Meie vanaisad olid tegijad

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Just nii mulle tundub, lugedes vanu Postimehe uudiseid aastast 1933, siis kui mu isa alles 6 aastane pätakas oli ja mind veel isegi plaani polnud võetud.
Kummaline küll aga ma olen ikka püüdnud endiste aegade ja tänase vahele paralleele vedada, nii ka nüüd.
Mõned ajad tagasi sai mesinikega arutletud suhkru ostmise teemadel, et ehk sobiks teha üks suurem koosost, ehk saaks hinnas pisut alla jne. Sellega seoses mainis keegi ka EML kui katusorganisatsiooni, läbi mille oleks ehk võimalik mingi soodus teging sooritada, igatahes jutuks see jäigi ja igaüks vaatas lõpuks kust sai.
Eks lugege seda uudist ise ja mõlgutage mõtteid meie vanaisade tublidusest asju ajada.

Postimees 1933
Odavamat suhkrut mesilastele. Umbes 205.000 kg.
Põllutöökoda esitas põllutöö- ja majandusministritele ettepaneku lubada mesinikel osta teatud kogus suhkrut odavamate hindadega, s. t. ilma tollimaksuta. Mesilaspere kohta võiks see kogus olla 5 kg. 1932. a. oli Eestis 51.200 mesilasperet.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Hea tehing

Kuid selleks, et see praegu toimiks, et mesinikud saaksid seda hinnaalandust sarnasel moel, peavad nad olema kõik registreeritud mesinikud ning see oleks üks kasu, mida mesinik enda mesila registrisse lisamise läbi saaks reaalselt. Mõtteaine oleks see nii EML´i juhatusele kui ka mesinikele endile. Toompeale jõudmiseks on vaja konkreetseid numbreid ja plaani ning korralikku algatust. Võtkem käsile ja tehkem ära!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja einokaiko pilt

On ka pregu võimalik suhkrut

On ka pregu võimalik suhkrut poehinnast odavamalt saada , aga selleks peab olema suurem ost hulgilaost , või siis tellimine otse maaletoojalt . See on puhtalt organiseerimise küsimus .

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

jäävuse seadus

suhkrut ei peaks saama odavamalt ainult mesinikud, vaid ka kohvijoojad ja moosikeetjad. (argument, et mõned joovad kohvi suhkruta ei lähe arvesse, sest mõned ei sööda ka talveks mesilastele suhkrut).need, kes teevad kõike kolme ,võiks saada suhkrut päris tasuta. kuna aga selle tulemusel jääb riigikassa ja suhkru tootja osast rahast ilma , siis võiks soodustuse võrra tõsta mesinike tulumaksu ja suunata need summad eelmainitutele kahjude kompensatsiooniks. kuna mesindamine on ilmselt üks kõige tervislikum töö maailmas, siis säilib pikalt töövõime ja mesinikud võiks hakata pensioni saama nii umbes 70-aastaselt. sealjuures tuleb kindlasti arvestada seda ,et tervislik on ainult mesindamine, mitte igasugune paberite määrimine ja toetuste lunimine. need kaks ainult tapavad närve ja südant. on mesinikke ,kes olemasolevate olude juures on võimelised kenasti pere ära toitma ilma erisoodustusteta. aga kui sellega hakkama ei saa(kõik ju ei peagi mesinikuks sobima), siis võiks ju mõnd muud ametit proovida. praegu olevat tööturul puudus koristajatest, neile antakse lapp ja muu tööks vajalik tasuta.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Meite vanaisad olid tegijad ...

Kes propageeris võõraid ja arusaamatuid asju sellele lauldi kooris soojas vannis vennikesele /laula laula pappi/, vanaisade poolt kooris.
Mikroe... Mart
Edukaid mesinikke ootab Mikro IV voor

Pronksmedal (100p.)

oi kui saaks ka laulda

Mart kas oled ka lõpuks meite leeris? Minu meelest on külalistele mullivanni pakkumine vägagi viisakas komme, huvitav kas need usuvennad keedeti koos kuubedega või ei lastud heal riidel raisku minna. Kui kuued alles jäid siis võiks seda esimeseks eurotoetuseks maarahvale nimetada.

