Bipiin

Tere,
Peale koondamist panin peredele augusti keskel peale Fumisani ribad. Nüüd õnnestus saada Bipiini. Tekkis küsimus, kas on praegu veel kasulik igaks juhukas Bipiiniga ravi teha?
Ja üldse kui mürgine see Bipiin inimesele on, mis kaitsevahendeid tuleb selle kasutamisel tarvitada. Respiraatorit? Gaasimaski?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

üsna mürgine, tee tõrje

üsna mürgine, tee tõrje jahedama ilmaga oktoobri teises pooles, jaheda ilmaga sissehingamise tõenäosus väiksem. nagunii tilgutad raamivahesedde süstlaga, seega käsitsi sees ei ole, kui pelgad, pane õhukesed kummikindad.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pipiin

pipiiniga on nii et seda tehakse siis kui enam hauet pole tarus. Selle ravimiga saab nii hilja teha. teiste ravimitega on see peaaegu mõtetu nii hilja teha kuna siis on õhu temperatuur madal ja ribad ja muud ravimid ei aurustu. Seega ka ei toimu ravimist.

Mina soovitaan respiraatorit ja kummi kindaid. Muidugi aitab ka kaasi mask kui on. kuid spetsiaalselt otsima ei pea.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Bipiin

Kustkohast on võimalik seda bipiini osta?

Venemaalt. Aga milline peaks

Venemaalt.
Aga milline peaks see respiraator olema, Tamrexis on vist ainult papist filtrid, aga need ei hoia vist mürgiseid aure eemale

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pipiin

isamesilane kirjutas:
Venemaalt.
Aga milline peaks see respiraator olema, Tamrexis on vist ainult papist filtrid, aga need ei hoia vist mürgiseid aure eemale

Mina kasutan sama respiraatorit nagu talupidajad mürgitamisel kasutavad. Kui talunikele aitab siis peaks ka meile sobima. pipiin on eestis sala kaup. kuid letiv alt võib mõnel mesindus inventaare müüvail kauplusel või ärimehel leiduda. Seda ei reklaamita.

Pipiin ja auruti

Tere,

Kuidas käib ravi?(varramoor)

Palun detailselt kogemusi ja nõuandeid.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Pipiin

on väga mürgine ja tundub väga tõhus,panin see aasta amipol-T ribasid esiteks haises hirmaslt ja suu võttis mõruks ,järgm. päeval mask ja kindad ikka õrnalt suu mõru ,ribadel sama toimeaine.Vist varramori jaoks vaja ampull lahustada petroolis mina lahustan piirituses ob. hapet +tümool paradiisis müügis portsud 100 gr piiritusele,kõlbab 80% viin

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Pipiin

Justnimelt! Väga mürgine! Olge ometi mõistlikud. Mingil määral satub talvesööta ikka vurrimee hulka. Kui isegi ei lase mesilastel talvepesa kärgi suvel meega täita, siis tassivad mingi osa talveööta kobara sättimisel ikkagi mee hulka.  Laanemesinik, kas pakud sellist mett julgelt ka näiteks oma rasedale naisele/tütrele? Paar aastat tagasi Ukrainas kohalike mesinikega vesteldes ei soovitanud nad pipiini kasutada, sest see on kohutav mürk, mida on kasutatud keemiasõjas.

Ei ole mõtet siinkohal vana saagi käima tõmmata, et ka oblikhape on mürk. Rabarberi, hapuoblika ja muu sellise kaudu on inimorganism oblikhappega tuttav miljoneid aastaid ja oskab sellega väikestes kogustes kahjudeta toime tulla.  

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Pipiin

sepionu ,sinuga 100% nõus,täna käisin mesilas ka tõrjet tegemas ja jälle mõru maitse suus, tegin puskaga lahu ob.hape + tümool piiritusesja veel tegelesin paari perega kus olid amipoli ribad sees,sinna vurrimee hulka sattumise oht ikka väga minimaalne,kaalun asja ,vist edaspidi rohkem hapetega

Igasugustes tööriiete ja ka

Igasugustes tööriiete ja ka niisama ehituspoodides on müüa korralikud 3M pool- ja täismaskid, kuhu ostad lisaks juurde eraldi filtrid. Poolmaski korpus on midagi 20-30 euri ja korralikud filtrid seal 20 kanti komplekt äkki. Ega letihindu päris täpselt ei tea, võibolla saab ka odavamalt. Filtrid on erinevad- lihtne tolmufilter/söefilter/söefilter lisanditega(filtrikarbi juhendist loed, millist filtrit sul täpselt vaja on, aga üldiselt on nii, et kallim ja rohkem triipe filtril külje peal on parem Smile). Respikaid on ka söega olemas, aga respikas tuleb osta maksimaalselt kallis (paks materjal ja hästi vormi hoidev, millel on korralikud kummipaelad, et respikas tihedalt vastu nägu istuks). Reaalselt tuleb sealt ikka rohkem mööda kui poolmaskil ja hingata on viletsam. Tolmumask ehk tavaline valge paberist respikas ei oma absoluutselt mingit toimet aurude ja gaaside vastu.

Igasugustest pipiinidest ja apistaanidest võiks hakata üheskoos vaikselt loobuma. Kunagi oli siin mingi vahateema, kus ma andsin idee, et keegi võiks laboratoorselt kasvõi oma kursusetöö või mingi magistritöö raames töötada välja tehnoloogia ja uurida meil ringleva vaha koostist. Selle jaoks tuleks muidugi suhteliselt tõrksate vahaärikate juurde ennast sättida proove võtma.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Cardo pilt

raul ja sada pane kohe otsa,

raul ja sada pane kohe otsa, sa pole ammu poes käinud Laughing out loud

Pronksmedal (100p.)

Maskid.

Täismaskid on tõesti kallid, kuid poolmask peaks taskukohane olema igale mesinikule!

issuu.com/tamrex/docs/tamrex_kevadkataloog_2015_est

Pronksmedal (100p.)

Poolmask Tamrexis

Tere, kõige odavam poolmask Tamrexis millele saab osta A2/P3 filtreid maksab 29 eurot, Scotti toodang, ning A2/P3 2 filtrit maksavad 24 eurot.

Andres.