Rapsimesi

Pronksmedal (100p.)

Aeg hakata oma peredega esimeseks talveks valmistuma.
Lugesin, et talveks ei tohi tarusse jätta rapsi-, kanarbiku- ja lehemett. Kuna ümberringi on rapsipõllud, siis arvan, et enamus mett ongi just sealt pärit. Nüüd olen probleemi ees, kuidas ma peaks käituma, et rapsimesi tarru ei jääks. Kõiki raame korraga ei saa ju enne sügisest söötmist vurritamiseks välja võtta?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Rapsikorje

Küsimusele lisaks veel, et rapsi õitsemine pole lõppenud ja võib arvata, et kestab paar nädalat veel.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

rapsi mesi

Rapsi , kanarpiku mett ei tohi jätta talveks kuna see kristaliseerub nõnda ära et mesilased seda käte ei saa enne kui kevadel värsket mett peale tuleb, siis sulatavad vee või nektariga ära . Ning siis saavad süüa. talvel aga lisa ei tule ja siis polega milegiga sulatada. Ja surevad nälga või muud probleemid. Selleks võta kõik vällja mis audmega pole. Need mis aga on haudmega tõsta äärtese ja keskele pane ülesehitatud kärjed keskele. sinna hakab ema kohe munele. Kuhu satub viimane haue sinna viivad mesilased talvitus sõõda ja jäävad sinna reeglina ka talvituma. Nad veavad äärtelt mee viimase audme kohale. Kui ärtes kooruvad mesilased saad ka need raamid meega välja võta. Kui aga jääb liiga hiljaks las olla, mesilased segavad siirupiga ära ja siis ei juhtu enam midagi. Kui aga ei veeta sealt äärest keskele on veel parem siis jääb kevadeks, kui hakab värsket peale tulema. Kõige parem aga on kui saad välja võtta ja jätta suhkru siirupi peale, Siis pole ohtu.

Pronksmedal (100p.)

Rapsimeest

Õnneks minu ümbruse raps on läbi ja suurema osa sain ilma raame lõhkumata ka kätte.Kristalliseerub VÄGA ruttu !Kui hiljemaks jääd siis kannatavad eriti sellel suvel ülesehitatud uued raamid
Minu soovitus oleks, et ära oota õitsemise lõppu vaid hakka varem vurritamisega pihta.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

vahemärkuseks

Teemas: "Rapsi , kanarpiku mett ei tohi jätta talveks kuna see kristaliseerub nõnda ära et mesilased seda käte ei saa"

Kanarbikumesi kristalliseerub väga aeglaselt, mida puhtam, seda aeglasemalt, 100% puhas ei pidavat üldse kristalliseeruma. Sisse ei ole seda soovitav jätta suure mineraalainete sisalduse pärast.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

lisan

Sul on õigus et ei kristaliseeru peaaegu ültse, kuid kitiks läheb küll nii et mesilsed seda enne värske nektari peale tulekut kätte ei saa. Ja seega surevad nälga .

Pronksmedal (100p.)

Kristallid

Aga kui on kärjes kristalliseerunud,mis siis saab?

Jututoa moderaator

Siis juhtub see..

..mis eelmiselgi korral Smile, kristall hakkab kristalli moodustama; tuleb kärgi niisutada ja puhtaks lasta limpsida või siis sulatusse, arvan.