Esimesed sügise märgid.

Pronksmedal (100p.)

Paaris peres ahistasid mesilased täna leski. Üks oli kraini, teine itaalia rassi pere. Ilmselt hakkab korje lõppema, kui leskedele pinnapeale käima hakatakse. Pärnad õitsevad, aga mesilasi õitel näha pole. Vaid kärbsed sagivad ringi.
Sirtsud on ka juba puude otsa roninud . Vanarahvas teadis rääkida, et see tähendavat varast sügist.
Kuis sel aastal,eks varsti saame näha.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Eks need, kel kevad kaks

Eks need, kel kevad kaks nädalat varem algas, pea müüd sügiseks valmistuma hakkama, teised mesindage rahulikult edasi Laughing out loud

Pronksmedal (100p.)

Kel kevad kaks nädalat varem algas.............

Ma kaldun arvama, et mul algas kevad hulga hiljem kui mujal.
Mereäärne kevad on sisemaast nii kaks-kolm nädalat taga.
Alfa ütles ka, et keegi põhjapoolt oli leskede ahistamisest rääkinud.
Vihma on sel kuul ainult nii paar tundi tulnud. Loodus kuivab.
Kanarbikku siinmail pole ja kui lehemett ei tule, siis on korje läbi.

Pronksmedal (100p.)

Läheb lahti.

Paar nädalat tagasi helistas tuttav ja kurtis,tal üks mesilaspere nagu õhkun haihtunud.Kärjed sööta täis, aga ei ühtegi mesilast. Surnuid ka mitte.Teise pere kontrollimisel selgus kurb tõsiasi,peret enam praktiliselt polnud .Oli järgi vaid paari kärjetänava jagu mesilasi .Hulgaliselt ringiukerdavaid tiivaköntidega mesilasi.
Raviks oli kasutatud "Apistani".
Olen veel näinud ,sel sügisel, neljaperelist mesilat,mis oli samas seisus.Üks taru tühi , teistes tarudes pere riismed, kärjetänava jagumesilasi.Ühes peres oli väike lapike kinnishauet. Lahtikaanetamisel polnud võimalik leida kärjekannu, mis poleks lestadest kihanud.
Viimane ravi oli olnud aasta tagasi, ribadega.
Nii lihtne see tarude tühjaks jäämine ongi.........................

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Hakkas pihta.

Olen sellise hukkumise resistentsuse tõttu elanud üle kolm aastat tagasi.Tegin järelduse ja otsustasin edaspidi ravida oblikhappe tilgutamisega.Meetod toimib ja resistentsusele jõudmist kardan,kuid eksperimenti ei lõpeta.
Hukkunud perede loendajad võivad oma arveraamatud avada.Hävingule määratud pere ei päästa enam midagi,kuid peale meevõtu oleks tilgutamine aidanud.Sellega pole nõus veterinaarid ja EML-i paberitega jutlustajad.
Mikro...e Mart

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Tühjad tarud

Oleks asi vaid nii lihtne.
Tuttav mesinik tõrjus lesta aastaid Apistaniga. 2 aastat tagasi lõppes see tema jaoks nulliringiga - 18-st perest jäi kevadeks järgi ... no mingi pool peret... Vaieldamatult lestakahjustuse tulemus.
Tasapisi mesilat taastades loobus ta ribadest hakates kasutama oblikhapet. Paraku on pilt ikka üsna nigel. Vaevu kuu-poolteist tagasi sumises tal õue peal 15-16 tarutäit mesilasi, hetkeseisuga on see arv viie võrra vähenenud.
Murelik lugu, eelkirjeldatud mesila asub minust vaevu poole kilomeetri kaugusel. Siiamaani on mul tarudes mesilased veel sees. Siiamaani...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Nende lugude peale

Vaatasin täna soomest toodud itaalia emaga pere hauet,20 kannus leidsin 2 lesta,sel aastal tehtud kaks korda oblika auru nii et novembris tuleb veel kindlasti tilgutada,mul ka naabrid teevad tõrjet üle aasta või üldse ei tee

Pikaajaline(varroatõrje ongi

Pikaajaline(varroatõrje ongi pikaajaline ettevõtmine) strateegia on siiski roteerida ravimeid ja kombineerida erinevaid ravimeetodeid. Uuringud näitavad, et 2-3a apistani mittekasutamist mesilas vähendab oluliselt resistentsust(kui on tekkinud) ning taastab apistani toime lestade arvukuse piiramisel. Samuti on oluline jälgida iga vahendi puhul tõrje tulemuslikkust kontrollides kohe pärast tõrje algust langevate lestade hulka ja võrreldes seda eeldatavaga kontrollides aegajalt hauet ning üldpilti mesilaste seas. Sama oluline on teha tõrjet õigesti ja õigel ajal(nii eduka ravi kui resistentsuse arengu vähendamiseks)
Kui olulist Apistani resistentsust ei esine, on see siiski kõige lihtsam ja toimivam lahendus varroatoosi raviks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Oma arust teen lestatõrjet

hoolega,aga täna jälle üllatus,üksik taru mis linnas venna juures, tühi,neli uimast mesilast kärgedel ja taru korralikult sööta täis.Tehtud kaks korda oblika auru ja võrgu all plekil päris tihedalt pruune täpikesi,teen kõigil ühtemoodi tõrjet aga tulemus väga erinev.

Pronksmedal (100p.)

Lest möllab.............

Mulle tundub,et iga aastaga muutub varro järjest agressiivsemaks.Tutvusringkonnas pole veel kunagi sellist mesilasperede kadumist olnud, kui sellel sügisel.Suvel sumises peremehel aias kolmteist peret, nüüd ainult kolm...........................
Nii on minu tutvusringkonnas sel sügisel läinud hingusele juba pea kakskümmend mesilasperet ja kaldun arvama,see pole veel kõik.
Kevadel selgub lõplik tõde..........