Kas meesaak oli Eestis nii s*tt tänavu?

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Viimane külastus Laagri Maksimarketisse oli masendav, müügil ainult Hiina mesi ja ei miingit keerutamist seal juures, nagu tavaliselt kombeks (pean silmas kirbusitta pakenditel) -purgil ilusate selgete tähtedega trükitud-TOODETUD HIINAS.
Teine kett, "Säästumarket" turustas ka ainult sellist, mis osutus lähemal uurimisel ka importmeeks.

Täna teen mina lahti mesi.ee kuulutuste lehe ja mis ma näen! esimene kuulutus mis silma jäi:
Müüa mett. 60 kr/kg -müüja mailiaadress ilusasti all, millel lv. lõpp ja eesnimi Valdas telefonide numbrite juures lubab oletada, et tegu Leedu kodanikuga.

Saarte häälest ( http://www.saartehaal.ee/index.php?content=artiklid&sub=47&artid=20731&s...) Aimar Lauge juttu lugedes, olla saaremaal kehvemapoolne meesaak tänavu, kõvematel 30-40 kilo taru kohta!
Kas tõesti oli sitt meeaasta üle eesti, et eestimaist mett kuskil mujal müügis ei näe ja ainumas müüdav on mingite "müügivenelaste"* müüdav mesi, päält 100 kroonise hinnaga päälinna turgudel.
Kodanikud mesinikud, eestlased! Kus on eesti mesi, miks teda pole poelettidel? Või tuleks küsida hoopis kodanikelt poemüüjatelt, vabandust omanikelt või ehk on põllumajandusministrilt võimalik mõni määrus välja lunida, mis võõramaise mee sissevoolule kraani käsiks paigaldada?
Mis toimub?

*sõnaseletus-müügivenelane-ehk venelane, kes pole ise mesinik aga on palgatud kellegi poolt turgudel mett müüma-üldiselt sõbralik ja teab mida müüb, oskab hästi soome keelt, kuid eesti keelt ei räägi

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

meesaagist

Täiendus sõnaseletusele: siiski pigem ei tea mida müüb, ainult et jutt on hea ja libe. Konkreetsetele küsimustele vastamisega jääb jänni.

Ja meesaagist: kokku lüüa pole veel saanud, lihtsalt hirmsa tempoga vurritamise juures pole mahti laekuvaid kilosid arvutada. Hetkel on küll selline tunne, et varsti võib meevanne võtma hakata, meruumis on virnade viis purke, sahvris sama lugu, elutoa nurgas ka mitusada kilo...

Mesinike-väiketootjate mett ei ole ega saagi olema suurte peokettide riiuleil, esiteks ostavad nad pigem odavalt et kallilt edasi müüa, teiseks jääksid väiksemad tootjad hätta tellitava koguse tarnimisega. Ja allakirjutanu pole kunagi isegi katset teinud mistahes poega kaupa teha, käest müües tuleb küll teha suuremaid kulutusi aga need tasuvad end ära.

Pronksmedal (100p.)

Veel müügi-venelasest

Nad õpivad eesti keele paari sekundiga ära ja ilma aktsendita. Kui vaatab, et sa tahad temalt midagi osta, aga ei saa vene keelest mitte midagi aru, siis järsku on neil eesti keel selge.
Turul müügilube jagades võiks üks nõue olla, et müüja oskaks ka eesti keelt.

Kogu meesaak eestis

on kindlasti väiksem kui mullu. See, et mõni üksus raporteerib enneolematult suurest saagist ei tähenda veel et kogusaak suur oleks. Mesinikke lihtsalt vähevõitu ,mesilased laisavõitu ,mesi magusavõitu ,mesinik lollivõitu jne.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Eesti mesi

Keegi pole ju nõus poolmuidu oma mett müüma vahendajatele ja siis veel oma tasu ootama jääda teadmata ajaks. Ning arvan,et sellepärast pole ka eesti mett poodides.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

saak algab emast

minu tänavust meesaaki mõjutasid põhiliselt kaks tegurit. pluss poolele jäid järjest kasvavad kogemused, miinuspoolele 3/4 perede poolitamine. kokkuvõttes saagi kasv eelmise aastaga võõrreldes viis kilo pere kohta.
mõtlesin ka täna tööl selle kohati enneolematult suure saagi peale ja leidsin ,et tohutut saaki annavad ülitublid mesilased. nii tublisid mesilasi toodab aga vaid väga hea ema. seega kiites oma saagi üliheaks võib tuleval aastal emade äri hästi õitseda Wink

Mee müük, aga ost?

Käisin täna Nõmme turul ja Eesti mett sai osta vähemalt 5-6 müüjalt + on eraldi majakene "Mesi", kus müüakse ainult ühele talu mett, vist oli Veski Talu. Siiski ei olnud ühtegi letti, kus oleks mesinik oma mett müünud, vaid mesi oli kenasti tomatite-kartulite-arbuuside müüjatele müügiks sokutatud. Niisiis, kes mett osta oleks tahtnud, sellel oleks ka valikut olnud. Tegelikult aga torkas silma see, et keegi mett ei ostnud. Ei tea kas kõikidel on siis juba oma ihumesinik, kelle käest ostetakse või hakkab Eesti inimene mõtlema mee peale, kui ilmad on külmad ja kurk kipitab.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Postimees 1932

Käesoleva aastal Järvamaal hea meesaak. Nagu mesinikkude ringkondades kuulda, olevat käesoleval suvel head meesaaki loota. Selle tõttu on ka mee hind langenud. Nii nõuavad Põhja-Järvamaal mesinikud mee kilost kr. 1,25. Nimetatud hind on palju madalam, kui nõuti eelmistel aastatel.

kuulge, eesti mesinikud

on suht kibedad vennad-müüvad kodunt juba 100 kr/kg. ja ma ei ütleks et kõik eurotingimustest. maksud maksudeks, aga 130ga veel edasi üritada müüa- jäädki ootama! vast ootavad kõik eurot ja tahvad ratsa rikkaks saada. keegi siin kunagi rääkis, et efektiivselt tootes saab 40ga hakkama, hiinlased ühe dollariga. kas me sõidame iga kilo järgi eraldi, ülehindame oma hindamatuid oskusi või tahame kodumaise mee tarbimist propageerida?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Eesti mesinik kuuleb.

Igaüks müüb mett selise hinnaga nagu õigeks peab. Mõned isegi kingivad- nende õigus. Turumajandus. Kõik ei ole head müüjad, kõik ei ole head mesinikud ja kõik ei oma häid korjemaid. Poes hakkab Eesti mee kilohind 130 kroonist ( kohalik pood). Kui keegi müüb 100 krooniga siis ostja saab 30 krooni odavamalt. Võid müüa 40 krooniga, konkurents.
Tegelikult on Eesti mett vähe, isegi sellel aastal. Kokkuostjad otsivad kust mett saada, miks? Pole kusakilt osta.
Suitsik

-sic!

EML juhid flirdivad heal meelel "Postimehe" veergudel, selle asemel, et oma rahvaga oma foorumis asju selgeteks rääkida.

Pronksmedal (100p.)

ei saa aru

ei saa aru, kui juttu on mee külmutamisest, siis nimetatkse seda flirtimiseks. Siin foorumis on mee külmutamisest piisavalt selgelt räägitud. Kas nüüd on nii, et" flirtisin kolm päeva" ja siis sain vedela mee.