05.-06-03.2011 - Kogupere üritus "Mesimagus Naistepäev"

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)
05.03.2011 10:00
06.03.2011 17:00
Eesti Meetootjate Ühendus korraldab 5. ja 6. märtsil 2011, mõlemal päeval kell 10-17 Tallinnas Lillepaviljonis Pirita tee 26 kogupere  ürituse ”Mesimagus Naistepäev”.

Ürituse eesmärk on:
  • propageerida puhast eestimaist mett, meie mee ja mesindussaaduste kõrget toiteväärtust, häid tervendavaid- ja hügieenilisi omadusi;
  • tutvustada tarbijaile kodumaise mee tootjaid ja luua mõlemale poolele kasulikke vastastikuseid kontakte.
Sisu

Kohapeal pakuvad mesinikud degusteerida erinevat mett ja saab teavet mesindussaaduste liigi, päritolu ja omaduste kohta.

Müügil on turuhinnaga mitmekesises valikus Eesti mett. Saab osta mesindussaadusi nagu taruvaik, õietolm jm., tervistavaid ja kosutavaid meesegusid, ravimtaimi ning teisi loodustooteid, samuti mesindussaadustest ja loodustoodetest valmistatud preparaate ning kosmeetikat.

Kuna üritus toimub vahetult enne naistepäeva, siis on palju huvitavat ja kasulikku pakkuda just naistele, kes saavad teadmisi ja oskusi tasuta loengutel. Õpetatakse mee kasutamist koos ravimtaimede ja teega organismi tugevdamiseks, meetoitude valmistamist ning räägitakse nende kasulikkusest.

Kingitusteks võib valida lilli, ehteid, laias valikus käsitööd, kosmeetikat, keraamikat, loodusakvarelle, samuti naisi huvitavat kirjandust.

Lastele

Mesinik Hinge Laur räägib lastele mesilaspere elust, lapsed saavad mesilasi joonistada ja värvida.

Kohvikus pakutakse meesööke ja -jooke, taustaks muusika.

Kohal on mesindussaadustega ravi konsultant dr. Ilmar Särg, Tartu Ülikooli Kliinikumi arst-õppejõud.

Piletid on odavad:

Täiskasvanutele                      1.60 eur
Pensionäridele ja õpilastele    1.00 eur
Perepilet                                  3.20 eur
Loengud, konsultatsioonid ja üritused on tasuta.

Informatsiooni loengute kohta saab: 60 14 778, 55 66 26 49

Sirka Arro, EMÜ juhatuse liige

KAVA mõlemal päeval:

11.00 Tee ja mee segu mõju naistele. Uudse toote -  mee ja rohelise tee segu degusteerimine. – Stephen Kokker, First Flush OÜ.

12.00 Tee ja mee segu mõju naistele. Uudse toote -  mee ja rohelise tee segu degusteerimine. – Stephen Kokker, First Flush OÜ. (vene keeles)

13.00 Mesi ja ravimtaimed abiks naistele. – Tiiu Väinsaar, Trummi talu perenaine, ravimtaimede kasvataja

14.00 Mesi, naised ja rõõm. Eestimaise pH- toidu degusteerimine. Huvilistele pH määramine. – Ene Lill, Terviseklubi Harmoonikum perenaine

15.00 Mesi, naised ja rõõm. Eestimaise pH- toidu degusteerimine. Huvilistele pH määramine. – Ene Lill, Terviseklubi Harmoonikum perenaine (vene keeles)

Seda kannet ei ole veel hinnatud