Magasin

Kas magasin peab olema nii suur, et ta kataks kogu 22-raamilise pesaruumi?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Ei, magasini laius on

Ei, magasini laius on tavaliselt 10 raami. Loe siit lisa: http://mesindus.ee/files/Ulo_Lippa_-_PR-5-1.10-1_-_Kanarbikumee_tootmine...

Tormi

?

Kui pesaruumi seinad teha näiteks vineerist, kuhu siis saaks toetada kärjed. Vineerile ei saa ju seda soont toetamiseks teha?

Pronksmedal (100p.)

Pesaruum

Kui vineersein (kahe vineeri vahel soojustus), siis sisemine vineer on madalam

Lagi

Aga millist lage võiks kasutada, kas sellist, mille puhul kärgede vahel olevad liistud moodustavad lae või lauad mis on kärgede peal aga nii et nende all on läbikaiguruum või riiet või hoopis mingit muud lahendust?

Pronksmedal (100p.)

teadmised

Sa Karumõmmik paistad olema üks kõva tegija kui proovid oma peaga ja teistelt saadud jah ja ei sõnadega mesindada ja inventari meisterdada.Ole hea loe kõik raamatud läbi mis Sul olemas ja ka need mida ei ole Sul enesel vaid sõpradel.Vaata pilte ja videosid,muidu juhtub nii et keegi ei taha sinuga tegeleda .Ainult tarkadele ja asjalikele küsimustele tahetakse vastata.Mesindus on ala kus on koguaeg midagi uut, kuid samas tuleb välja et see uus on juba tuhandeid aastaid vana.
Silver.

Pronksmedal (100p.)

Lihtsam

Kõige lihtsam on võtta üks korralik taru ette ja järgi teha. Hiljem võid hakata modifitseerima. Arvestama peab muidugi seda, et mõne koha pealt on taru ehitus millimeetrite mäng.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

laed

vaheliiste kasutatakse ilmselt enamasti lamavtarudes. korpustes olen näinud näiteks kilet. tänavu proovisin oma lamavates ka liistrude asemel kilet ja kõik toimis ,aga mingi kõhklus oli kogu aeg hinges. samas on kilega ilma pesa avamatta hea ülevaade pesas toimuvast. eriti kevadel on algajal ainult katust kergitades hea hinnata laiendamise vajadust kärjetänavate täitumise järgi. laudadest lage mäletan viimati sellest ajast kui napilt üle taruserva küündisin vaatama. kas seal vahe ka sees oli , ei mäleta. aga tänavu plaanisin panna paarile tarule talveks vahelae raamidest 6,5mm kõrgemale ja sööta 3liitrise purgiga umbes nii nagu siin alfa on kirjeldanud/teinud. erinevus vaid selles ,et vahelaesse puurin toosifreesiga ava. see on väiksem kui purgikaas ja purgi vahetamiseks lükkan kaane ja vahelaes oleva augu vahele õhukese plekiriba , et mummid kallale ei tuleks mulle. söötmise lõppedes katan vahelae penoga. lugenud sellise variandi kohta pole ja küsimiseks peab tedma , kas loll või tark küsimus.
selles on silver7 jutt täiesti õige , et ega päris algajaga eriti tegelda ei taheta(erandid muidugi on). parem on kui uurid ise asja järele , teed endale korralikult selgeks , kujundad oma seisukoha ja alles siis küsid nõu. üksiti on sul siis ka juba olemas teadmine selle kohta, et ega su küsimus liiga loll pole.aga siit jälle loll küsimus , et mis ma siis enam küsin? on ka ütlemine , et küsimus ei saa loll olla , loll saab olla vaid vastus. seda eriti siis kui küsija sellest mingit tolku ei saa.

Pronksmedal (100p.)

Vaheliist

Liistu kasutamine korpustes pole ka väilstatud. Pigem oleneb see raamitüübist. Kui kasutad tavalist raami, on raamivahede sättimine ilma liistuta tülikas töö. Kuigi osad panevad lihtsalt silma järgi. Kui on Hoffmani õlaga raamid, siis liiste pole vaja. Liistu kasutajad saavad raamide vahet muuta, sest liistudel tehakse laius ja kõrgus erinev.

Pronksmedal (100p.)

vaheliist

Vaheliistul on mitmeid häid omadusi.Kärjeraamid on täpsete vahedega,raamid on puhtad taruvaigust.Läbivaatuse ajal ei ole paljudel mesilastel väljapääsu.eriti tuntav tigedate mesilaste puhul.
Silver.