Valge mesikas kui peakorje taim

Kirjanduse andmetel on valge mesikas meie tingimustes üheks paremaks peakorje taimeks.
Mesikaseemne kasvatajana olen kahjuks kogenud, et mesinike huvi tuua tarud korjele õitsvate mesikapõldude juurde on tagasihoidlik, kuigi põllud on suured, ükski pole alla 12 ha.
Palun teie kaasabi välja selgitamaks kas mesikas ikka annab saaki, või on tegemist nn. pärna sündroomiga, kus lubatud 1000 kg hektarilt jääb meie tingimustes vaid unistuseks.
Johannes Valk, Padise vald, Harjumaa, roos@laheroos.ee

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Meesikas

Meesikas on hea mee taim küll kuid nagu iga teise taimega ühel aastal anab teisel aga mitte. Kuna tema õitsemise ajal sajab näitteks vihma ja mesilased ei saa tarust vällja. Olen teda ise kasvatanud, nii puhas kõlvis ku keerispeaga allakülvis. Kuna keerispea hakab õitsema 2 aastal siis keerispea anab õisi esimesel aastal. Meesika kasvatamise lõpetasin kuna peale seemne võttu jähi põhk millega polnud midagi teha ja irmus mäss. kuna meesikas kasvab 2 m ni siis jääb seda põhku metsik kogus, mida ei taha ka mitte looma pidajad .

Pronksmedal (100p.)

Mesikas

Antu Rohtla järgi lubjalembeline taim mis kasvab Põhja- ja Kesk -Eestis . Õitsema hakkab juuli keskel teisel aastal peale külvi.Võib anda soodsate ilmadega 200-300 kg/ha. Seda toitainerikkal küllaldase niiskusega mullal õhutemperatuuril 25-27 kraadi. Kui palju on meil sellist sooja?
Oletan, et kui mesilaste tööraadiuses kasvab siis las korjavad kuid eraldi tema pärast mina ei rändaks.
Sellel ajal on palju kindlam saagiandja PÕDRAKANEP. Ja hiljem läheb osa mesinikke kanarbikule sest kanarbikumesi on
mingi osa inimeste seas väga nõutud.Kas põhjusega või moeröögatus-ei tea.