Sülemipüüdja

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kas keegi on kasutanud sellist asja nagu NASANOVI FERROMOON,ehk siis sülemipüüdja?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Olen katsetanud


vene ja lääne sülemipüüdjaid.Parimaks püüdjaks on minu praktikas tühi taru vanade kärgedega.Võibolla tegin midagi valesti.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

sori kui solvan


Nii palju kui mina olen siit foorumist lugenud (need kes kasutanud on ) pole erilist ehfekti näinud.


Mina isiklikult aga arvan et mesinik kellel tekivad sülemid on kas  kogenematud , või laisad  mesinikud.   Minul tekis 15 perest  sülemlemis tung 2 perel. Ja nendel võtsin vana ema ära ja asendasin uue emaga.  Ja ka nendest peredest ei toimunud  sülemlemist.   Vanale emale  antsin ühe audme raami koos mesilastega.  Sellest kasvatasin talvituseks pere mis talve üle veaks.Sügise poole vahetan ema paarunud noore ema vastu.    Kuna aga pöhi peres ema vahetus, siis reeglina see ema sellel aastal enam ei  sulemle. ja pere  on ika suur ja tugev, mis on võimeline saaki koguma.  Pole mul vaja mööda küla mesilasi taga ajada ja ka mõtetut raha kulutada erinevate vedelike ja pulbrite peale ,mis võibolla aitab, võibpolla mitte. Kui aga tahan peresid teha võtan  igast perest ühe audme raami koos measilastega, ja teen sellest just nii tugevad pered kui tahan   1 , 3, 5 haudme raamiga. uus ema sisse.  Põhi pered jäävad tugevaks.


 


See on minu isiklik seisukoht. kes tahab  võib ka teisiti toimetada, ma ei keela. kuid mina jään oma seisukohale. edu teile!!!

Pronksmedal (100p.)

Lääne omasid pole

Lääne omasid pole proovinud.
Väidetavalt parim vene Apiroi.
Sellega 2 vene poissi tegid end suvega 2*seks miljonäriks sülemeid püüdes (muidugi rublamiljonäriks)

Pronksmedal (100p.)

sülem

loomulikult ei lase mesinik ühtegi sülemit tekkida, eelmise kommenteeriaga nõus. kui tekib perre sülemikupp, sülemlemistung on vältimatu, otsin ema , mis on märgistatud, üles ja eraldan, st moodustan kunstpere, kupuga perre jätan kupu või paarumata ema.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

püütud sülem

eelnevalt kirjutati, et sülemid tekivad laisal või kogenematul mesindajal. Ilmselt olen mina siis üks kahest. Taru (18raamine+ koorimismagasin) sai möödunud nädalaks servani täis laiendatud ja täna oli kella poole ühe paiku sagimist taru ees rohkem, kui tavaliselt. Kuna olen tööl kodust pisut eemal, kruvisin ruttu lennulaua ette emalahutusvõre. Tunni möödudes kontrollima minnes oli sülem tarust 10m kaugusel ümber ploomipuu tüve.  Eemaldasin emalahutusvõre ja jäin passima. ca 3 min jooksul ema väljumas ei silmanud. Leotasin siis sülemi saunavihaga märjaks ja pühkisin järjest kopsikusse ja ammutasin sellega kärjekande kasti, kus paar raami sees. Sülem tundus päris suur, pärast saab ehk kaaluda. Viisin keldrisse ja helistasin ühele tuttavale, kes soovitas uude tarru lastes võtta eelmisest perest igaks juhuks ühe sülemikupuga raam, kuna ema ei pruukinud välja tulla.


Kuidas kommenteerite, mis õieti, mis valesti tehtud ja kuidas sülemiga käituda. Plaan on igal juhul mesilat laiendada, mitte tarru tagasi ajada.

Püütud sülem*

Pere sülemleb, kui on olemas/tulemas uus ema. Seega, kui paned sülemi uude puusse koos sülemikupuga, võib ema sealt koos seltskonnaga uttu tõmmata.Kui ema sülemiga kaasa ei sattunud , lendavad nad vanasse tarru tagasi. Kui sul sülem tund aega ploomipuus istus, pidi seal ka ema olema, emata lähevad veerand tunniga puusse tagasi. Sülemile võid kaasa panna ühe lahtise haudmega kärje, sest pere hauet maha ei jäta ega edasi ei lenda. Juhul kui emaga tõesti midagi pahasti peaks olema on seda haudmekärjele ehitatud aseema kuppude järgi võimalik tuvastada. Mina ei ole oma sülemeid pärast ühte kurba kogemust ühtegi ööd keldris kartsas hoidnud - kõik on samal õhtul puusse puistatud ja ka ilma haudmekärjeta pole keegi jalga lasknud.

