Mesinduspäeva muljeid ...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Päevakava eriti ahvatlev ei olnud ,et võtta ette matk, läbi lörtsisaju,Tallinnast Jänedale,mille kujundasin läbitavaks elektrirongi ja jalgrattaga.Kaalusin ka küüdi võimalusi,kuid loobusin tervislikuma varjandi kasuks.Ettevalmistustöös jäi tutvumine sõiduplaaniga tegemata ja selle tõttu tuli anda kordusstart poolteist tundi hiljem.Tegin sellest järelduse,et Jänedalt korjan ainult positiivsust ja seda oli küllaga.
Jäneda külalislahkust vürtsitas seekord võimalus kasutada interneti tasuta leviala ja selle kasutamisvõimaluse tegid mulle selgeks noored mesinikud,aitäh neile ja esialgu kasutuna tunduvale arvutile. Osavõtjate hulgas paistsid silma igas kaliibris meetootjad,kellel puudub soov meetootmiseks ühistegevuse korras,jututoa lobamokad kelle hulgast vaatasin üle Meehaldja ja andsin talle kaks +,ümberringi oli taredaid ja töökaid MTÜ mesinike ning toredaid teotahtelisi arenemisvõimelisi noori.Muidugi ei puudunud ka möödunud sajandi arusaamades kinniolevad staarid,kes ei soovi kolikambrisse visata midagi.
Teema arendusi viisid läbi meie tublid riigi palgal olevad ametnikud ja mõnigi asi sai selgemaks.Vet-ja toiduametiga koostööd tuleb süvendada ja riigipoolse abiga analüüsimist laiendada.Kutsekoda annab meie sulastele mesiniku kutse,kuid paarikümne aasta jooksul neid keegi tööle ei võta.Praegene FIE (peremehe ja sulase sulam)nagu ei väärikski tähelepanu.Tore et Põllumajandus Minesteeriumi esindaja oli kohal ja pani paika tulihingelised tülinorijad ja püüdis vastata mind aastaid vaivanud 11 punktile mesindus programmis.
Päris tore oli kogeda tantsu MTÜ-de katla ümber kus keedetakse tõupuhaste emade ja mesinduse arendamise suppi.Supikeetmisel eraldatakse vaht või ta keeb üle ja hakkab kõrbema ja pärast maja haiseb mitu nädalat.
MTÜ paasil tõuemade kasvatajad said ministrihärralt ka vastava vastuse.Ise arvan ,et kirja esindavad isikud asendades riikliku äriregistrisse kantutega ,oleks vastus teistsugune.Ettevõtlus saab
pool toetussummat ,peale unistuste teokstegemist tagasi.MTÜ ootused on ilmselt suuremad.Tulevikus saadavad emad jaotatakse kellegile ja sellepärast palun mind kanda emadesaaja nimekirja.
Soovin eelistavalt itaalia kollakat või esimesest partiist tulevat ükskõik millist tõupuhast ema ,et läbiviia olelusvõitlus Laitse piirkonna vallutanud KRANTSIDEGA.
Tore oli kogeda ,et toetuste ja ettevõtluse teema külvatud seeme näitab idanemise tundemärke mesinike ja EML juhtkonna hulgas.
Ettevõtluse arenedes tekkib ka võimalus ühistegevuse arenguks.
Tagasisõit vagunis andis võimaluse testida Fifi-t,sest vastas istus sülearvutiga noorhärra ja jagas puuduvaid kogemusi.
Kaotatud aja IV vooru edukaks teostamiseks võtan uneajast.
Mikroe... Mart
Kogetud positiivne lubab hinnata ürituse heaks

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Muljed

Mulle meeldis eelmine Jäneda kokkusaamine enam. See oli hoogne, kõik tundsid end osalistena. Tormi TV kaudu vaatas üle Eesti palju mesinikke Jänedal toimuvat reaalajas. Saadeti küsimusi millele lektorid vastasid. Seekord oli taas akadeemiline, olid lektorid ja olid need kellele sõnum edastati. Ja avastati et mesinike keskmine vanus on 60. Huvitav küll miks?
Saime muu hulgas teada et põllumajandusministeeriumi ametnik loeb naiste ajakirju et teada kuidas nad mõtlevad. Ilmselt ei olnud ta enne Jänedale tulekut aga ühtki mesindusteemalist infot puutunud, talle oli võõras sõna "haue", juriidikat tuli otsesihtimisega ja mesilaste hukku kurtnud naine lahkus lõpuks selle tümitamise käest. Ametnik võrdles RAHALISELT mesinduse ja põllumajanduses kasutatavate mürkide ja tõrjete käibeid, vahe oli vist tuhandekordne. Veel võrdles ta et kui jalakäija jääb kahe auto valgusvihu vahele siis tal võib ju õigus olla aga auto alla jääb ta ikka, mis sest õigusest kasu. Halvasti varjatud sõnum: hoidke teelt või teist sõidetakse üle. Mis veel.. tuleb saata ettepanekuid et muuta paremaks (=mõistusepärasemaks) ettevõtte tunnustamine. Millegipärast tundub mulle et sellest tulu ei tõuse. Eestlased olid juba vene ajal tuntud selle poolest et täitsid lolle Moskva korraldusi preisi täpsusega. Praeguse aja soovituslikke norme võetakse teinekord suisa Moosese käsulaudade pähe. Uuest aastast ootab aruandlus mesilas kasutatavate ravimite kohta.
Lõpetuseks ütleks Ants Taela sõnadega: Aga muidu oli tore.

Pronksmedal (100p.)

ärme

Rebaseonu lihtne järeldus(Veel võrdles ta et kui jalakäija jääb kahe auto valgusvihu vahele siis tal võib ju õigus olla aga auto alla jääb ta ikka, mis sest õigusest kasu. Halvasti varjatud sõnum: hoidke teelt või teist sõidetakse üle.)
Ärme ole väga tagasihoidlikud sest meist võidakse üle sõita.Enda eest hoolitsemist ei tasu teiste hooleks jätta.
Tubli naine ei jäta ka lapsetegemist oma mehe hooleks kui tollest eriti asja ei ole.Nii et ütleme kõik sõna sekka.Lapsetegemist ärme jäta ka naabrimehe hooleks.Ja teepealt tuleb ka kõrvale astuda sest vastupidiselt jääb meid järjest vähemaks.
Silver

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

.

Kui sõna sekka siis siin on õige koht teha ettepanekuid mesindusruumi nõuete muutmise ettepanekuteks nagu Kilk üles kutsus. Andke tulla.
Nende ettepanekutega minnakse ministeeriumisse.