päris algusest

Mesilaste pidamisega alles teen plaani alustada. Peamine eesmärk oleks saada aeda tolmeldajaid, kevadel hakkan täiendama marja- ja viljapuu aeda ja sellega seoses tekkis plaan muretseda ka 1-2 taru. Sellel kodulehel on palju infot aga kust peaks alustama?
Millised on esimesed asjad, mida läbi lugema võiks hakata?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Kindlasti ära hakka

Kindlasti ära hakka mesindamist õppima foorumist. Loe alustuseks läbi mõni raamat. Näiteks H. Taltsi "Tegelik mesindamine" või soomlaste "Praktiline mesindus" 1 osa.
Edu!

tänan

alustan siis raamatukogust!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kui sa ainult tolmeldajaid tahad

kui sa ainult tolmeldajaid tahad soovitan möne mesiniku pered enda juurde tuua lasta. kui aga on huvi ka mesilaste vastu . siis on mõtet mesilasi tuua ja edasi mäsata. Muna mesindus on suht palju tööd vajab see palju ka aega. Et sa aru saaksid ,siis körg perjoodil ( maist kuni septembrini) iga nädal kora pered läbi vaatata. üle selle on ette valmistused. Kui tahad marja kasvataja olla ei pruugi piisavalt aega jäguda mesilaste jaoks.

Kui aga huvi on , siis soovitaks käia mõnel kursusel, Näiteks nagu Maire ja Jak Riiside poolt koraltatud õpe.
Nad teevad asja puust ja punaseks, ja kui vaja siis ka sinised jutid peale. Seal saad teoreetikat ja praktikat koraga. See õpe on üks paremaid mida ma tean. Kui aga sinna ei õnestu minna. tuleb raamatust või möne teise poolt pakutavad loengud kõrvataha panna. Kindlasti ütlen et ainult loengust ei piisa. Siis oleks hea kui leiad mõne kogenud mesiniku kelle poole saad küsimuste ja muredega pöörduda.

Raamatud on kül head kuid nendelt ei pruugi küsimustele vastuseid saada miks nii ei tohi teha jne.