Pronksmedal (100p.)

Ka sellel ajal...

Ka siis oli valitsus mesilasevaenulik. Ei mäleta enam mis aastal
aga tolleaegsetest Mesiniku numbritest oleks nagu meeles,
et odavast suhkrust jäid meie esivanemad ilma.
Kõige asjalikum oli ikka nõuka aeg kui suhkur talongi peal oli.
Siis sain mingi kirja ettenäitamisel poest umbes 300 kg suhkrut osta. Vist oli pere peale 10kg.K-750 korvi 6 kotti oli päris tegu, et ratast teel hoida. Vägisi kiskus kraavi poole.
Tollel aastal oli minuteada Eestis rekordilähedane arv mesilasperesid sest kel vähegi tutvusi see sai suhkruostu loa.
Mul üks tuttav oli üleöö 5 pere omanik.Ise ei teadnud sedagi kumbast otsast mesilasel mesi välja tuleb.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Khmm

Teie mõtted jäävad üsna segaseks, et mitte öelda arusaamatuks. Kas mesindamine Eestis on tõesti nii kallis hobi, et peab selleks riiklikul tasandil suhkrutoetust saama? Küll see nõuka aeg oli ikka hea...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

toetus

Seniilsus on peale tulnud selles on teema. Pokul seda vanust ka siis pole midagi muud teha, kui lolle mõtteid arutleda. Eks see suvine kuumus ka andis järelmõju.
Tehke vahepeal üks korralik paraleel viljakasvatajatega.
Nemad said toetused peale. Vaadake nüüd millise supi sees nad on. Või õigemini kuidas kullakange ninaette lohistatakse ja tootmisest on kõigil suva. Kuid iga aasta on teema, et viljahind on madal, põllumees vaene.
Ise olen arvamusel, et väiketootja oma (alla 100 pere) ei peaks saama toetust. Need kes saavad, edu neile ja õnnitlused takka. Samas kui ikka sellele pühenduda, siis ajaliselt olen kindel, et korralik töötav inimene teenib selle kulutatud ajaga rohkem raha, kui nendest fondidest saadav toetus. Samas eestis 100k töötut, seega peab ju nendel "aur" kuhugi minema.
Tuleb tegeleda raha tegemisega, mitte raha kerjamisega elu eesmärgina.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

toetused kõgile, kirssidega

Praegu peaks mesindus ennast täiesti ise majandama, mee hind on üsna kõrge. Olgu 10 pere või 100 pere. Sellegi poolest ei ole ma nõus, et üle 100 perega mesinikele toetus ja teitele mitte. Pigem mitte kellegile, sest see rikub vaba konkurentsi tingimusi. Kuid ammu teada tõsiasi, et osad on võrdsemad kui teised. Eesti suurmesinikud saavad toetusi, tuleb osata projekte kirjutada. Saaksid ka väiksemad kuid nad ei viitsi sellega tegeleda. 10-20 taru pidajad ei tohiks elatuda mesindusest, ka mitte 50 taru pidajad. See on neile harrastus, ja keegi ei hakka harrastusele toetusi küsima.

smardile: Seal eespool oli juttu kuni 1940 kehtinud Eestist, mitte veneajast. Eesti mesinduse tipp oligi 1939-1940.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

nohh..

