Plastikust kärjepõhjad

Kellel on kogemusi platikust kärjepõhjadega? Eelised ja puudused? Mesilasse peab uuendusi ju tooma!!!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Re: plastikust kärjepõhjad

kampkase kirjutas:
Kellel on kogemusi platikust kärjepõhjadega? Eelised ja puudused? Mesilasse peab uuendusi ju tooma!!!

Endal kogemusi ei ole ja ilmselt ei tule ka - plastiku kasutamine sellises kohas tundub natuke liiga kunstlik. Samas on raske seda piiri tõmmata, mis on liig.. Näiteks tarud on mul penoplastist.

Kindlasti ei lähe plastikust kärjepõhjad kokku mahemesinduse põhimõtetega.

Terv,
Tormi

plastikkärg

Võin küll eksida, kuid korraldada mesindamist põhimõttel. et sinna peab uuendusi tooma, tundub olevat liialdatud. See on sama, mis omal ajal projekteeriti Põhja- Jäämere mõningate suurjõgede voolusuuna sundmuutmist, panna voolama vastassuunas, põhjast lõunasse. Lihtsalt sellepärast, et kellegile nii meeldis. Plastikust kärjepõhi - mis see on? Kas see soodustab mesilaspere elutegevust, kiirendab pesakärgede ülesehitust, soodustab meesaaduste kogumist ja töötlemist jpm.... Kas mesilased sellist kärjepõhja üldse vastu võtavad? Minu jaoks on see
liig hea, et võtta tõena! Jätku katsetusteks.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

kunst, plast jne. kärg

Tööd sellel suunal käivad juba pikemat aega ja mingid tulemused on ikka ka,vist kehvakesed. Ei ole viimasega kursis. Aga kus oleks ikka hea kanarbikku vurritada keerad pöörded põhja ja tuleb. Ja ei mingit vahaga mökerdamist, kärjekoist saab ajalugu. Edu katsetajatele.

tahaks teada rohkem kärgede

tahaks teada rohkem kärgede lahti kaanetamise kohta.milline oleks hea lahendus ,nii aja kokku hoiu mõttes kui ka tulemuses

Osta omale korralikud

Osta omale korralikud masinad, juhul kui on palju mesipuid, käsiti on ilge mäkerdamine, kui oled väike tegija siis kärjekahvliga on ilmselt parim.

Asi hakkas veidi teemast

Asi hakkas veidi teemast kõrvale kalduma, Põhimõtteliselt otsin kaasosalisi selleks ettevõtmiseks. Telliks kahe- kolmepeale välismaalt need kunstkärjed ja prooviks katsetada. PS pärast ei räägiks kellelgi Kuidas oli, nagu mesinikel kombeks:D

Kas on mõtet plastikuga

Kas on mõtet plastikuga jamada. põhjad pidid vist olema plastist aga kannud peavad mesilased ikka tegema.( Luke ia teised kärjepõhja tegijad jääks nälga ning ka mesinikule on ju vaha tootmine lisaraha) See on paari aasta tagune tase. Viimaseid uudiseid ei tea.

Plastikust kärjepõhjadele

Plastikust kärjepõhjadele antakse 10 aastane garantii ja vaha tootmine ei kao kuskile. Naturaalne majandamie jääb siiski alles, sest esiteks ei leiaks plastik suurt kandepinda oma esialgse hinna tõttu ja Eestist poleks neid saada. Ega mesindusse peab ka innovatiivsust tooma. Võibolla olen ma veel liiga noor, aga katsedada võiks. Jäi kuskilt kõlakas kõrvu et Eestis olevat neid katsetatd, aga keegi ju ei räägi sellest. Lõpuks avastame et keegi kastutab neid juba mitmendat aastat, vot nii.

Jututoa moderaator

plastraamid

Olen nendega töötanud mitmeid aastaid. Iisrealis toodetud plastraamid väga head, vatupidavad. Võimalik peale sulatamist uuesti kasutada. Ka värvus kena - kollased. USA - raamid ei kesta sulatust, plastik deformeerub. Värvus - valge, must.
Eelmisel aastal hakkas soome firma "Mesimestari" tootma pastikust langstroth raame. Kannatavad sulatust, desinfitseerimist, kollast värvi.
Plastikraami eelised - jääb ära aega nõudev raamide kokku löömine, traatimine, vahakulu ühele raamile u. 30 g. , oma vaha kasutamise võimalus, rohkem vaha jääb müügiks, ei purune vurritamisel , pikk kasutusaeg.
Võite vaadata ka "Mesimestari" kodulehele.

Kasutaja Lauriito pilt

2 a pärast viimast postitust

Nüüd on plastraamid juba mõnda aega meil müügil olnud, hind suhteliselt mõistlik. On keegi rohkem katsetanud, oskab sellel teemal midagi rääkida?

