MTÜ minevik ,tänapäev ja tulivik

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Sõites jahimeeste mtü põdra ühisjahi kogunemiskohta jalgratal,lumise välja kohal vaatas näkku kahanev kuu ja kukalt paitas tõusev päike,tekkis tahtmine rääkida kokkupuudetest mtü asjaajamistega. lMinevikus, eesti ajal, isa tegutses majandusühistus ja enapoolne ristiisa soetas kambapeale traktori.Enda mtü staaz algab aastatest 1952 pioneeriks astumisega ja ehitasime KAMBJA 7 klassilises koolis hüdroeliktrijaama,Valmis saime ja voolu andis kuni ühendamiseni elektrivõrguga,Edasi tulid ühinemine jahimeeste ,koperatiivmaja ja garaazi ehitajate ning mesinikega,hiljem ka erakonnaga.Kõik valdkonnad tegutsevad ja naudin nendes olemist.Elu on jõudnud sellisele järjele,et on tekkinud tahtmine ühineda tõuemade kasvatajatega.
Siiani, olenemata riigikorrast,on ühinemine toimunud põhikirjaga tutvumise ja avalduse kirjutamise alusel.Olen olnud valija ja valitav,mahavõtja ja mahavõetav.Sellepärast on põnev jälgida EML is toimuvat ja arenguid.
Igas valdkonnas on tegutsemisest jäänud maha midagi materjaalset(hüdroelektrijaam,korrusmaja,maaalune garaaz,jahilasketiiru suuruluki rada,mesilasmürgi kogumise kogemused,mesila,poliitiline aktiivsus) ja midagi prooviks enne areenilt lahkumist veel näiteks mesilastega seotud tootjarühma.
Osa loodut on hävinenud ,midagi on läinud eravaldusse ehk üle võetud,põhikirjad on muudetud ja tegutsemine jätkub.Harjus sai mürgiga teenitud isegi tulu ja parimad pidasid maha kohtulahingud ,et raha kätte saada.
Mälestuste heietamise katkestas jaht ,kus tuli olla ajumeheks (laskekatse sooritamata)

koos noorte naiste ja meestega(mtü uued liikmed)sügaval lumes sumbates.Põdrale oli määratud vorstikssaamise saatus ,sest neid on palju ja ta viibis valel ajal vales kohas.Dianal(jahi jumalal)olid omad plaanid ja kütid lasid põdral minna aupaukude saatel.Õnneks oli reservis maks, mis vokil muutus varsti maitsvaks suupisteks, Diana terviseks võetud napsu peale.Kurmee suutäieks sai välja otsitud kuldi munad mida praadisin ja proovijad nautisid.Kiitust oli piisavalt palju.
Koju jõudes süvenesin mesindus.ee sisusse ja tegin järelduse et sehkendamiseks liikmemaksu maksan 2011 aasta jõuluks.Olen veendunud et MTÜ abil saab arendada mesindust ja tõuemade kasvatamist,kuid tootjarühmas oleks asi selgem ja konkreetsem.
Mikroe... Mart
Kas õnn tuleb meie õuele läbi programmide