Meid kõrvutatakse ikka Soome või Rootsiga.
Mina võrdleks .. Tšehhiga parem. Ikka ühine minevik või nii.
http://www.praguepost.com/news/1311-bee-decline-harms-the-ecosystem.html
viimane lõik:
Möödunud aastal said Tšehhi mesinikud valitsuselt Põllumajandusministeeriumi kaudu pere kohta u. 100.- toetust. (Eesti krooni vääringus)
Selle eest saaks 10 kilo suhkrut.
Lisaks said varroast laastatud piirkonnad 291.- toetust, ilmselt ka pere kohta, perede taastamiseks.
Eelmisel aastal sai Tšehhi EU- lt mesinduseks abi 34,7 miljoni eek vääringus ja nurisetakse et seda pole küllalt. Märgitakse et antud olukorda mesinduses oleks kriisiks palju nimetada. Olukord on juba parem, mesindus jääb ellu.
***
Jääb ellu..
* naer saalis
Eesti mesinik on tubli, talle pole kuraditki vaja. Maksab ise kõik saba ja karvadega kinni ja peab ära kannatama ka hiina mee müügi jaeketis. Ja selle et riik passib per#e taga, loob registreid, kehtestab nõudeid, loeb suutäisi ja nuputab kuidas mesiniku tasku, püksi ja hinge pääseda.
Smile

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

...

Alfa, seal eespool oli juttu ka midagi talongidest jne. See selleks. Kõigile teistele virisejatele-virelejatele: kust need riigi toetused tulema peavad? Maksumaksjalt! Kas on mingi teise elukutse esindajad nii jõukad, et peaksid mesinike hobid ja katsetamised kinni maksma? Ei maksa ka kade olla nende peale, kes toetust saavad. Ei tasu segi ajada ettevõtlustoetusi ja toimetulekutoetusi. Ühed lihtsalt kulutavad raha ära, teised üritavad lisaväärtusi luua. Kui euroopa tahab maksta ettevõtlikele eesti inimestele raha ja näeb selles perspektiivi, siis ei saa nende inimeste peale kade olla vaid tuleb ise järgi teha! Kui keegi on küsinud toetust ja mitte saanud, siis võib alustuseks enda tegevusele ka kriitilise pilguga vaadata.
PS! Rebaseonu, me oleme ju palju paremad kui tšehhid!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

)

vata kui kokku lugeda kõik need maksud mis inimesed riigile maksavad, läheks Issanda päike enne looja. 20% käibemaks, üksikisiku tulumaks, sotsmaks, kütuseaktsiis, igasugu otsesed ja kaudsed maksud. Oleme küllalt jõukad et üleval pidada laristavat avalikku sektorit, maksta 50- tonniseid palkasid ja kuldseid hüvitisi töölepingu lõpetamisel.
Eesti mesinik kannatab ära ka peksu mõisa tallis kui vaja, ikka uhkelt, ei iitsata sõnagi. Vene talupoeg uskus ka heasse tsaari ja hiljem stalinisse. Praegu on see hea tsaar Brüsselis, inimesedki on samasugused
Smile

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

starter

ehk on asi selles , et seistakse teine teiselpool taru ja nähakse seetõttu erinevat pilti? osadele on esmatähtis mesilane ja tohutult tore , et see "lemmikloom" ka mett ning seeläbi ka eluks vajalikku raha sisse toob. teistele on mesilane vaid põhiprotsesse käivitavaks starteriks. kangutame 10-kroonist suhkrut 20% odavamaks e. 8 krooni peale. kui nüüd suhkru hind langeks 5-le kroonile ,leidub küllaga neid ,kes hakkavad palavikuliselt otsima seda sama suhkrut 4 krooniga. mäng mängu enda pärast. tähtis pole ju see ,palju mul on ,vaid see, et oleks teisest rohkem või vähemalt odavamalt.aga loterii, kindlustus, abifondid jne. ongi ju selleks, et paljud maksavad, mõned saavad ja keegi elab selle ümberjagamise korraldamisest kenasti ära.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

>

Rebaseonu. Ma olen mõistlike ja minu jaoks uute argumentide ilmsikstulekul nõus oma arvamust muutma ja paistab, et sa usud oma arusaama rohkem kui mina enda omasse. Kahjuks ma seni ei ole sinust rohkem aru saanud, kui seda, et sulle ei meeldi valitsev kord. Miks?
Ja teemaalgatuse juurde tagasi tulles, siis miks need vanaisad ikkagi tegijad olid? Tegijad on need, kes suudavad ilma kõrvalise abita midagi vinget korda saata!

