Mee kvaliteet

Paluksin asjatundlike targemate arvamusi.
Ostetud suur purk mett. Väliselt kõik korras, maitse nagu ka (kuigi suhteliselt kiiresti muutus vedelast klaasjast selliseks läbipaistmatuks kristalliseerunud kõvaks meeks). Aga kui segada sooja/kuuma vee (proovitud tavalise vee ja ka tee sisse) hulka, siis muutub lahustudes vedelik täiesti mustaks!!! Millega võiks tegu olla? Kas peaks igaks juhuks enne edasi tarbimist kuskile laborisse analüüsiks viima? Kui jah, siis ehk annate nõu - kus säänseid kohti leida võiks?
Nagu öeldud proovitud nii tavalise vee hulka lisada kui ka heleda teelahuse.

Suurte tänudega kõigile, kes oskavad kommenteerida ja nõu anda!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Jututoa moderaator

Usalda mesilast!

Nagu Sa tead, on mesi keemiliselt aktiivne aine; sisaldab kuni 400 komponenti, kõige rohkem on süsivesikuid, sisaldab fermente, mineraalaineid (fosfor, raud, magneesium, kaalium, kaltsium, kloor, vask, väävel, seatina, liitium, molübdeen, nikkel, naatrium, titaan, hõbe, tsink jt), vitamiine, vähesel määral happeid (õun-, piim-, oblik-, sidrun-, sipelga- ja viinahapet) ning aminohappeid, valke, alkaloide, rasvu, hormoone, aromaatseid ühendeid jne.
Rohelist teed ma meega ei joo, siis selline must vedelik, tavaline vesi + mesi ei muuda värvi.

Pronksmedal (100p.)

mee kvaliteedist

jutu esimene pool viitab korralikule meele. Mustaks minemise kohta ei oska öelda, kuna ise ei ole sellise nähtusega kokku puutunud. Usun, et ostsid mett, kus purgil on peal kõik viited tootjale. Mett saab analüüsiks viia Marja 4D, Tallinn. Ära telli üldanalüüsi vaid mee ehtsuse analüüsi. Samuti soovitan proovi viia EML , Vilmsi tänavale. EML teeb mee kvaliteedile seiret. Loodan, et uues programmis jäid rahad mee kvaliteedi seireks alles.

Pronksmedal (100p.)

Mustaks....

Kunagi väga ammu mingil õppepäeval Aleksander Kilk rääkis
millestki sellisest.Täpselt ei mäleta aga Sinu vees on vist rauda väga palju. Mees olevad ühendid reageerivad rauaga
ja tulemuseks musta värvi rauaoksiid vist. Toonitan -jutust on
palju aega möödas.