Raamide kärjetamine.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja jazzk pilt

Traatimisest on olnud juba üksjagu juttu. Nüüd, loogilises järjestuses oleks järgmine operatsioon kärjetamine, et kuidas keegi kunstkärje raami ja traatide külge kinni saab. Tehnikaid on mitmeid, nagu kuuma rulliga ja elektriga, vbl. veel midagi erinevat moodust? Mis abivahendeid selle töö juures keegi kasutab? Nägin mingist videost, et kärjetamisel lõigati kunstkärjel alumised nurgad maha - miks? Kas keegi üldse kasutab plastikust kärjepõhja, mis oleks nende eelised?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kunts kärje.

kunts kärje või kärje pöhja rami paigaldamine.

Mina teen seda 12 v trahvoga.  trahvose läheb 220 v  ja välja tuleb 12-14 v.   Minu jaoks normaalne.  Väiksema pingega eriti ei sobi, kuna osade traatide takistus on liiga suur ja traat läheb aeglaselt soojaks vöi isegi ei lähe piisavalt soojaks.   ja kui sellest palju suuremaks lähed  kipub kärg liiga kiiresti läbi sulama. Väga palju oleneb traadist. Roosete vabal võib pinge vets suurem olla. mustast metallist traadil, ja tsingitud vets vähem pinget. need lähevad muidu liiga kiiresti soojaks.    See kui kaua sa traati vooluall oiad on tunde küsimus.  kui on vähe ei jää traadid vahase, kui aga palju  vajub kärg läbi traatide.

Kuna ma teisi varjante pole kunagi tarvitanud siis ei oska komenteerida.

Kuna ma pole videod näinud siis ei oska adekvaatset vastust anda, kuid oletan. Kuna välismaal kasutatakse raami nurkades tistants liiste siis  kärje paigaldamisel  tuleb kärjele liistu kohad sisse teha et kärh  raami sisse läheks.

Plastik raami olen kääs hoidnud, kus on juba  kärg ka sees.
 kuid töös teda pole  näinud.    Kuid  üks eelis on tal kohe vurimisel ei purune  kärg. Tean veel et ene taru panemist tuli see osa vahaga katta kuhu mesilased kärje ehitavad.  Kuid rohkem ei tea.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Kärjepõhja raamimine

Kasutan 14-18V trafot, vooluringi lülitamiseks pedaali. Iseehitajatele kirjeldan seadet oma kodulehel alajaotuse "Inventar" all.
Plastkärgi ei ole kasutanud, tean vaid niipalju, et need tuleks enne tarrupanekut vahaga katta, vastasel juhul ei pruugi mesilased neid omaks võtta.
Miks kärjepõhja alumisi nurki kärbiti, olen isegi kunagi lugenud. Kirjutatu hetkel ei meenu, loogiliselt võttes on põhjendus selles, et anda mesilasperele soodsam võimalus ehitada lesekärge. Kui lesekärje ehitusvõimalused väikesed, hakkavad nad lesekanne keset kärge sättima ja rikuvad korraliku kärjepinna ära.

Traatimine

Minul on traatimiseks võetud ära visatud raadio seest trafo, mis teeb 220 voldist 12 volti. Lisatud on ka väike pirn, mis töötab indikaatorina. Kui ühendan ja pirn natu tumeneb, loen 8 sekundit ja ongi valmis.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja jazzk pilt

Tänud vastajatele

Tegelikult on mul veel mõni täpsustav küsimus. Kas elektriga kärjetamisel on tehnika nii, et kunstkärjepõhi asub mingil alusel, traaditud raam asetatakse kärjele ja siis antakse traatidele voolu,- raam vajub ise oma raskusega kunstkärje sisse, või toimub asi vastupidi. Raam laual, kärjepõhi peale ja siis traatidele voolu, kärjepõhi vajub soojenenud traadi sisse. 

Ausaltõeldes ei ole elektriga kärjetamist enne praktiseerinud. Vanem mesinik, kelle kõrval oma esimese kokkupuute mesindusega sain, kasutas kärjetamiseks väikest hargikest, millega ta vajutas traati kärjepõhja sisse ja mõnest kohast lisas vaha tükikesi traadi peale.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ikka raam

alla ,siis kunstkärg traatidele,siis voolu 380V
NALI,saad ka autoakuga,lased voolu sisse ja tunde järgi vaatad,kui lased liiga,siis kukub läbi!

