EML kadunud?

Tere!

Lugesin põllumajandusministri ja mesinduse esindajate 12.05.2010 kohtumise protokolli: http://www.mesindus.eu/sites/default/files/Protokoll_9_2_2_4_702_2010a.pdf Millegipärast ei ole seda mesindus.ee lehel. Miks? Miks kuulen ja loen ma sellest kohtumisest alles tagantjärgi? Miks ei ole osavõtjate seas EML esindajat? Ju ei ole juhatusele tähtis EML liikmete huvide esindamine ministeeriumis. Mis siis on neile tähtis???
Protokollis on juttu korraldatavast mesindusfoorumist. Kas sellest kuuleme ka tagantjärgi?
Nii palju küsimusi aga küsida pole kelleltki, sest vastuseid nagunii ei saa.

Vahur

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Sellised arengud panevad

Sellised arengud panevad mõtlema jah, et mis toimub ..

Pronksmedal (100p.)

andresed ja pearud

kuigi on tegemist täiskasvanud inimestega käitutakse ikka nagu lapsed, kes kellega liivakastis mängib. Kas on arukas, et liit, kuhu kuulub enam kui 1000 mesinikku, ei ole keegi. Arvan, et liidu esindajaid lihtsalt ei kutsutud kohale. Selle kõige taga on mingi min. ametnik kes asja organiseeris. Samas kohalviibijatele tuleb au anda, et oskavad poliitikat teha ja suure liidu "kotti"ajada.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

EML kadunud

Kadunud ei ole midagi ,räägitakse programmist emade
kasvatuse arendamisel ja mee käitlemisest.Sotsiaalsest
ja muudest foorumitest mesindus foorumit ei saa ,sest
kasutajad on sellise orjentatsiooniga ja spetsiifiliste vajadustega.Arutelul oli oma nägu ja mõtekus,et mesindust sellest seisust välja tuua.
Propageerides mesinduses suunda läbi mikroettevõtluse ja tunnustatud tootjarühma moodustamise on tulemused isegi rääkimiseks tagasihoidlikud.(30 mikroettevõtjat) ja tootjarühm mille
moodustamine lükkub 10 aasta taha.Ettevõtluses osalevate mesinike arv kasvab aeglaselt.
Ise imetleme miks riik ja PM ei taha meiega midagi arutada.Arutada saab mingit küsimust ,mitte halamist,
Mikroe... Mart
Tootmine on arengu mootor

Mart

Siin ei ole jah PRIA orjentatsiooniga ja spetsiifiliste vajatustega kasutajaid. Võiksid vahel kirjutada kuda mesindamine läheb. Palju peresid, millised on edusammud, kas on ka tagasilööke j.n.e. Ühesõnaga kõigest mis ei ole ärisaladus ja mis ei puutu PRIA-sse.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

EML

Minu teada on Jaanus Tull EML aseesimees.
Suitsik

Vastuseks Suitsikule

Lp Suitsik,

ma ei saanud aru sinu kommentaarist. Kas sa imestad, et JT ei esindanud EML-i või väidad, et esindas?
Kes keda esindas selgub siiski kohtumise protokollist. Muidu võiks ju väita, et ainult EML seal esindatud oligi või midatahes.

Vahur

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Lp Vahur

See et EML oli ametlikult esindamata on juhtkonna süü. Oleksid nad JT volitanud esindama EML, oleks ta seda ka teinud.
Aimar alias Suitsik

Pronksmedal (100p.)

keegi kotib järjekindlalt ajusid

Suured tahavad pisikestele pähe istuda. Tahaks teda mida see kõik sisuliselt tähendab. Tundub , et keegi puhastab enda kasuks turgu. Aga võibolla see infopuudusest. Suured hoiatan teid - hakkan prohviks kui mulle kui väiksele kaikaid kodartesse loobite, ei usu, et tee veel ühte 300 mesilat enda kõrvale tahate.

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

EML pole kadunud...

Kohtumine ministriga oli asjalik ja loodan, et mesinduse jaoks positiivne. Mesindusregister, selle toimimine ja mittetoimimine üks olulisemaid teemasid, samuti taimekaitsetööde korraldamine. Näiteks oli 14.05 Olustveres põllumeeste ja mesinike (EML oli esindatud) töökohtumine, kus arutati taimekaitsetööde korraldamist selliselt, et mesilased ära ei sureks. Koolitus teema väga vajalik, puudulike teadmistega on väga raske mesilastega toime tulla, sõltumata sellest kas mesinikul on 3 või 30 mesilaspere. Loomulikut käsitleti tõuparanduse teemat, mis kutseliste ja ka mittekutseliste mesinike jaoks on väga oluline teema. Viimane teema oli puhtalt minu ettepanek korraldada mesindus teemaline Foorum, kus süna saaksid ministeeriumi erinevate osakondade ametnikud ja VTA-st mesilashaiguste spetsialistid kui ka toiduohutuse spetsialist. Teemaks ikka Eesti mesinduse suundumuse ja erinevate ametkondade ja ka mesindus organisatsioonide nägemus sellest, kuidas ja mil viisil areng toimuks. Eesmärk, et meil oleks teadlikud ja haritud hobimesinikud kui ka kutselised mesinikud.
Vot nii, lühike ülevaade sellest.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mesinduse edendus

MINU KÜSIMUS VOORUMI KASUTAJATELE? Mida on EML. teinud eelmisel 10 aastakul? Vastus Teeb Jänedal ja Tallinas teabe päävi OK olen nõus, loodi veterinaariga aiguse seire Ok olen ka sellega nõus, loodi teabe kanalid (ajaleht ja veep). Ajaleht mida loevad Võibolla ainult pooled eesti mesinikud, kuna pole liikmed. OK olen ka sellega nõus. Kuid rohkem ei oska küll midagi esile tuua . TULLI ja tema meeskonal on selle mõne kuuga juba praegu edusamme näha (kas see et üritatakse uuesti käima panna mesindus kutsearidus või see et hakatakse eestis mes. emasid aretama. mite lihtsalt paljundada nigu seda siiani tehti). Võibolla kõik ei õnnestu 100 % liselt kuid nad vähemalt üritavad seda. Nad vähemalt üritavad asja edasi viia mitte ühe kohapeal tammuda. Teatavasti ühekohapeal tammumine on tagasi minek. MINA TOETAN NENDE ETTEVÕTMISEID 100%LISELT.

Pronksmedal (100p.)

EML poolt

Tere!

EML sai küll teada sellise ürituse toimumisest Jaanuse kaudu, kuid kuna üritus oli organiseeritud teiste ühenduste poolt ja EMLi sinna ei kutsutud, ei hakanud me vägisi ka kedagi täiendavalt sinna saatma ja uksest sisse trügima.

Ülevaate EML tegevusest olen siin juba korra andnud, niiet ei hakka kordama. Kes tahab, vaatab ise mesindus.ee all ringi.

Alati on võimalik rohkem teha, tihti ka paremini. Aga palun, tulge liikmeks, võtke ühendust, pakkuge välja oma ideed ning aidake realiseerida. EML pole valitsus, vaid kodanikualgatuslik organisatsioon!