. Kasutuses olnud 1 aasta (eelmine pidas vastu 9 aastat).
4. Meevurr.
Vanast nõukaaegsest vurrist järgi veel vaid kest, seegi plaanis tuleval talvel r/v vastu vahetada. Siiani kasutatud materjal: mitmesuguses paksuses r/v plekki, samast materjalist polte ja neete, tolmuimeja mootor, automaatpesumasina rihm ja rihmaratas, kaks laagripukki kuullaagritega, vana teleka trafo ja peoga muud elektroonikat, 3m nelikanttoru, mõned meetrid juhet. Valmistamise aega ei oska pakkuda, aga päris mitu päeva Smile Siiani töötanud 14aastat, väga heas seisukorras.
5. Meeselitusnõud 2tk.
Materjaliks 0,5mm r/v plekk, valmistamise aega ei oska pakkuda kuna tehtud plekksepa poolt tellimustööna.