Kärgede arv tarus

Pronksmedal (100p.)

Mis juhtub kui tarru saab vajalikust rohkem kärgi. Rehkendan haudme järgi vajaliku kärgede arvu aga tundub, et mesilasi on mitu korda rohkem!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

kärgede arv

See tunne, et mesilasi kordades rohkem, läheb Sul hiljemalt novembrukuuks üle Smile Võib-olla varemgi, kui termomeeter enam eriti pikalt plussis püsida ei taha.
Kui üleliigseid kärgi talveks sisse jääb, siis esiteks söödad mõttetult suhkrut sisse kurnates sellega mesilaste organismi. Teiseks lähevad mesilaste poolt katmata kärjed hallitama, korjavad niiskust ning hakkavad tilkuma ning jahutavad pesaruumi mis omakorda põhjustab mesilaste suurema söödakulu.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pesa ruum

Metsa mesinikul on 100% õigus. Et teaksid mitu raami taru jätta talveks on rusika reegel : jäätaskse niipalju raame kui on septembri alguses audme raame on tarus. Esiteks lähevad mesilased talvituma nendele raamidele kust on väljunud viimane haue. Sinna viiakse äärmistelt raamidelt mesi hiljem. 2 Sa vaatad et mesilasi on palju kuid talvituma jäävad ainult need kes on koorunud poolest juulis ja septembris. teised teevad elu töö ära ja lähevad ingusele. seega väheneb mesilaste hulk. Kui siis veel kõlmaks läheb kobarduvad naad väikseks tombuks. See kehtib lamav tarus. Korpuses on natuke teine asi.

Pronksmedal (100p.)

Kuidas korpuses, siis asi on.

Kuidas korpuses, siis asi on. Mul nii korpused, kui lamavtarud, aga olen algaja mesinik.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

korpus

Korpus tarus jäätakse tugevad pered 2 kasti peale aga võib ka ühe kasti peale jätta. Nõrgad pered 1 kastile Ja väga väiksed pered 2 või 3 peret ühte korpusse.

Kui kavatsed tugeva pere 2 korpusse jätta pole ema lahutus võret vaja 2 ja 3 kasti vahelt alla tuua. Ema muneb esimese ja kateise kasti. Jätad neile mölemasse kasti haudme ja puhtad üles ehitatud raamid. Kui mesi võetud Paned 2x 10 l siirupit. Nad viivad siirupi esialgu alla korpusse ja hiljem viivad sinna kus haue oli. On olukordi kus mesilased jäävad talvituma esimesele kastile ja talvega jöuavad ülemisse kasti. On ka olnud kus pere jääb talvituma 2 kasti vahemiku. Saarema tingimustes läks pere liiga tugevaks liiga vara ja siis ei tulonud korjet peale ja sülemlemine oli vältimatu. Mandril on asi teine.

Tugeva pere 1 kastile jätmiseks tuleb juuli keskel jubaema esimesele kastile jätta Sinna jätad ainult ema . muna raamid ja üles ehitatud raamid, möne kunsti võib ka jäta ja 2 sõõda raami kõik ülejäänud üles poole. kui emal hakab munemis ruumi puudus tekima tüstad peale muna raami ülejäänud haudme üles. Esimene kast on emal munemise jaoks. Kui nüüd on mesi võetud jätad 1 kasti peale, See haue mis pole veel koorunud tõstad esimesse kasti, Sina võib anda 2x 10 l siirupit, Ei pruugi ka kõike vastu võta. Kuid parem on anda 4x 5l siirupit. Siis jäätakse emal rohkem munemis ruumi. Muiodu suuremas koguses antud siirupi korral loobitakse munad vällja ja panakse siirub sinna. Tugeval perel jääb esialgu saba uksest vällja kui aga kõülmaks läheb leiavad köik toas ruumi. Nõrkadel käib sama moodi . Väga nõrgad 3 raamilised pered ja 5 raamilised pered pannamkse ühte korpuse. Perede vahel on vahe laud kust omavahel kokku ei puutuks. Muidu notivad ühe pere ema teise maha. neid peab kindlalt süütma pealt sõõda nõuga, vastavalt 3 raami laiuselt või 5 raami laiuste sõõda nõudega. neid tuleks tunduvalt varem sõõtma hakata kui suuri peresid. Kuna naad saaki ei too siis sõõta neid, Neid on tarus vähe ja siis jõuavad teistega üheks ajaks sõõda kaanetatud. soovitan väikstes koguses siirupit anda ,siis ema muneb edasi. pere saab siis ka kooruvatest mesilastest täiendust.

pisike näpu näide