Dokumentaalfilm maridest Baškortostanis, sh mesindusest

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

alexfilm, 17. juuni 2010

Soome-ugri keeli kõneleb kokku üle 20 miljoni inimese, nende hulka kuuluvad ka marid. Marilased jagunevad kolme etnilisse rühmi – idamarid, niidumarid ja mägimarid. Kõige arvukam idamaride asurkond asub Valgejõe ääres Baškiiria põhjaaladel.

Esimesed teated maridest meie ajaarvamise esimesest aastatuhandest. Niidumari ja mäemari keelerühmade inimesed elavad Marimaa territooriumil, millest idamaride etniline grupp paikneb väljaspool. Idamarilased moodustavad poole kõigist marilastest, kes elavad väljaspool kodumaad. Neoliitikumi ajastu soome-ugri rahvaste esivanemad elasid Ida-Euroopas ja Uraalides, laialdasel territooriumil Balti merest kuni Lääne Siberini.

Baškortostanis on mesindus põlisrahvaste põline tegevusala, millel on sügavad ajaloolised juured, tuhandeaastane kogemus ja traditsioonid. Idamarilased said kogemusi mesilaste pidamisest baškiiridel.

Tänud, Pokumees viite eest!

 

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tahtsingi sinu poole

Tahtsingi sinu poole pöörduda, et mida paganat, üles laadimisel annab pidevalt veateadet vigasest lingist , mistõttu ma lõpuks lihtsalt loobusin ja läksin magama. Hea, et asja ise üles panid.