Aiataimed mida mesilased ei tolmelda

Tere.

Selline küsimus, et tahaks aeda istutada ilutaimi, mida mesilased ei tolmelda(alergia mesilasemürgi vastu). Kas keegi oskab mulle öelda liike, mis oleksid ilusad ja ei meelitaks mesilasi ligi?

Ette tänades.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vastus


Peast tuleb ainult üks taim (punane ristikhein) mida mesilased ei tolmelda, kuid see ei tähenda et seda kimalased ei teeks. põhjus selles et mesilase nok on nii lühike et ei ulata õie sügavuses oleva nektarini. Aga kimalase nok ulatub nektarini ja see tähendab et nemad tolmeldavad ikka.


Palju lihtsam oleks küsimus olnud et milliseid taimi mesilased tolmeldavad???


Neid taimi kindlasti on ,kuid arvan et need taimed on sellised mida sa eriti hästi aias näha ei taha.  Sest enamus taimi mesilased ikagi mingil määral tolmeldavad. Mõnda vähem teist rohkem.    Minul jääb kahjuks sulle soovitada  2 varjanti.   


1 on et oia õitsemise perjoodil  vastu mürk lähedal.


2 varjant on keerulisem . pead õied ene õitsemist eemaldama, siis pole neil pöhjust sinu aeda tulla.


'


Nii palju võin veel õelda et mesilane kes on korjel ei nõela kui juhuslikult peale ei astu. kui aga JUHTUD MESITARUDE VAHELE  NÕELAVAD KÜLL.


kAHJUKS PAREMAT NÕU PAKUDA EI OSKA.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

hosta

http://www.plantpost.eu/product.php?prod=9009&batch=15108&page=0&sort=0&...
minul on umbes selline asjandus. rohkem kui meetrise läbimõõduga värviline müts. väga kaua püsib muutumatult ilus. mingil ajal tuleb ka õis ,mis eriti ilu ei lisa ja võib seetõttu maha lõigata.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kõiki ilutaimi

võid aeda istutada,peale valge ristiku muru sisse.Kui palja jalu ei käi siis pole ka ristik ohtlik.Ei tea ühtegi juhust kus õiel mumm oleks nõelanud ,kui mesilast ei puutu.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

india kanep...


india kanep...