ergutussöötmine ?

Pronksmedal (100p.)

Mida see enesest kujutab ? Naabrimees kallas suvel igal õhtul künadesse suhkrusiirupit ja ise räägib, et söödab mesilastel kõhud täis, et nad hommikul varem tööle läheksid ja rohkem nektarit tooksid. Kas aitab ?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Suhkrusiirupi


söötmine suvel-tähendab tootis suhkrumett.Kui mõni ostja seda kuuleb ,võid kindel olla nende kaotamisega.Kas just kõik on suhkur ,pannakse loodusest ka juurde.Suvel kui nädalate viisi sajab siis on näljasurmast päästmine.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

ergutussöötmine

Ergutussöötmist tehakse kevadel siis kui väljast korjet pole ja pärast meevõttu augustis. Kevadise ergutussöötmisega soodustatakse ema munemist. Augusti kuuse ergutussöötmisega täiendatakse lisaks toiduvaru. Sellise söötmisega on kogused väikesed, nt. 0,5 l. Täiendsöötmise ajal antakse korraga suurem kogus. Olen kuulnud, et mesilasi dresseeritakse korjele minema mingile taimele millele nad muidu ei läheks, nagu näiteks punane ristik. Praegu kirjeldatud moodusest ma ei arva midagi head. Keset suve suhkruga mesilaste ergutamine ei ole põhjendatud, tavaliselt töötavad nad ilma lisa sööta saamata väga hästi. Söödetud suhkur jääb mee sisse, mis pärast korje lõppu ära võetakse.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

võiks selle teadust tegeva


võiks selle teadust tegeva naabrimehe kontaktid ka siia üles panna...


kuigi august ju kas suvi...

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

kõik ei ole

nii must valge,... vana sõber lõunas võtab mee ära kuskil juuli lõpus, sest kümnete aastate pikkuse kogemuse põhjal teab ta, et tema mesila korjemaal  on korje praktiliselt lõppenud ja kuna ta võtab ära pea kogu mee siis paneb ka kohe peale sööda, olgugu et korjet võib veel tulla ei taha ta, et ema munemist vähendaks. Nii,... kuidas hindab seda tegevust juhuslikult mööduja või naabrimees, eks ikka nii - näed toodab suhkrumett. Mesiniku tegevus ei piirdu ka ainult kaubamee tootmisest, lisaks siia emadekasvatuse, iduperede või varuema perede tegemise.

Pronksmedal (100p.)

Punane ristik

Selle kohta räägiti koolitusel, et mesilased ei ulata sealt nektarit võtma. Vaevalt, et ergutamine neil miskit pikemaks teeb Wink

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

suhkru siirup teeb

suhkru siirup teeb pikemaks,viagra teeb kõvemaks...


Eesti oma Nokia

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Punane ristik

Mesilasi dresseeritakse punasele ristikule (Aasristik) tolmendamise eesmärgil, taim on isesteriilne. Suurte põldude puhul jääb kimalastest väheseks, selleks dresseeritakse meemesilasi. Mesilane saab nektarit punaselt ristikult kirjanduse andmetel kuni 6-12 kg/ha (Rohtla, A. Meetaimed ja Mesi ).

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

dresseerimine

AruTaru kirjutas:
Selle kohta räägiti koolitusel, et mesilased ei ulata sealt nektarit võtma. Vaevalt, et ergutamine neil miskit pikemaks teeb Wink
Sul on õigus, et ega mesilaste dresseerimine nokka pikemaks ei tee. Põhjus miks seda tehakse on selles et sellelt taimelt rohkem seemet saada. Kuna aga mesilase nokk on liiga lühike et sellest taimest nektarit saada (mõnel taimel võibolla polegi) Siis mesilaste intensiivsus tolmeldamisel on nulli lähedane.

Kimalane ja tuul seda tolmeldust teevad, kuid seda on ikkagi vähe võitu.  Selleks tulevad mesinikud talunikele appi ja dresseerivad mesilasi. Selleks tehakse siirup suhkrust ja veest, sinna lisatakse veel konkreetset taime, ja antakse  (kui mu mälu ei peta 0,5 l  sööda nõusse)  ja seda tehti nädalas korra.( tuleb raamatust täpsustada).   Kuna mesilased arvavad et selle taime ja siirupi  segu  on selle taime nektar ja lähevad seda taime  pealt nektarit otsima kuid kuna seal midagi pole tüdivad ja siis tuleb uuesti ergutada.

MUIDUGI EI TOHIKS SElLE MEEGA  OMA KLIENE MINEMA PELETADA. SEDA KAS KASUTAD ISE VÕI JÄTAD TALVEKS SISSE MESILASTELE.  KUI AGA SEDA MÜÜD JA KLIENDID SEDA TEADA SAAVAD OLED ARVATAVASTI SUURE OSA KLIENTIDEST  KAOTANUD.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

suhkrusiirupi söötmine

suvel. tegin eelmine aasta peale jaanipäeva 3 raamiseid perekesi ,talvituma läksid 7 raamistena söödetud taveks sai korralikult .kevadeni vedasid vaevalt söödaga välja ,pidin kandiga aitama .praegu ka mee tagavarad minimaalsed,viisin pered teise kohta ja mee varud paranesid tunduvalt . kui oleks jätnud samasse  kohta ,tulnuks anda lisasööta