Uurimistöö „EESTI MESINDUSEST JA MESINDUST OHUSTAVATEST TEGURITEST“

Tere,
Olen Saaremaa Ühisgümnaasiumi abiturient Martin Haug ning teen uurimistööd teemal „EESTI MESINDUSEST JA MESINDUST OHUSTAVATEST TEGURITEST“ ja sellega seoses sooviksin, et täidaksite väikese küsimustiku.
Nimi:
Piirkond (maakond) :
Mesiniku staaž (aastates) :
1. Milliseid haigusi on viimastel aastatel teie mesilates esinenenud ? Milliste ravimitega olete nende vastu võidelnud (keemilised ja looduslikud) ja selgitage lühidalt kui efektiivsed on need ravivõtted olnud ?
• Keemilised –

• Looduslikud –

2. Kas teil on mesilates olnud probleeme loomadega (putukad, hiired, linnud, mitmesugused metsloomad, jt) ? Milliseid kahjusid on nad mesilale põhjustanud ning kas olete nende vastu ka midagi ette võtnud ? Kas nimetatud võtted on end õigustanud?

3. Kas teil on olnud probleeme põllumajandusfirmade, talude, ühistutega (nt: mürkkemikaalidega põldude pritsimine jt )? Kas probleeme on suudetud lahendada?

4. Kas teil on olnud mõningaid salapäraseid juhtumeid mesilates (nt: inimeste maradöörlus) ?

Soovi korral võin teile arvuti vahendusel saata kogutud andmete põhjal valminud uurimistöö, selleks palun märkige oma aadress.
Ette tänades, Martin Haug Saaremaalt

PS: Kes ei soovi oma andmeid foorumisse vastata, siis suurima heameelega ootan neid postkasti!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vastus

1.olen saarlane
2. staas 24. 07.1999 a.
3. aigusi kül pole olnud, kuid parasiidid on kül (Varatoos) ravinud olen neid apistaaniga, pajorooliga, vumisaaniga, pipiiniga. Kuidas need möjuvad ei ole seda otseselt vaadanud, kuid kevadel nende kahjustusi pole ka näinud järelikult ika toimivad.
4. öneks pole veel olnud nugiste ja teiste loomadega probleeme. Algus aastatel lamav tarus oli hiirtega, kuid korpuses pole neid näinud. Linnud kül natuke segavad ja lõhuvad tarusid. (penost taru) ja üks kord külastas rähn ühe taru katust, tegi augu sisse. Muidu kõik ok
Rähna vastu aitab plek katus, lindude vastu aitas puit korpused. ega muud pole ka teinud.
5. Mina olen talunikega sina peal. nemad teavitavad vöi teevad kui vaja siis ka öösel mürgitamisi.
6. õnneks pole marotöörlust esinenud

*

Ei soovita aidata ?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

ei leia

pakutud postkasti aadressi.

mesindus

Haigused--varratoos, ravi-apistaan bee vitaal.Kahjurid--nugis,ravi-rauad. Maradöörid--puuduvad, ravi-püss soolalaenguga. Mesindan Lääne Saaremaal. Olen rahul, julgen soovitada.

Pronksmedal (100p.)

Eimidagi

Postitasin kogemata vale teema alla, eemaldasin sisu.

Vastused

Harjumaa. Hobi 7 a. Haigused- varratoos. Ravi- lesehaudme eemaldamine, tümool, oblikhape. Monitooringut ei tee. Eelmine suvi olid nuhtluseks vaablased. Lähikonnas üks talunik. Probleeme pole olnud. Salapäraseid juhtumeid ega maradöörlust pole olnud.