Mesilaspere bioloogia muutmine

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tervitus kõigile...idee mul siis järgmine.
Muudaks mesilaspere bioloogiat jõhkralt.Vastavad katseid olen teinud üle kümne aasta...tulge mulle appi,paneme seljad ja pead kokku ja teeme päris enda tehtud mesilased...uued mesilased praegustest 2 korda suuremad...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Jõhker !

Kuigi ma pole karumõmmi kommentaaridega just alati ühte meelt on seekordne üllitis päris märkimisväärne.

Kui ikka rääkida tõu ARETUSEST, mida ei tee meie "kolmikliit" mitte (See on ju parimal juhul tõuparandus.Uut tõugu, nt "eesti krants" ju ei looda.). Sorry, kui eksin!

Lööme karumõmmiga seljad ja pistame pead kokku ning loome oma "kalevite kirju". GMO pole ammu enam mingi ulme! Väikesed geenimuudatused ja loome väikese värvulise kasvu eesti mesilase. Panen ka oma 50-aastase nõelatasaanu staaži ja 16a kogemustega õla alla.

Tõsi küll olemasolev inventar muutub peagi kõlbmatuks kuid asi väärib kindlasti küünlaid, arvestades tulemahakkavaid meekilosid. Meetootjad värisege - hulgihind muutub pea-aegu olematuks! Emade hinna kujundab turg.

(Kes nüüd seda ideed materdama ja miinuseid laduma hakkab, astugu "kolmikliitu" . Tõevaeseid kommentaare on siin hulgi - nii ka selle kolmas ja neljas lõik!)

Peadset kevadsooja!

Pronksmedal (100p.)

boikott nende tõualasele tegevusele

Kui ma pean hakkama riigi rahaga toetatud mesilatega konkureerima on see ebaaus.
Ma arvan , et sellisel kujul on see tavalisele mesinikule, näkku sülitamine.
Nende emade mitte ostmine on ainuke võimalus seda seltskonda korrale kutsuda.
Ma ei vaja kõveral teel ja pimedas teki all sahmerdajate toodangut.
Majanduslikku kahju teevad nemad mulle ajades mee hinda riigi rahadega odavamaks.
Ma ei usu , et need emad on paremad kui soomest või poolast toodud emad.

Mõmmi ja Berg

Võtke mind kampa, oleks kolm kolme vastu. Päris palja käega ei tule. Mul käimas kahe tagaotsaga emade aretus. Pered arenevad jõudsalt sest muneb kahte kannu korraga. Ainus häda et peab jälgima et kärjel oleks paaris arv kanne. Üksiku kannu korral jääb pikalt mõttesse (nädal-paar).

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

töölismesilaste tagakeha

töölismesilaste tagakeha värvustriibud oleksid siis SINI-MUST-VALGE ...on olemas juba mõned rahvusvärvides mesilaspered...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja einokaiko pilt

Väga huvitav

Väga õige , tuleb muidugi organiseerida just Eesti oma mesilasemade aretamine ja samuti eurorahadega ja muidugi võib ka julgelt laenu võtta , kui laen EML-i liikmesrahadest kinni makstakse. Aretus on muidugi väga pika aastate töö , kulub põlvkonndi ja kulub rahasi ja põhiline äkki leiutame selle Eesti Nogia.
Olen lugenud neid kirjutisi siin lehel ja tekkib vägise küsimus , kas tasubki EML-i liikmeks astuda . Kui ka osa minu liikmemaksust läheb mingite uute mesilastõuemade aretamiseks ja siis pean ma nende emade eest raha maksma. Kas seda nimetatakse siis Eesti mesinuse päästmiseks ja arendamiseks.
Oma majandusega võime me eestlased ju euroopasse kuuluda , aga vaimsekapitali poolest mis kõrvade vahel ja moraali ning eedika poolest ei jõu me sinna nii peagi.
Huvitav , palju see EML-i liikmemaks aastas on , ehk siiski ohverdaks aastas mõned sendid selle tsirkuse ja tragikomöödia nimel. Saab vähemalt teada , kas ja kuhu poole eestlase aren suundub.
Loodan siiski , et see mee toodang selle lehel muutub pikapeale ikka selgemaks ja kaliteetsemaks. Juhusliku või mesindusest huvitatu , kes lehele satub , võib ikka ära hirmutada küll , kui sellist jagelemist loeb.
Ei karda ka oma arvamusele kogu nime alla panna .
Eino Kaikkonen katusemesinduse arendaja.
Ps. Tootlike mesilasemade kasvatus , kui see on finantseeritud , kas euro-rahadest , või siis riiklikust toetusest ja EML-i liikmes rahadest , peaks kasu saama kogu eesti mesindus . Müügil peaksid nad olema omahinnaga ja riik tagaks kasvatajale , siis selle tööraha , et kasumit ka ikka oleks .
See on ainult minu arvamus .

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

huumor

Ätäh et kellelgi uumori meel olemas on.