mesilaste pidamine

Head mesinikud!

Avastasin kahel tarul sellise seisundi; osaliselt toimub meekorje, puudub haue, ema pole munenud juurde, pesas palju leskmesilasi(suured teevad teistmoodi häält, kui töömesilased). pesas palju emakuppe. Kummaline,et kevadel kõik toimus nii nagu peab oli haue ,ema munes, juurde on tulnud noori mesilasi. See on vana pere, arvan et emaga on midagi juhtunud või lihtsalt vana. Kuidas pean edasi toimetama ja kas see pere võib alles jääda. Lugesin raamatust,et tuleb uus ema anda.
Ise ma uut ema aretada ei oska.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

lisa küsimused

Kas tarust on mesilasi ka vähenenud (sülemlenud)? Kas sa tead kui vanad on sinu emad? Küsimus kus asuvad need kupud (audme välja keskel või raamide servas? Kui audme välja keskel siis on ase ema, kui aga servas on sülemi kupud. sülemi ja ka aseema kupust saab emad ja pere edasi jätkuva elu tegevuse selleks tuleb nats vaeva näha kuid ma seda ei soovita. Mina soovitan emasid ise teha või osta. Emade tegemis vaglad tuleb võtta hästi korjavast, perest kus pole sülemlemis tungi ja perest kes on kõige rahulikumad (ei nõela).
Sellest teed uued emad ja sellega kannad häid keene edasi. Ja kui nad paaruvad leebete mesilaste leskedega vöid aastate pärast mesilastelt mett vötta lühikestepükste ja ilma varjuta. kui aga ase ema või sülemi kupus tehtud pered kanavad edasi sülemlemis keene,vihasuse keene ja muud mis aastatega teeb asja veel hulemaks kui praegu on.