Vineer lamavtarus

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Küsimus neile,kes on kasutanud lamavtarus punnlaua asemel vineeri,kes on kasutanud aastate jooksul pesaruumis laua asemel vineeri, äkki annate teada kuidas kestab,korpuses see ju nii tavaline.Ette tänades.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Vineer lamavtarus

Ega suuremat vahet ei ole ju, kas vineeri on kasutatud lamav- või korpustaru pesaruumis.
Niiskuskindel 4mm vineer sobib nii pesaruumi seinte kui ka põhja tegemiseks. Kuna vineeril on halb komme niiskuse käes tumedaks tõmbuda, soovitan kuumapuhuri abil katta õhukese vahakihiga. Sooja tuleb anda ohtrasti, et vaha imbuks puidu sisse.

vineer

Paar aastat tagasi ehitasin lamavtaru kättejuhtunud materjalist.Välisseinad voodrilaud pesaruum paks vineer.Kevadel see osa mis vahelauast väljapool hallitas ja oli niiske.Taru soojustatud samuti nagu teised 10cm.villa patjadega.Selline kogemus,mis ei tähenda et vineer ei sobi,viga ilmselt ventilatsioonis kuigi vineer ei hinga nagu puit.Kui ei proovi teada ei saa.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Huvitav kas

keegi pole vineeri töödelnud linaõliga,see ju täiesti looduslik,peaks olema vastuvõetav mesilaste poolt.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vineer

Ma ei tea kas korpuste kasutamiseks vineer just ni tavaline on????

Minu teada on levinu just pöransda papp ( ametlik nimi puit kiud plaat või rahva keeles soome papp). Aga mine tea võibolla olen ajast maha jäänud!

Minul on aga punn laudadest liimitud kilbid ja neist tehtud, vahele peno ja peale soome papp.

Pronksmedal (100p.)

linaöli

Kaido kirjutas:
keegi pole vineeri töödelnud linaõliga,see ju täiesti looduslik,peaks olema vastuvõetav mesilaste poolt.

Linaõli ei kuulu antiseptiliste materjalide alla.See on nagu toiduaine.Läheb roiskuma,niiskuse tagajärjel muutub mustaks.
Värnits mida toodetakse linaõlist ka ei kõlba.See on natuke vastupidavam kuid samuti niiskusega läheb mustaks(tumedaks)Linaõli,tõrvaõli ei saa kasutada värvide alla.
Silver

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

vineerist tarud

minul on neli taru vineerist ja seest töödeldud linaõliga. kaks neist on albumites (laisad tarud). pildil pole näha ,aga parempoolsel on katuse serva all toosifreesiga lastud suured avad ja võrguga kaetud. keskmisel panin paar pulka talveks katuse vahele(laiskus ei lubanud sellele auke puurida), sest detsembris tekkis ühele otsaseinale pahaendeline härmatis. pesaruumi hoiavad mesilased kenasti heleda, aga otsalaudade taga on tõesti lugu tumedavõitu. kevadel pesaruumi laienedes teevad mesilased kõik mis suudavad(ilmselt kulutades selleks liigselt energiat), aga toonivahe jääb siiski märgatav. metsamesiniku soovitus vahatada on tähelepanu vääriv ja kindlasti proovimist tasuv. teen seda oma tarudega vaatamatta juba tekkinud tumedusele. minul on talvel soojustuseks külgedel 50mm peno, millel alumised nurgad ära murtud. hallitust pole kordagi täheldanud. taru on kaetud 4mm vineeriga ja täiteks 50mm peno. ilmselt ei juhtu midagi ka 20mm peno korral kui keegi vastu ei vaidle(sh. mesilased)
pesaruumi tegin algul 15mm vineerist ja freesisin raamide jaoks astme. hiljem panin seina 8mm või 6,5mm ja toppe peal oleva liistu pisut kõrgemale. nii moodustus seesama aste palju kergamalt ja kui soovid siis ka odavamalt.