mesilased lämbuvad?

Pronksmedal (100p.)

Tere ! Helistas tuttav mesinik ja ütles, et raadios olevat räägitud, suure lumeuputuse pärast võivad mesilase lämbuda ja kästud taruümbrused puntaks rookida. Olen 4o aastat mesilasi pidanud ja ei ole midagi sellist enne kuulnud, vastupidi on just soovitatud lund tarudele loopida, et kaitsta taru külma ja tuule eest, mida olen ka mõnikord teinud. Lämbumissurma ma ei usu sest mõnkord olen aprillikuus lennuavasid surnud mesilastest puhastanud, mis on olnud täiesti umbes, ükski mesilane ei ole välja pääsenud ja häda ei ole olnud midagi. Arvan, et keegi tahab hästi tark olla ja ajab sellist jama. Ei tea milline see lämbunud mesilane peaks välja nägema? Pered surevad ikka Ameerika haudmemädanikku, varroatoosi või sööginappusesse. Kevadel võin täpselt öelda millesse pere suri kui olen ta läbi vaadanud. Lämbumissurma sümtomid on mulle küll teadmata? Kui mõni teab võiks ka teistega kogemusi jagada. ok.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Mesilased

nagu inimesed lämbuvad õhupuudusesse. Lume all mesilased küll ei tohiks lämbuda. Ohtlik on jää, mis ei lase õhku läbi. Kui mesilastel on lennuauk surnud mesilastest ummistanud, siis sealt nad suudavad ka end läbi närida. Enda ja mesilaste tervise huvides on soovitav mitte siit foorumist endale teadmisi hankida Smile

Suitsik

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ei tea mida sina suitsik siit

Ei tea mida sina suitsik siit otsid, kui siin nii ebatervislik kõik tundub ?
Jagaksid omi suurepäraseid teadmisi parem, selle asemel, et iga postituse peale jalga tõsta

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mesilaste lämbumine.

Lume all mesilastel pole häda, kuid kui lennuava ette koguneb jääkiht ei saa mesilased sealt õhku ja ventilatsiooni. Siis tekib tarus niiskus mis ei saa kuskilt välja. Mesilased hingavad seda liigset vett sisse ja lämbuvad selle kätte ära. Kui aga lennuava on lahti siis ventilatsioon käib taru seina ja lume vahelt välja ja siis pole ka probleeme.

Mesilased lämbuvad

E46ld , kirjutad , et pole midagi kuulnud mesilaste lämbumisest. perede surm olla ikka AMH, varroatoos ja nälg. Mainimata jäi aga ehk olulisim põhjus - oskamatu ja hoolimatu mesinik!! Lähtudes Sinu (e46ld) enesetutvustusest (40a mesindanud) võib järeldada et majandad lamavtarudega ja kui mesinik ei pea vajalikuks isegi lennulaudu talveasendisse seada, võib olla kindel, et otsamatid tarus on piisavalt ebatihedad tagamaks sealtkaudu ventilatsiooni. Nii ei saagi lämbumine kõneks tulla. Pane oma mesilinnud penost korpustesse , sule ventilatsioon ja saadki teada millised on lämbumissurma sümptomid Tongue

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Külastanuna Suitsiku

Külastanuna Suitsiku perekonda ja majapidamist-ning kinnitust saanud veendumusele,et tegemist on professionaalse mesindusspetsialistiga-paluks ta nõu kuulda võtta...,siis ei peaks kiunu tõstma,et niipalju ja niipalju kärvanud peresid...või tigedad pered ja sülemlevad...

Pronksmedal (100p.)

lämbumine

jah mul on puidust lamavtarud, külgmatid jätan vahelauast kaugemale, niiskust tekib vähem. plasttarudes ja korpustarudes mesindamisest ei tea ma midagi. katuse alt peaks nad ju ikka õhku saama? kuidas saab väita, et pere lämbus, mis tunnuste alusel ?

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Suitsikule

Suitsik kirjutas:
Enda ja mesilaste tervise huvides on soovitav mitte siit foorumist endale teadmisi hankida Smile

e46ld imestas raadiosaates räägitud rumaluse üle ja sina halvustad selle peale mesindus.ee kasutajate (kellest mõnedki sinust oluliselt pikema mesinikustaazhiga) poolt jagatavaid kogemusi - see ei ole just eriti vaimukas, pigem üleolev ..

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Tormile.

Kahjuks on minu kommentaar õige ja nagu me sinuga Jänedal arutasime et võiks mesindus.ee lehe peal olla olemas võimalus algajatel ja teistel küsida asjatundjate käest. Hetkel seda võimalust pole ( võiksid teha). Kõik mis siin kirjutatakse võetakse tõe pähe ja siis pettutakse. Lõpuks lüüakse käega ega loeta siit. Kommentaarid on omal kohal aga paljud tahavad siit õppida- on valinud vale koha. Mis puutub staazi , siis raadiosaade näitas kujukalt et sel pole teadmistega midagi pistmist.
Kes aga on need, kes võiksid anda pädevat nõu see tuleks välja uurida. Näiteks selline pealkiri:

Mesindusspetsialist Tormi annab nõu.

Suitsik

Pronksmedal (100p.)

Hommik.

K....at,jälle suurtel meestel sõda lahti.Unustage lõpuks oma egod ja saage meesteks.Poku kas on tõesti vaja muutuda isiklikuks,Oleksid võinud kirjutada ,et Sina ei pea õigeks ei seda ega toda seisukohta.Juhi tähelepanu ,viita jne.
Poku oled väga hea maailma peal tuhnija,Annad palju huvitavat informatsiooni:Miks sa tahad oma tööst saada poolikut naudingut.Kui Need mõtetud kismad ei lõppe siis lahkuvad siit paljud.Milleks peaks inimesed viitma aega sellele mis midagi ei anna (Sisutud arutelud,üksteise poriga pildumised jne.)Teeme oma tööd himuga jagame seda teistega(andmisrõõm on ka hea,saamisrõõm sama hea)
Kindlasti ei mõelnud Suitsik mesindus.ee-d vaid ainult konkreetset alafoorumit "mesilased lämbuvad":Olen sada protsenti kindel et Suitsik ei oskagi niimoodi mõelda et suudaks meie foorumid lollideks tembeldada.Meid kes Suitsikut halvustame võiks nagu tembeldata pikkade juhtmetega seltskonnaks.
Olen kindel et Suitsik ei käi siin selleks et saada:Tema käib siin et anda.
Silver

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Elu ei ole vaid õpikutekst

Suitsik kirjutas:
Kahjuks on minu kommentaar õige

Paraku lükkad sa selle väite ise oma asjalike postitustega ümber Wink

Ole mureta, inimesed ei usu iga sõna, mis siia on kirja pandud - see ei ole tõekomisjoni väljaanne, vaid nö "kollektiivne aju", kus mesindushuvilised vaagivad oma kogemustele tuginedes erinevate lähenemisviiside plusse ja miinuseid. Elu ei käi ainult sertifitseeritud standardite järgi, see tapaks uued innovatiivsed lahendused juba eos..

mesindus

Ärge hävitage Eesti mesindust, areng toimub läbi innavatiivsuse. Tormil on täielik õigus.