toetamisest

Mesinduse peamine tähtsus ei seisne selles, et olla kellegi hobiks või sissetuleku allikaks. Peamine on õistaimede tolmeldamine, et jätkuks toitu inimestele, loomadele ning säiliks looduslik tasakaal. Praegu olemasolevad 27000 peret on ilmselgelt selleks liiga vähe, järelikult tuleb mesindust toetada, et see arv suureneks. Iseasi on, kuidas toetada.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

Mis abi on toetusest, kui

Mis abi on toetusest, kui enamik selle põske pistab?
Kas mesindust peaks toetama juhul, kui see on hobi riigi poolt?
Kas ainukese sissetuleku allikana 100% mesindusele pühendunud inimene, kelle suurtoodang läheb eesti kodanikele ei oleks eelistatute järjekorras. Võrdlusega 1-2 taru pidaja, kes pistab selle saagi üksinda nahka, ning keegi ei saa kasu.
Samas 1 on kindel, kui keegi on eelistatud hakkab koheselt räige petmine eestlaste poolt.
Kuidas kindlustada, et toetus siis ka pereni jõuab, mitte, et meie kuulsad mesinikud seda hummeri sisseostuks ei pane.
Samas te räägite siin, et "peaks odavamalt asju otsima". Odavamaks läheb asi siis, kui kogused muutuvad suuremaks.
Näitena Selver ostab suhkrut vähemalt 10t kuus sisse ühe kuu peale. Nüüd kui mesinik tahab oma 200kg aastas osta, siis loogiline, et ta ei saa allahindlust samasuurt kui selver.

Kas seda saaks kuidagi paremini organiseerida. Jah saaks, isegi sellise asja jaoks on ju meil EML. Kes pistab minusilmis vaid pirukaid põske ja kirub olukorda.
Näitena ei ole nad suutnud ei grupeerida inimesi ja siis hankida varustust, ega talvesööta(suhkur jne).
Niiet, elu on ilus banaanivabariigis.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Raivo kirjutas: "Samas 1 on

Raivo kirjutas: "Samas 1 on kindel, kui keegi on eelistatud hakkab koheselt räige petmine eestlaste poolt."

Ma ei saa aru mis jube vimm ja vaen on sul eestlaste vastu? Igas teise kommentaaris kirud ühte rahvust.  Ei ole eestlane hullem ega halvem-parem kui teised rahvused. Mina ei tea mis inimestega sa küll lävid, et just  sellised pahad inimesed sinu ümber on. Vanasõna ütleb et, millised on su sõbrad, selline oled ka ise.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

kodanikkudest

mina olen eesti kodanik ja teised neli ka. ühe mesilaspere toodangu,50kg, sööme ise ära ja juba on kasu saanud 5 eesti kodanikku. kuna 1-2 pere pidajaid on vist vähe, pigem 3-4 pere, siis selliseid e. minutaolisi 25tk teevad eesti kodanikele samapalju kasu kui 100 pere pidaja. ma ei mõista , miks 100 pere pidaja peaks olema eelistatumas olukorras? ja kuna mesi pole oluline vaid tolmeldamine, siis 25 mesiniku tarud paiknevad suuremal alal ja kasu kodanikkudele suurem. seepärast mu naaber veabki mee klaaspurkides ära kaugele tallinna, sest maha valada ju ei saa-mesilased korjavad jälle kokku ja ei lähe tolmeldama.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

toetus

Miks ma väikemesinike ei seediks. Põhjus lihtne. Tõstame toetuse näiteks100eeki taru peale. Siis tulemuseks on 2 olukorda.
a. Selle 10-15 taruga ei tasu toetust taotleda.
b. Hakkavad igat peret kümneks lööma, et ainult toetusele näpud taha saada.
Pooldan produktiivset mee tootmist ja mesinduse arendamist, mitte ninnu nämmutamist, mida siin foorumis harrastatakse.

