Kärjeraami traatimine

Mul tekkis mõni kuu tagasi suurem huvi mesinduse vastu,minu kätte sattus paar tühja lamavtaru, siiani olen ENAMASTI teooria juures. Olen putitanud neid tarusid ja kokku ehitanud mõned kärjeraamid, tekkis küsimus, kas traadiks võib kasutada vasktraati?

Ei ole lihtne algajal

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Olen ise ka alles esimesi

Olen ise ka alles esimesi aastaid mummidega tegelemas. Vasktraadi kohta arvan seda,et ta on liiga pehme ja venib ruttu välja,seega sobimatu. Võimalik.et tekitab ka mingeid reaktsioone vahaga või meega. Parim on kindlasti roostevaba traat, mitte väga jäme. Algaja jaoks on ka VÄGA PALJU infi olemas. Siinsamas mesindus.ee-s näiteks. Ja erinevatel aegadel on välja antud mitmeid eestikeelseid mesindusõpikuid. Algaja jaoks eriti hea ja konspektiivne on minu arust metsamesiniku koduleht: http://www.hot.ee/metsamesi/ Edu Sulle!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Raami traatimiseks

ei tohi kasutada vask-, raud- ega muud kahtlase päritoluga traati. Ja seda mitte tugevuse-pehmuse pärast, vaid mesi ja vaha on piisavalt suure keemilise aktiivsusega, et põhjustada reaktsioone musta metalli ja vasega. Seega tee investeering ning osta suurem pool roostevaba kärjetraati läbimõõduga 0,45mm. Ühe Eesti raami traatimiseks kulub umbes 1EEK jagu traati ning suurest poolist saad vääääga mitu raami Smile

Pronksmedal (100p.)

Vasktraat on liiga kallis ka.

Vasktraat on selle jaoks liiga kallis ka. Met. kokkuostust saad 1kg vase müügist juba roostevaba traadi rulli osta.
See ei tähenda, et peaks oma vase kokkuostu viima, aga tõin lihtsa võrdluse.

Nüüd tean, et ei hakka

Nüüd tean, et ei hakka proovimagi.