Edu toimetustes!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

sülem aetud uude tarru

Aitäh Berg'ile vastamast. Lasin sülemi juba lennuava kaudu tarusse. Päris hästi läksid (laen kunagi hiljem ka videoklipi). Tarusse sai tõstetud kaks haudmeraami eelmisest perest, kusjuures üks emakupuga. Lisaks kaks ülesehitatud ja kolm kärjepõhja. Selgub ilmselt paari päevaga kas kannudesse on munetud- siis ema kaasas, kuigi keldris kuulmas käies oli sumin üsna vali. Olen lugenud, kui sülem kasti ajada ja ema on olemas vaibub suur sumin veerand tunniga. Mida võiks sülemikupuga ette võtta (ilus suur kaanetatud kupp). Kas on oht, et vana ema hävitab kupus oleva noore? Mul on muretsetud kärjele pandav emapuur, kas on mõtet kuppu puuristada, kõik ettepanekud teretulnud.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Sülem

Emaõige sülem jääb jahedas keldris sedavõrd vakka, et tuleb lausa kasti juurde minna veendumaks, et mesilased seal ikka elus on.

Kui Sinu sülemis paarunud ema siiski olemas on ja mesilastele sobiva arvu kärgesid andsid, peaks ta munema hakkama ja lähema ööpäeva jooksul haudmekärjega kaasaantud kupu maha võtma. Mõningane võimalus on siiski ka see, et sülem veelkord sülemleb. Kui aga ema ei ole, kasvatatakse see kaasapandud kupust, tõenäoliselt teevad mesilased ka mõned aseemakupud lisaks mis soovitan nelja-viie päeva pärast hävitada. Kuppu ära puuriga kata!

Sinul võib veidi probleemiks osutuda pere suurus. Kui praegu on ema kupus, koorub ta umbes 3 - 5 päeva pärast, siis veel umbes 10 päeva hiljem hakkab munema ja esimesed noored mesilased kooruvad 21 päeva hiljem. Seega peab mesilaspere ilma täiendava juurdekasvuta hakkama saama umbes 5 nädalat, mis on lausa suvise töömesilase eluaeg. Mesilased muidugi teavad oma probleemi ette ja seepärast mida aeg edasi, seda vähem end tööga koormavad ning ei see pere nüüd välja sure. Siiski poleks paha peret mõne haudmekärjega toetada, kaks Sa juba andsid, umbes nädala pärast võiks veel anda ühe lahtise haudmega kärje. Ja kui veel kümmekond päeva hiljem ühe vanema kaanetatud haudmekärje lisad, peaks pere olema juba päris heas seisukorras. See teine kärg pane ainult siis, kui sülem tõesti ilma emata oli.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

pilt sülemist

tuli meelde, et sai mobiiliga isegi pilt tehtud.sülem ploomipuus

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

sülemi temperatuur

Reinuwader kirjutas:
Selgub ilmselt paari päevaga kas kannudesse on munetud- siis ema kaasas, kuigi keldris kuulmas käies oli sumin üsna vali. Olen lugenud, kui sülem kasti ajada ja ema on olemas vaibub suur sumin veerand tunniga.


Kas on variant, et sülem sumises nii valjult, palavuse tõttu. Sülem oli kärjekande kastis, pealt kaetud marliga. Üks kohalik mesindaja väitis, et taoline võimalus on olemas, kuna suur sumin oli ventileerimiseks. Kui ema pole, kostvat üksikute mesilaste eriliselt valju pirinat.


 Masilasi tarru ajades, kallasin need kärjekande kastist vineerile, mille nurk oli pandud lennulauale. Mesilasi oli nii palju, et valgusid kastist vineeriplaadile lausa suurte pätsidena. Sülem jäi kahjuks kaalumata, kuid võis olla 5 kg ringis. Kui ilm lubab teen täna kerge läbivaatuse, kuidas on sülemikupuga käitutud ja kas munetud on, eks siis annan teada.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

mahanäritud kupp

tegin kontrolli hoolimata tugevast tuulest. Kas pildil on tegemist mahanäritud emakupuga.näritud kupp Paistab, et sülemiga on siiski ema kaasas. Lahtise haudmega kärjel silmasin ka mune.


 PS kärjeehitus on tormiline, kolm lisatud kärjepõhja olid kahe päevaga kõik üles peaaegu ehitatud, panin veel ühe.KP
küsimus, kuna soovitatakse sülemi puhul kärjeehitust ära kasutada, siis mismoodi see välja peaks nägema, kas lisatakse pidevalt uus kärjepõhju, või ka eemaldatakse ülesehitatuid?

Tundub küll mahanäritud kupu


Tundub küll mahanäritud kupu moodi. Igaks juhuks võiks kontrollida, ega kupu ots pole lahti ( nagu siis, kui ema ise välja tuleb ), võib juhtuda, et kaan on kinni läinud. Ettevaatlikult noaotsaga lükates peaks kaan lahti tulema, kui ei tule ( kaant pole ), siis üsna kindel, et mahanäritud.