Mesilaste müstiline käitumine

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

On üks taru seitsmest kus mesilased käituvad minuarust täiesti müstiliselt .Tarus 11 raami ilusti kaanetatud talvesööt ,mesilasi aga kolme-nelja raamipeal kõik ülejäänud aga mingil põhjusel just seal taru taskuosas molutamas mida nad seal sepitsevad ei tea . Aga neid on seal palju seinad ,põhi ,isegi kattematt on paksult nendega kaetud , milles asi kas on neil palav ,et kärgedele minek vastumeelne või on viga Apistani ribades ? Mida rohkem sööta (siirupit) pessa veeti seda rohkem neid sinna taskusse päevadega kogunes .

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Mesilastel ei meeldi

Mesilastel ei meeldi kaanetatud meekärgedel olla. Seepärast nad istuvadki mujal kuid mitte kärgedel.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

keskpärane küsimus

kui hea mõte on sööta augusti lõpuks täis 11 raami? kas ei peaks ema praegu veel munema? ehk oleks mõttekam praegu veel väiksemate portsudena sööta? või olen midagist valesti aru saanud, et alfa seda ei maini? nägin täna kuidas mummid mesika pealt hoolega õietolmu kogusid.

Eelnevale lisaks

Pesast väljapoole jäävad tavaliselt vanemad lennumesilased ja nii see peabki olema.Ei tahaks norida, aga on kahtlus, et noori talvituma jäävaid mesilasi on selles peres vähevõitu (viga võib olla emas aga ka SPUNKi kommentaaris on tõetera sees) ja kärgi jäetud talvepessa liiga palju. Lamavtarudes jäetakse tavaliselt talvepessa keskmise suurusega peredel 7- 8 ja päris suurtel 9-10 kärge (pere suuruse määrab haudme hulk augustis). Oktoobrikuus võiks kontrollida, kas kõigis kärjetänavates on mesilased ja vajadusel kärgi vähemaks võtta ja järeldused teha.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

tegelikult

SPUNK kirjutas:
kui hea mõte on sööta augusti lõpuks täis 11 raami? kas ei peaks ema praegu veel munema? ehk oleks mõttekam praegu veel väiksemate portsudena sööta? või olen midagist valesti aru saanud, et alfa seda ei maini? nägin täna kuidas mummid mesika pealt hoolega õietolmu kogusid.

täis söödetud raamideks lugesin ka need 4 mis pesa keskel veel haudmega kaetud .Suurem osa kärgi vabanes 20.08 kuni 26.08 haudmest ,need peaks ju olema juba talve mesilased ja peale koondamist olid kõik need 11 raami tugevalt haudmega kaetud . Nelja päevaga alates 26.08 õhtust on 13 l. siirupit kiirelt pessa tassitud ja eile vaatasin siis sinna sisse ,enamus raame ka korralikult kaanetatud .Siirupi teen vahekorras 1l.vett ja 1,8kg.suhkrut väljast nad vist enam suurt midagi ei korja sest ilmad vihmased ja jahedad . Ja ,kui teen midagi valesti siis jah ma ei ole just see eredam pärl siin karbis nii ,et antke aga valu !

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Eredale pärlile.

1. septembriks võib ( õigemini peakski) pered täis sööta küll. Samamoodi on ka looduses. Mesilane ei vanane mitte niivõrd päevadega vaid sellega mis töid ta teinud on. Jõudu mesindamiseks.
Suitsik

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

kuna olen peaaegu sama algaja

kuna olen peaaegu sama algaja kui tomm, siis küsisingi selle raamide arvu ja lõppsöötmise kohta üle. nüüd olen pisut segaduses, sest ka raamatud ja rix ja veel mõned vanad mesinikud ütlevad talvepesa suuruseks 11 raami paljuvõitu olevat. suitsik ja teised selle kohta ei kõssagi?! ka söötmise lõppu on soovitatud ajastada 20.septembri kanti, et hauet oleks kauem ja viimane puhastuslend jääks võimalikult hiljemale, seega talvitumine lühemaks. kui liiga vara pesa täis sööta, siis polevat emal ruumi muneda. seda ma tean ,et eelkõige kulutab mesilane end tööga. kus see tegelik tõde siis on või siis ka sellega igal oma tõde Smile seda viimseni täis söötmist võtsin jah kahjuks täht-tähelt, sest järjest söötes see ju täitsa võimalik, mitte pahatahtlikult.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

SPUNK `ile

Kuna mesi sai perest võetud jupiti (kaks korda ) ja suurt sinna midagi võimalik jätta polnud peale kenade haudme raamide kus mett ainult ülaservas 4 cm ulatuses mida oligi täpselt 11 siis jätan selle 1 pere ka talvituma 11 raamiga . Peres on noor ema, mesilased ise vahetasid vana ja viletsalt muneva ema välja kusagil 3.juuli paiku ning see on suur munemismasin mis viletsa pere suureks ja tugevaks tegi.Teised pered passivad talve 8 - 10 raamil .Siin kusagil oli juttu sellest talvepesa suurusest ,et augustikuu keskel haudmega kaetud raamide arv on paras ports talvepesaks jätta ! Ja kuna vanu lennumesilasi oli tarus palju kes siirupi ümber töötasid siis kulutasid äsjakoorunud talvemesilased ennast vähem .Nii ma arvan ja midagi pahatahtliku SPUNK sinupoolt küsitus ei ole ,elu läheb edasi ! Edu !!!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Vabandan, et hilinen

Mesilaste söötmine talveks. Tuleks lõpetada suhkrulahusega söötmine enne kui ööpäevane õhutemperatuur langeb alla 10 kraadi. Nimelt siis mesilane ei suuda enam liitsuhkruid lahustada. Kui palju sööta? Oleneb kuidas kevadel korjet on. Talvel tarbib mesilaspere keskmiselt 1 kg sööta kuus (oktoober-veebruar). Märtsis tarbib pere keskmiselt 4 kg ja aprillis juba rohkem. Minimaalselt peaks tarus olema 10 kg sööta , ise panen 20 kg, kuna mu mesilates ei ole paju korjet. 20 septembril söötmise lõpetamine võib olla riskantne. Huvitav näiteks on see et kui mesilaspered on söödetud sisse septembri alguseks, siis kevadel nad arenevad väga ilusasti, kuigi pole sügisel nendele antud emadel võimalust mesilasi juurde muneda.
Suitsik