Miks ma pooldan suurmesinike on lihtne. Maksa makse, küsi ka toetust on minu poliitika. Ja siin ei ole midagi vaielda.

Sõna eestlane kasutasin ma siinjuures sünonüümina inimese kohta.

Küsimus alfale. Kas seetõttu sa riigi makse ei maksa, kuid toetust tahaksid ikkagi?? Tekib küsimus kes meist parasiit on? Veidi veel ja oleme Kreekal järel. nagu sina nõnda ka sinu sõbrad " Greece here we come.

Tundub

Tundub et kliimasoojenemine on tõsi. Eesti temperament jõuab lõunamaalaste omale varsti järgi.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Ma ei tea küll kus otsast sa

Ma ei tea küll kus otsast sa lugesid välja, et ma soovin toetusi? On sul kindlad andmed, et ma riigile makse ei maksa? Palun esita need faktidena. Praegu on tegemist ilmselgelt faktideta lahmimisena. Räägi mulle mis moodi ma parasiteerin eesti riiki?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Võimalik tõesti, et

Võimalik tõesti, et laustoetuse korral leidub ka neid, kes suruvad igasse tarru 100 mesilast ja ongi nende arust dotatsioonivajav pere. Ilmselt jäävad sellised tegelased tunduvasse vähemusse ja pikalt neil oma mahhinatsioone jätkata ei õnnestu.

Siinsest foorumist ja ninnu-nännust: foorumi kasutamine on minu arust rangelt vabatahtlik ja tõenäoliselt on juba registreeritud kasutaja kustutamine täiesti võimalik....

Maksude kohalt meenutan, et 45K põllumajanduslikku tulu ei kuulu maksustamisele.

Sõna "eestlane" halvustavas toonis sünonüümina kasutamine pole ilmselt parim idee, päris paljud tunnevad end puudutatuna.

Kellel seedimisega probleeme, võiks konsulteerida arsti või apteekriga.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Toetustest

Kuna teema juba intrigeerivaks muutub, siis meeleldi lisan veel mõttetera vormis ühe idee, et keegi ei saaks ennast puudutatuna tunda.
Vabaurumajanduslikus situatsioonis reguleerib kõike turg ise. Kui maksta mesinikele taru pealt toetusi, siis mee hind langeb ja mesinike sissetulekud ei muutu. Riik võib taru pealt 1000 krooni ka maksta, aga ma pakun, et siis hakkavad mesinike sissetulekud vb isegi vähenema ja olukord läheb käest ära. Kõigeks selleks tuleb palgata ametnikke ja määrida palju pabereid, aga nagu ma olen aru saanud, siis see mesinikele jälle ei meeldi. Olgem rahul sellega mis on.

Pronksmedal (100p.)

Huvitab

Kära siin toetuste ümber. Kes saab midagi? Pole kuulnud oma tutvusringkonnas ühestki. Ah jaa Mikro Mart kelkis kunagi,et sai või saab?Ise pole muud saanud kui kunagi 3 aastat elatustalude toetust. Siis VÕETI ära sest ei täitnud juurdeksvu %-i.
Suhkrut tahaks odavamalt küll saada sest alla 11.60 pole
saanud teistel aastatel peale tänavuse kui MAXIMA -s oli
9.90. Ja teda ikka kulub( 450-500 kg) sügiseti
Siiani kasumlikult mesindanud;

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

.

.

Pronksmedal (100p.)

Toetused

Kui Mesinike Liidul õnnestukski riigilt toetused kuidagi välja nõuda, siis riigil on vaja igasuguseid ametnikke palgata, kes sellega tegeleks. Nende ülalpidamine on jube kulukas ja vajalik raha soovitakse kindlasti mesinduse arvelt saada.
Mesinikud saavad toetuse, aga toetuse ja ametnike ülalpidamine tuleb mesinikel endal kaudselt kinni maksta.
Meil on Toompeal 101 inimest, kes suudaks mingid tobedad maksud mesinikele kindlasti välja mõelda või mingid väga kulukad ja mõttetud nõuded mesilastega majandamisel.

veel suhkru hinnast...

