kahe raamiline meevurr

Pronksmedal (100p.)

Vaatasin ühes pisipoes kaheraamilist meevurri. Tekkis küsimus kas neid raame peab pöörama ka või viskab ilma pööramata mee välja?
On kellegil kogemust?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mee vurr

Kuna ma täpselt ei tea millist mee vuri sa vaatasid. siis mina räägin sellest mis mina tean.
http://www.paradiisimesila.ee/?kasi-meevurrid,54
Mina räägin sellest vurist mis on sellel lingil näha.
Sellel vuril tuleb raame keerata. See tähendab seda , et kui oled raamid lahti kaanetanud, paned vurri. Kõigepealt vuritad aeglaselt, natuke aega, siis tõstad välja .>Keerad ringi ja paned vuri tagasi. Siis vuritad teistpidi alguses ka aeglaselt. Kui oled natuke aega vurinud ,võid kiiresti vurida. Kui kiiresti oled vurinud , tuleb raamid uuesti ümber pöörata ja seepool kaa kiiresti vurida. Kui nii on tehtud vöid raamid asendada täis raamidega. ja kõik kordub.

Mõnel võib küsimus tekida et miks ei vöi kohe kiiresti vurrida?

Pöhjus on selles et kui sa ühte poolt vurrid kiiresti kohe alguses siis löhub kärjed ära, sest see pool kärjest mis jääb völli poole tahab läbi kunts kärje kaa vastu mee vuri seina minna tsentrifuuki jõu tõttu. Kui aga mõlemalt poolt on aeglaselt välja vuritud suur mee mass, ja siis kiiresti teed et kõik välja tuleks jäävad kärjed terveks.

See jut käib kõigi seda tüüpide vurride kohta miles ramides olev kärg on paraleelselt vuri seinaga.
http://www.vinnis.lv/en/piederumi/sviedes.htm
Selel saidil on köik vurid kus tuleb raame keerata.

Kui aga raami ülemine liist on seina poole on asjad teisiti
Näiteks nagu sellel lingi olev vurr. selel saab ilma raamide keeramatta hakkama, Kuid sellel vuril kasutatakse kaa alguses aeglaseid pöördeid ja hiljem kiireid pöördeid. Selle vuri tüübi puuduseks on see et ruum kus vurida ja raamid mida vurrida peavad väga soojad olema. Võreldes teise vuri tüübiga. Muidu ei taha mesi eriti hästi välja tulla. Vur millest jut käis löpus on sellel lingil.
http://en.lyson.com.pl/index.php5?op=news&id=34.