 

Vaikimine on kuld, rääkimine hõbe, kirjutamine pole enamasti sittagi väärt.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Eesti raamile ei tehta

Eesti raamile ei tehta kahjuks, muidu prooviks küll. Idee aga meeldib küll. Äkki oskab keegi kommenteerida , kas mummid võtavad hästi sellise põhja vastu ja kuidas sellega toimetada on?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

plastik kärje pöhjasd

Mul omal kogemus puudub kuid soomes olen näinud selliseid kärgi katsetuseks. Seal oli raam ja kuntskärg ühes tükis. Probleem on selles et lihtsalt plastik  kuntskärgi ei taha lihtsalt vastu  võõta. Et naad raamid vastu vötaks tuli örn vaha kiht peale rulliga tömmata, Siis vötavad vastu. Milegi pärast seal köiki raame plastiku peale ei mindud. Järelikult midaki on ikka viga. Mis seda ma ei tea. Kuid oletan et kui raamid õue päikse kätte jäävad lähevad  rabedaks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

plastikust kärjepõhjad ei

plastikust kärjepõhjad ei kõlba kuhugi.esiteks mesilased ei saa sinna auke et sidet pesaga tervikuna pidada.teiseks plastmass on talvel külm kui jää...kui tahate oma mummid tappa,siis selleks on vähem piinavaid mooduseid kui plastraam...eks ma muidugi nüüd saan sõimata...

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

sõim

No kuidas sa häbitui jälle sõna julgesid võtta Smile

Tegelikult on neid plastraame päris erinevaid ka. Kindlasti sobivad nad mõnes mõttes, kasvõi soojemates kohtades.

On sellised mis on üleni plastikust, st. ka raam on plastik.On ka plastikust kärjepõhju. Olen sellist ise näinud ja tean selepärast  rääkida. Plastik põhjal on plusse kui miinuseid-plussiks võiks nimetada, et ta on vastupidav ja saab palju kordi kasutada, ilma et katki läheks. Miinuseks võiks lugeda seda, et tõesti neid ei tohiks talveks tarusse jätta. Ka sellist plastikut kasutavad mõned valmistajad, mis eraldab mingit lõhna ja mesilastele ei meeldi. Teemas just mainis, et soomlased määrivad neid vahaga enne kokku, kui kasutama asuvad. Aga nad siiski kasutavad, järelikult ikka mingi mõte on ?! Ei maksa esimesel muljel end lasta eksitada, kõik uus ja võõras ei ole ilmtingimata halb.

Mõtlesin, et kui neid kasutada, siis kindlasti kasutaksin neid magasinis, mee korjeks. Taru pesaosas kasutaks ikka neid puust raame. Kui veidi mõelda, siis erinevaid süsteeme omavahel sidudes saaks ehk paremaid tulemusigi.

*mõtisklevas käändes*

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

julgen mesilaste kaitseks

julgen mesilaste kaitseks sõna võtta kui vaja...julgen ka eesti rahva kaitseks sõna võtta kui vaja...-mingite ärimeeste mula mulle korda ei lähe...-kui on see plastikust jama valmis toodetud,siis tuleb juudi juttu appi võttes see ju ka maha lollikestele müüa...-ja kannatajad on mesilased,kes raudselt maha kärvavad...

poku-läänemaa mesinduspäeval mitmed kogenud mesinikud ju rääkisid ka plastraamist ja kärjest-kas sa ei jätnud seda sõnavõttu meelde...plastraamiga on sama mõttetu möllata kui püssiga tanki vastu minna...

poku-sa peaksid siin mesinduses tegijamate sõnavõtte ka kuulama...-pole mõtet ju jalgratast leiutama hakata...ma ei mõelnud seda paha pärast...-olen näinud nende igaasuguste eksperimentide all vaevlevate mummide kannatusi...kümmekond mesilast askeldab lennuava ümber ja eksperimendi läbiviija on õnnelik ka veel oma lolluses-näed kui tugevad pered temal on...kahju,et meil reichi ei ole...

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Eks sa võta

See, et sa sõna võtta armastad teame me kõik ja et sul kipub alati õigus olema, seda teame ka.

Kas mesinduses uuendusteni ilma katseteta jõutud on kunagi (vaesed mesilased , mis nad küll läbi on pidanud elama- ülikoolis tehakse nendega ju lausa hirmsaid katseid, kuni selleni välja, et aju prepareeritakse jne.jne..)? Vahel lähevad loomakaitsjad ikka päris jabuirusteni välja-viimane näide oli Obama otse eetris tapetud kärbes- küll siis võeti selle teo vastu sõna.