Paljukiidetud-kirutud nõukogude ajal, mida mõned mesinikud mäletavad ka mesinike kuldajana- eks ikka oli rohi rohelisem, ristik lõhnavam ja mesilased suured nagu kanad- maksis suhkrukilo 78 kopikat (vabandan, kui veidi eksin) ehk siis keskmine inimene (kuhu vist tolleaegne mesinik ei kvalifitseerunud) sai oma keskmise kuupalga eest -umbes 140-150 rubla- vist 170-200 kilo suhkurt, aga nüüd maksab suhkrukilo keskeltläbi 12 eeku ja keskmine inimene (kuhu nüüd vist ka paraku ka enamik HOBImesinikke kvalifitseerub) saab oma keskmise kuupalga- umbes 12000- eest kätte terve tonni suhkurt. Nii et mesindage aga edasi ja ärge kurtke et suhkur on kallis. Elu teevad kalliks laenud-liisingud ja muu selline.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Huvitab ...

Jaak0001 kelkimist saab tuvastada või kinnitada vaadates ja uurides toetuse saajate nimekirju,see kõik avalik saladus.
Kahju ,et eeskujulik ettevõtja häbistas ennast elatustalu toetusest ilmajäämisega(30 tuhat),kui võeti ära siis õigluse nimel tuleks nagu 45tuhat ka tagasi maksta.Loodan et põhjendatud loobumis avalduse täitsid ise ja sanktsioone ei järgne.
Endal sama % probleem ja püüan asja korda ajada ja jätkata võiduka lõpuni.
Elatustalunik Mikroe... Mart

Mesinduse tasuvusest

Eeltoodud kommentaare lugedes on häirivaks olnud suhkru hinna küsimus. Mina isiklikult ei pea suhkru hinda mee omahinnas nii suureks, et selle ümber nii pikalt poleemitseda. Olen väiketootja 10-14 mesilasperet. Aastaid saab üks pere sügisel 15 kg suhkrut (15*12,00=180,00 krooni ). Kaubatoodangut perelt olen aastaid saanud 50 kg. (50*80,00=4000,00 krooni), see teeb vaid 5% kuludest. Vaatamata väiksusele olen kasutanud ära toetused mida pakutakse. Rumal on pakutut mitte vastu võtta oma uhkusest või viitsimatusest natuke paberit määrida. Mesinduse tarbeks on ära kasutatud 5 aastat väiketalutoetus ja üks kord investeeringutoetus. Kulutused kõik on tehtus selliselt, et oma tööd oleks lihtsam teha ja tagatud ka mee kvaliteetne tootmine. Seepärast julgen oma mesila registreerida PRIA-s ja olla FIE-na väiketootja. Investeeringutoetust tegema innustas Mardi korduv tähelepanujuhtimine siin foorumis, ja nii see tehtud sai ja ka taotlus rahuldati. Tänud Mart!

Pronksmedal (100p.)

Magusad toetused - kellele

Loen ja mõtlen, kui targad need profid mesinikud on. Mõni tahab koleegile kaikaid kodarasse pilduda.
Toetusi pole tarvis alla... x pere pidajatele. Kellel on suurem saak, kes on rikkam, see peab saama JNE???
Mõnele mesinikule ei ole toetust vaja, las teised rikkamad saavad. Toetusi peaks saama minu arusaamise järgi, olgu nad mesinikud või kes tahes. Põhiline on see, et nad oleksid elu edasiviijad!
Suurmesinikud - kas nad on sündinud selleks - ei ole. Kõik on alustanud praktiliselt nullist ja ma leian, et just algaja peaks saama suureks tegijaks. Või kardavad nad konkurentsi pärast.
Mee hind on kõrge??? Võrrelge mujal, kas või lõunamaa poodides müüdava hinnaga! Mis maksab kilo leiba - palju see sisaldab õiget leivajahu. Või vaadake ükskõik millist toiduainet - palju seal on originaalsust.
Petmine. Elu petmisest koosnebki. Kes rohkem petta jõuab - oskab, see rikkam ("vaesem"?) on
Riigikord??? Millest tuleb keskmine palk - sellest, et maksame seadusetegijatele ja nende juhtidele palka,mille numbrid nad ise otsustavad (praktiliselt võtavad meie käest), pluss igasugu nõukogud ( kelle heaks nad mõtlevad), kohtumised (omasugustega) ja kõige imetlusväärsem on veel TOIMETULEKU toetus. Sinna kulub raha. Mäe otsas istumiseks,loogiliseks mõtlemiseks töörahva heaks jääb aega väheseks.
Edu vaidlemistes ja ENDA mätta otsast vaatamiseks!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja einokaiko pilt

