GMO kasvatamisest USA-s

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Sain alljärgneva kirja. Kuna see teema võib ka mesinikke huvitada ja kirja lubati lahkesti levitada, kopin selle siia.

Tere,
olete oodatud 10. detsembril kuulama GMO-de kasvatusest USA-s (kutse all). Kutset võib levitada edasi kõigile, kes teema vastu huvi võiksid tunda!
Parimate soovidega,
Nastja Pertsjonok
GMO-vaba Eesti Liikumine

Reede, 10. detsember 2010, algusega 17.30 Tartu, Väike Vanemuine, ovaalsaal (Vanemuise 45a) Miks USA põllumehed GMO-sid kasvatavad?
Michael Hart on inglise tavapõllumees, kes kasvatab lambaid ja lihaveiseid Cornwall´is, Inglismaa edelaosas. Debatt GMO-de üle on Suurbritannias olnud pikk ja äge ja infot on tulnud nii ühelt kui teiselt poolt. Nii on vahel olnud keeruline aru saada, mis on fakt, mis on müüt ja mis on lihtsalt kellegi isiklik hinnang. Kõige suuremat arusaamatust on aga kõikides debattides alati tekitanud küsimus: kui GMO-dega on nii palju probleeme ja on koguni gruppe, kes väidavad, et ka majanduslikult ei ole GMO-d oluliselt kasumlikumad, miks siis USA põllumehed neid kasvatavad?
Kuulates erinevaid osapooli - poliitikuid, keskkonnakaitsjaid, firmade esindajaid - ja püüdes nende jutust pilti kokku panna, otsustas Michael Hart lõpuks ise USA-sse minna ja asja otseallikast - sealsete põllumeeste käest - uurida. Uurimise käigus otsustas ta kogetu ka videolindile dokumenteerida.
Eesti Rohelisel Liikumisel on hea meel teatada, et Michael Hart oli nõus tulema Eestisse oma kogemustest rääkima ja teda saab kuulata reedel, 10. dets 2010, Tartus, Väikeses Vanemuises. Michael teeb ka lühema ettekande samas kohas toimuval põllumajanduskonverentsil kl 15.55, põhjalikumalt räägib ta aga järelüritusel, mis algab 17.30.

Kutsume teid üritusele – kuulame Michael Hart´i, vaatame filmiklippe, räägime GMO-dest üldisemalt ja meie võimalustest hoida Eesti toit GMO-vaba.
Kahjuks oli ainukeseks võimalikuks päevaks reedene päev, aga plaanime lõpetada mitte liiga hilja ja huvi korral, aga piiratud ajaressursside olemasolul võib arvestada sellega, et alustame just Michael Hart´i osaga, nii et olete teretulnud!
Kuna jutu kõrvale pakume ka mahesuupisteid, siis palume registreeruda 7. detsembriks 2010 aadressil nastja@elfond.ee või telefonil 51 32 891. Üritus on tõlkega.

Loomulikult on oodatud ka mitteregistreerunud, aga siis ei pruugi kõigile süüa jätkuda.

Kava:
17.30 - 17.40 sissejuhatus
17.45- 19.00 Michael Hart´i kogemuste tutvustus
19.00-19.30 arutelu

http://www.eko.org.ee/gmo/index.php?option=com_content&task=view&id=13&I...