Küsimus Metssigade kohta ?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Kas on kunagi täheldatud metssigade poolt tekitatud kahju mesilatele ? Käisin täna tarude juures ja 3 taru olid upakile lükatud ,aluselt minema aga õnneks mitte päris kummuli .Kutsusin abi ja tõstsime tarud alustele tagasi aga silma jäid metssea karvad mis olid nurgaliistude vahele sügmise käigus kinni jäänud ja sõrajälgi oli ka omajagu .Mida teha ,et sead end tarude vastas sügamas ei käiks . Mesilastega õnneks kõik ok raamid ei olnud paigast liikund .

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Märgista oma territoorium!

Mina Sinu asemel prooviksin territooriumi märgistamist. Nii nagu seda loomad ikka teevad. Arvan,et kartulipõllu puhul on see mind aidanud. Kindlam viis muidugi kodu lähedale talvituma tuua. Või tunnimees-seljasügaja palgata.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mets sead

Maa toon paraleeli , kartuli kasvatusega. Meitel kasutatakse kartuli põla kaitseks sigade vastu elektri karjust. Kui ta tuhli põllu kaitseks aitab ehk aitab ka tarude kaitseks.

Ütlen kohe et mull pole sellist probleemi veel olnud. Kuid oletan et see võiks aidata. 2 võimalus on talveks sealt ära viia ja korje ajaks tagasi. Paremat ei oska sulle soovitada.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Tänud Vanamees

Kuidas ise sellepeale ei tulnud,et märgistama hakata ,hommikul lähen hangin tädipojalt hunniku kasutatud pamperseid ja riputan need sinna üles .Muidugi võisid need olla ka läbirändavad sead aga mine tea ühistu suvine kartulipõld pole just eriti kaugel kus notsud järelnoppimist teevad .

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Märkimisest

Minu mesila on kahe emase koera vaidlusalusel territooriumil.
Nad märgistavad teineteise võidu. Punnitavad et kes suurema junni teeb. Kevadel on ikka täielik miiniväli.
Aga ei ühtegi karu ega metssiga pole näha olnud.
Mõjub, tähendab.

Pronksmedal (100p.)

see siga on karu

karu lükkab ka taru jalgadelt maha. Midagi segas teda ,et ta tööd lõpuni ei teinud näiteks võimalus üks põrsas püüda. Vii pered tarud kohe minema sest see loom tuleb oma tööd lõpetama.

Pronksmedal (100p.)

Siga...

Minul 2-3 talvel taruümbrused metsas sigadel täitsa segi keeratud aga tarusid ei ole puutunud. Maa on ikka nii segi pööratud, et isegi nelikveolisega probleemne tarude vahel sõita.
Kui kardad siis peaks aitama elektrikarjus aga karjusetraadi asemel kasuta okastraati.(6-7 klassi füüsikakursusest põhjendus) Karjus võib mitte töötada talvel paksu lumega-
lumi on päris hea dielektrik.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Metssiga tembutab jälle

Käisin täna metsaservas tarusid kontrollimas ja kärjepõhjasid lisaks panemas ning sain järjekordse üllatuse osaliseks . Kui teised mesinikud on kimpus karudega siis mina olen nuheldud kärsninaga . Kaks taru  lükatud alustel poolpõiki ja üks lausa selili lennuava taevapoole .Esiseinal ilutses kena umbes 10 cm läbimõõduga porine kärsajälg .Upitasin taru püsti ja sättisin segipaiskunud raamid korda ,õnneks polnud palju mumme hukka saanud selle maradöörluse käigus aga kas ema on elus ei tea .Polnud aega inventeerida mummid kurjad kõik parvena ümber, püüdsin hädaolukorra kiiresti likvideerida .  5 mail oli taru veel omal kohal. Käisin õhtul ka vaatamas , surnuid vaklu veeti välja ja osa mesilastest tuli korjelt . Põhjalikuma läbivaatuse teen nii nädala pärst ehk rahunevad maha .

Pronksmedal (100p.)

Metssiga*

See on halb, et sul tarud kusagil metsaservas on. Pane mõne maja lähedusse, siis on kõiksugu pahalisi vähem karta.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Siga jah !

Tarud ongi tegelikult maja juures aga seal ei ela enam õnnetuseks kedagi peremees manalateed läinud ja naabrid elavad 50 m kaugusel .Paigaldasin el.karjuse eks näeb mis saab . Tänapäeva metsead ei karda enam midagi tulevad isegi päeval sinna juurikaid tuhnima .

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Sigade karude


tõrjumiseks olen kuulnud abi olevat paugutajast.Nöör päästiku külge kui tuleb , tuleb pauk jajooks metsa poole niiet sitarada järel

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

Sigade tõrjeks

Metssigade eemalepeletamiseks olen kasutanud pürotehnika letis saadavaid igasuguseid pisikesi odavaid vidinaid. Mida rohkem tossu seda parem. Kartul on jäänud puutumata juba paar aastat, sestsaadik, kui tossuteid-pauguteid kasutasin. Üle päeviti (õhtul) tegin kartulimaa servas paar sutsu ja rahu majas. Hea kui saab veel mõne nartsu sisse panna püsib püssirohu ving pikemalt. Ettevaatus muidugi ennekõike!!! Narts peaks olema niiske, et vältida võimalikku süttimist.  Sellised siis minu kogemused.

Pronksmedal (100p.)

metssiga

oled kindel , et see siga pole karu kirjeldus kahtlaselt karuründe moodi, kutsu keskonna vennad kohale las nuhivad välja kellega tegu, ütle , et kahtlustad karu 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

mesinikmuraka

Ära pane kahtluseussi minu südamesse närima , karu nähti siinkandis viimati sügisel . Käisin uuesti taruseinal olevaid jälgi vaatamas tundub ikka kärsamoodi libistatud olevat aga samas mõeldes karule oleks just ,kui käpajälg libisenud taruseinal . Nüüd ei teagi kohe kumb ,sest samas  läheduses on maapind ka segi tuhnitud ,üle kraavi tulevad ka ainult sea jäljed . Aga võimalus otil tulla on ka mujalt !! Kas karu mitte ei lõhu tarusid segi mul seal 7 taru jutti ,miks valis ta just äärepealt kolmanda ja selle lihtsalt ümber lükkas ,muid purustusi ega närimise,kaapimise märke tarul pole .

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Metssiga ...

Kui siga pole ära õppinud mee ja mesilassaaduste söömist on kõik korras.Siga on kõikesööja ja ahvatlus  allikaks oli ilmselt hiir.Metssigade söötmiskohtades laamendavad selleks et saada kätte sööta või söödal maiustavat hiirt.


      Mikroe... Mart