Lõpuks Ometi !

Vangutasin mitu päeva pead , kui toetuse teemal sõnavõte lugesin. Olen ise kehva sõnasedja ja ootasin , et keegi ikka leidub , kes kultuursel ja intelikentsel moel asja käsile võtab. Tubli ! HelladVelled , tore oli lugeda ja südame tegi soojaks . Jõudu ja jaksu edaspidiseks.

Pronksmedal (100p.)

veel mesinduse tasuvusest

Kogu eelneva arutelu võttis Liina rahulikult ja selgelt kokku. Ka mina pean Marti tänama, et sa pidevalt korrutasid, et võtke toetusi. Tõesti, läbi toetuste on võimalik kaasajastada mesindamist. Kui oled aus, siis ei ole midagi PRIA poolt karta, vastupidi, nad igakülgselt hoopis abistavad sind. Sügisesest söötmisest- nimelt mulle meeldib, kui saaks normaalse hinnaga valmissööta. Jääks ära raske töö- siirupi tegemine.
Kui korralik suhkur on 12 kr/kg (odavam kipub "imelik" olema) ja kui sööda saaks kätte 14kr/kg, siis hind oleks
sama.

Pronksmedal (100p.)

Vastan...

Pole nagu omaarust kelkinud aga 12 tonnist palka pole uneski näinud. Juba 4 aastat 4 tuhandese pensioni peal.
Mesindus on sammasteks kuhu Teie kogute aga minuvanustele ei hakatud sambakraane isegi avama. Öeldi ,et liiga vana.
Vaadake oma kõrgustest vahest alla ja kõrvale ka.
Olen FIE 2002 aastast ja mesilased PRIA-s kirjas ajast kui
esimest toetust taotlesin.Tänavu andmed uuendatud ka!!!!!
Palju siin kommijatest on 8 aastase staaziga FIE-sid, ?
Hullem virisejate foorum kui raadios penskarite virisemised
pealelõunati.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

hehe..

Jaak, Sa pääsesid siis oma pensisamba kokkukukkumisest ja sellest et riik oma osa lihtsalt ei täida.) Sul see raha siis kõik alles.
Mul pole 8 aastat fie- staaži, on paar korda pikem kogemus ettevõtjana. Näe vaata:
http://www.e24.ee/?id=329227
On ju tore? Smile Uued maksud!
Ja siis sunnitakse inimesi projekte kirjutama ja koera kombel sitsima ja trikke tegema et osakest oma raha tagasi saada. Nii tore! Tuleb meelde Kersna trikk Pealtnägijas kus ta tõmbas märkamatult Kärmase taskust raha ära ja andis siis ühe rahatähe tagasi mille Kärmas tänulikult vastu võttis nagu see oleks Kersna oma.
***
Olete lugenud Orwelli "Loomade Farmi"?
Siga Napoleon, Lumepall, hobune Tümpsa?
Sigasid on terve farm lõpuks täis ja nad ei tööta. Ülejäänud loomad töötavad nende heaks. On siga Kiunats kes on Napoleoni kõneisik ja terve kari LAMBAID keda on õpetatud määgima võõraid sõnu nagu enda omi niipea kui keegi oma peaga mõelda üritab Smile