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Mul on kaks plastikust

Mul on kaks plastikust kärge. Panin pesasse ja mesilased vaatasid seda "ilma imet" mitu päeva. Igatahes mul nad seda ehitama ei hakanud. Kui suurem korje tekib siis proovin uuesti. Haudme jaoks tõenäoliselt see ei sobi kuid just kanarbiku ja üldse tugevama mee jaoks peaksid päris head olema. Juurde neid kindlasti osta, pean raha raiskamiseks ja mesilaste narrimiseks.

 

Kasutaja Lauriito pilt

küsida võib kõike?

alfa kirjutas:

Mul on kaks plastikust kärge. Panin pesasse ja mesilased vaatasid seda "ilmaimet" mitu päeva. Igatahes mul nad seda ehitama ei hakanud.

Lõpuks vastas ka inimene, kes kirjutab oma kogemusest, mitte juttu, mida naised saunas räägivad Smile

Küsiks siiski üle, et millal sa täpselt nad tarru panid (kas oli sobiv aeg) ja kas nendega koos panid teisi tavalisi kärjepõhjasid ka? Kui kaua eksperiment kestis (mitu päeva on "mitu päeva")? Kui plastmasskärjed tavaliste vastu vahetasid, kas siis mesilased hakkasid ehitama? Palju tarus kärgede lisamise ajal ruumi oli, palju hauet, palju kärgi kokku? Mis tõugu on mesilased, kes plastiku ära põlgasid, kas pere on muidu elujõuline?

Ette tänades

L

Vaikimine on kuld, rääkimine hõbe, kirjutamine pole enamasti sittagi väärt.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

plastikust kärjepõhi on ju

plastikust kärjepõhi on ju sitt-näete ju mul et oli jälle õigus....laiendage korpustaru plastikkärjepõhjaga,kui on ülesehitanud terve korpuse plastikkärjepõhjadega,andke ilmarahvale ka teada...sellist imet peab kõik see rahvas saama oma silmaga näha...

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

:)

ainuüksi mitte ei näe, vaid lausa kuulen Smile

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

29 mai panin plastikust

29 mai panin plastikust raami persse koos 4 kunstkärjega +5 valmisraami. Korpus mahutab 10 raami. Plastikraami panin äärest teiseks raamiks, valmisraami kõrvale, teiselpool kunstkärg.  Kas aeg oli sobiv või mitte ei oska öelda, igatahes kaaluga pere näitas kaalu kasvu 5,6 kg päevas. See pere läks juuni keskel sülemlemis meeleolusse kuna jahedad ilmad mõjuvad halvasti. Pere on "krantsi" tõugu, ehk kraini ja itaalase ristand ja kes teab mis veel. Väga halb kärje ehitaja muide. Ainult 2 korpust on üles ehitanud. Ülejäänud said valmisraamid. Plastraam oli sees vist 4-5 päeva, mesilased passisid peal ja ehitasid kõrval olevat kunstkärge kuid mitte seda külge kus oli plastraam. Praegu on pere poolitatud, vana ema 1 korpusega kõrvale tõstetud ja see pere jäi 2 korpuse peale.

Lõpp kokkuvõtteks passisid mesilased plastikraamil ja ei ehitanud. Ju ta oli hea peal istumiseks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

alfale-sa loe hoolega oma

alfale-sa loe hoolega oma postituse esimest lauset...tekitab hulga küsimusi mesindusringkondades...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

võibolla jah pole lause

võibolla jah pole lause ehitus õnnestunud kuid vast saadakse aru, et korpustarus laiendatakse peresid korpuste kaupa. 10 raami korpus millest 5 valmisraami, 4 kunstkärge ja 1 plastikust raam. Üldiselt ei usu, et mingeid küsimusi tekib. Parandaks lause ehitust kuid foorumis pole kommetaare võimalik ise parandada.

 

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

:)

Asi nüüd see üks e täht:) sa ise ka ju karumõmm oled seda meelt et asi pees, kui plastikkärgi panna- sama teeb välja kuhu neid panna. Ma pole mingi tehismaterjali tulihingeline pooldaja, sellele vaatamata ei ole ma äärmuslik vastaline kõigele uuele. Katsetama peab, ega muidu oleks ka lamavtaruni jõutud.

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

ma parandaks ära kuid

ma parandaks ära kuid foorum ei lased seda teha, nii  et teile ka natuke nalja.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

;)

heatahtlik huumor Smile. Kui sisse  logid oma nimega siis sinu kirjutise all on kiri "Muuda". Klõpsa viimasele ja sealt saad muuta.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Nii tehakse plastraamiga.

Nii tehakse plastraamiga. Kõik kunstkärjed ehitasid üles ja plastraami peal passivad niisama.Kõrval teevad raamid paksemaks, nii et kauaks seda ei saagi sinna jätta.