MIDAGI SUURT

TERE TARGAD ÄKKI AITATE MIND ÜHE SUURE KÜSIMUSEGA. NIMELT. KAS MESINDUSEGA TEGELEMINE TOOB SUURT KASU. KUI ON PLAANIS LUUA PÄRIS SUUR FIRM,( KUI PALJU VÕIB ÜKS MESITARU TUUA SISSE AASTAS RAHA) MIS TOODAB JA PAKENDAB METT. TÄNAME

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Ratsa rikkaks...

...võib saada. Siit leiad midagi http://mesindus.ee/node/1244 Sel teemal enne ka aru peetud. Õnneks tuleb varsti euro,siis on rahapakid õhemad ja mahuvad seifi ära.

Pronksmedal (100p.)

Eks iga asjaga ole tegelikult

Eks iga asjaga ole tegelikult nii, et kui suurelt tegelda, siis midagi ikka teenib- muidu ju ei tegeleks kui ei teeniks. Iseasi kas tasub just mesindusse suurelt investeerida. Nii suured need kaumid nüüd ka ei ole. Suurmesinikud räägivad küll, et ei teeni õieti, aga kui mina algaja hobimesinikuna saan 20-50kg taru pealt ja mul on veel palju õppida, siis kogend meestel peaks saak natuke parem olema. Talunikud ka ei teeni midagi, aga soetatakse kallist tehniat. Investeerida saab ainult kasumi arvelt.
Praegult on mee hinnad Eestis päris head- enamus tootjate arvates küll liiga madalad. Kui oleks isegi 500eek/kg, siis leiduks ikkagi neid, kelle arust ikka liiga odav.
Kui oled suurtootja, siis pead enamus kaubast hulgiostajtele müüma, kellel lepingud kaubanduskettidega ja nemad tahavad ka midagi vahelt saada. Meekokkuostu hinnad on u 50eek/kg. Suurtootjal on vajalikke töid ja kulutusi palju rohkem kui hobimesinik arvata oskab.
Minu isiklik arvamus on, et lähiaastatel mee hinnad võivad langeda eksportmee kasvu tõttu. Soomes oli nii.
Mina isiklikult oma raha paigutan mujale kui mesindus. Suurmesila rajamisele kuluva investeeringu eest saaks mingi töökoja rajada( kas metalli või puidu ja turustamisvõimalusi ikkagi praegult on.) Jääks veel hulga raha üle. Metsatehnika soetada( metsatööd käivad praegusel ajal ka ja metsa raiutakse eestis alla poole aastasest juurdekasvust). Võimalusi on palju.
Kindlasti on väga palju kes mina arvamust ei jaga, aga igalühel oma arvamus ja igaüks arvab, et just tema oma on see kõige õigem.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mesindus

Mesinusega on ni et kui tahad kohe suurelt hakkata (!00 või rohkem taru), aga ise mesilasi oled ainult eemalt näinud. Siis ei ole mõtet raha maha loopida. kuna saa teed väga palju vigu, mille tõttu võid isegi nälga jääda ,kui muud aru kõrval pole (Muud teenimis allikat). Üks on kindel mesindusega rikaks ei saa kuid ära elab , kui oled sisse tõõtanud. Mõni mesinik saab oma tõõ võted käte 8a teine 10a , kolmas jääbki peale maksma. Väga palju oleneb oskustest, korje maast ja aastast (ilmast). kui tahad elatuda mesindusest peab sul olema vähemalt 100 tootvat mesilas peret, mis toovad miinimumis 30 kg pere kohta. Kui annavad rohkem on see puhas kasum. Mina olen 11a tegelenud mesilastega hobi korras kuid pere saaki 30 kg pere kohta pole veel näinud. Olen iga sugu asju proovinud kuid öiget taktikat pole veel leidnud. Kui tahad alustada mesindusega siis alusta 20-30 perega, kui nende saagid on 30kg või rohkem taru kohta. Mõtle laiendamisec peale. Selle paari aasta järel nääd kas see amet sobib, kui palju on sellega tõõd ja kui palju teenid. Siis on kulud väiksemad kui lõpetada tahad, ja saad midagi muud proovida.

See on minu soovitus.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Ettekuulutus

Vabandan, aga tundub väga lapsik mõttekäik.

Väide, et mõtle suurelt on küll õige,

aga...

Sinust ei saa iial mesinikku, sest juba enne reaalset tegevust mõtled vaid suurele rahale.
Ja kui Sul raha üleliia on, asuta parem pank!

Pronksmedal (100p.)

Võimalik, et teema algataja

Võimalik, et teema algataja ise on mesinik, aga plaanis oma mesila lihtsalt suureks ajada. Need ei võta oma tegevust tõsiselt, kes ei mõtle edasi arendamise peale. Inimene peab plaani, kas muuta mesindus elukutseks ja mesilasse kõvad investeeringud teha. Kas elatab ennast ära. Vaevalt, et keegi kohe rikkaks loodab saada. Sellised, kes oma unistustes hõljuvad ja loodavad kiiresti rikastuda ilma erilise vaevata, ei suuda algkapitaligi kokku ajada.
Kui pankuri käest küsida kas pangandusega on võimalik hästi teenida, siis vastus on kindlati, et tuleb ots-otsaga kokku ja rikkaks ei ole võimalik saada.
Mesinduses väga suured rahad küll ei liigu, aga paljud elatavad ennast ära. Mesiniku seisukohalt on hea kui üks pakendaja- kokkuostja juurde tuleb. Kokkuostjad peavad ostuhindasi kergitama, et omale vajalik kogus kätte saada. Iseasi kas investeerija saab oma kulud tagasi.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Raha.

Üks mesilaspere võib aastas sisse tuua miinus 3000 kr kuni 20000 krooni plussi. Alati on võimalik rekordeid ka ületada mõlematpidi Smile .
Suitsik

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

RAHAAA !

Mnjah.. Ah et RAHA.
Kui varem mesilasi pidanud ei ole siis ei maksa suurelt alustada. Vead on kerged tulema ja järgmiseks kevadeks on peredest alles riismed.
Alustamiseks ei tohiks suurt laenu võtta. Kui midagi nahka läheb ei oota pank päevagi ja lööb kammi kohe turja. Toodangut saad ju vaid kord aastas, seega tuleb majandada konservatiivselt.
Tekkis sul see mõte väidetavast eurotoetuste suurendamisest mesindusse? Ära selle pärast küll midagi tegema hakka.
Palju pered annavad.. On suvesid kus mõnel mesinikul 90 kilo alla on tulnud, on suvesid kus juulikuus peale söödad sest pered on maksimumtugevuses aga väljas sajab pea kuu jutti ja kui ei saja on ilm jahe ja õied ei erita nektarit.
Seega kui raha tahad teenida siis pane tuulik püsti.
Ahjaa.. ma ei oleks Rebaseonu kui jätaks soovitamata raudkindla variandi.
Valimised on tulemas. Oota tulemused ära ja toeta koalitsiooniparteisid a'... no 500 000 peaks aitama. Tuulikute puhul aitas et võeti vastu ülihelde "taastuvenergia maks" mida kõik plekime. Kuhu jäingi.. ahjaa, toetad neid ja esimene seadus võetakse vastu "kodumaise mesinduse päästmiseks ja toetamiseks". Kohe kehtestatakse võõra mee sisseveole maks. Ei, maksu ei tohi kehtestada meie üliliberaalses majanduses. Lubatakse tuua aga siis leitakse 7 viga miks seda Eestis turustada ei või. Õppige Venemaalt! Peale paari pretsedenti ei julge keegi enam Hiina mett sisse tuua. Vähe sellest, kehtestatakse ka meemaks. See lisatakse igakuisele elektriarvele. Nonsens? Ei, miks? Tuulikuärimeeste kasumit ju plekivad kõik inimesed. Tead, maksa parem a' 600 000 per partei, siis tekkib neil ka amneesia ja nad ei mäleta hiljem muhvigi.
Sellised soovitused siis.