Pronksmedal (100p.)

ikka

kärjepõhi lauale,raam peale,raami peale diagonaalis lauajupp laiusega 50-70mm. sellest saad käega vajutades valides kohta traadid ilusti vaha sisse.elektrit sekund ja korras.ilusti on näha kuidas traadile tekkib vaha ümber.
Silver

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

kas silver7

tegi nalja,aga kui see nüüd nali ei ole,siis see on küll üks igavesti mõnus mõistatus minu jaoks?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mis mina oma kogemuste põhjal

Mis mina oma kogemuste põhjal soovitaks lugedes seda rubriiki? võtke tavaline laualambi juhe.Kaksake kuskilt lambi tagant näpitsatega ära,sest lampi teil enam vaja ei lähe...-kuna mesinikuamet ja tohutud saagid ning palju pappi need kõikse tähtsambad...Seejärel ühendage juhtme pistik tavalisse koduvooluvõrku.Nüüd pange üks paljaks kraabitud juhtmeots alumise kärjetraadi külge-hoidke kõvasti kinni!!!seejärel võtke teine juhtmeots ja ülemise traadi külge...Tegelikult vahast kärjepõhja pole mõtet selles episoodis traatidele asetada-seda teevad teised,kunagi hiljem...

Pronksmedal (100p.)

Karumõmmil

on väga kuri nali.Ärge ikka naljatage,kunagi ei tea mis tasemel lugeja on.Selliseid nalju silmast silma ka ohtlik teha.
Minu vahade paigaldamine ei ole nali.Kui vaha on peal,kunagi ei ole raamid ja ka vaha sirged .Kui nüüd voolu anda siis üks osa traati võib kergesti läbi tulla.Vaha all ja raam peal siis lauajupiga vajutades ja vajutus rõhku suunates saame traadid vahale ilusti ligi.Ka on näha kuidas traadid vaha sisse vajuvad.Voolu andmise pikkust siis reguleerides.
Silver

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

noomimine eba sünsate naljade eest

karumõmmi kirjutas:
Mis mina oma kogemuste põhjal soovitaks lugedes seda rubriiki? võtke tavaline laualambi juhe.Kaksake kuskilt lambi tagant näpitsatega ära,sest lampi teil enam vaja ei lähe...-kuna mesinikuamet ja tohutud saagid ning palju pappi need kõikse tähtsambad...Seejärel ühendage juhtme pistik tavalisse koduvooluvõrku.Nüüd pange üks paljaks kraabitud juhtmeots alumise kärjetraadi külge-hoidke kõvasti kinni!!!seejärel võtke teine juhtmeots ja ülemise traadi külge...Tegelikult vahast kärjepõhja pole mõtet selles episoodis traatidele asetada-seda teevad teised,kunagi hiljem...
    Karmid naljad. Räägin ühe  karmi loo mis oli ka naljana esitatud, kuid pärast nalja esitaja hakas kartma et vöibolla se teepki nii ja siis oleks suur pauk käinud.
See kül ei käi mesindusega kokku kuid sele naljaga riivab.

Kes veel ei tea  siis HAPNIK JA ÕLI TEEVAD PAUGU   (SÜTIB PÖLEMA. JA SEEPÄRAST EI TOHI ISEGI ÖLISTE KÄTEGA HAPNIKU PALOONI VAHETADA.  see on selgituseks kes ei pruugi teada.

Jut ise on selline üks mees  hakas töögojas kaasikeevitusel hapniku palooni vahetama, ja kella ära keeramisel se kriuksus.  körvalt läks vana keevitaja mööda ja ütles et pane öli vahele siis ei kriuksu.    Arvas et see kes palooni vahetab teab seda et õli ja hapniku kokku ei tohi saada.  ja läks edasi oma toimetusi tegema. Kuid natukse ajapärast akas koitma et äki siiski ta ei tea et nii teha ei tohi ja jooksis tagasi. suutis paugu ära hoida.

Öpetuseks teistele tee nalja nende asjadega  mis pole eluohtlikud.      Möni vötab su jutu töe pähe jääb voolu alla ja kabelisse ja siis oled oma lolli naljaga selles süüdi.

Ma olen lapsepölves voolualla jäänud nii et ei saa ise enam lahti. ja pärast viidi kiirabiga minema. süda jooksis rüdmist vällja. mind tömati riietest lahti. ja see kes tömbas sai ka voolu. nii et pole se nalja asi.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja jazzk pilt

õppevideo raamide teemadel

Lisan lingi videole, kus raamide kokkulöömine,-traatimine ja kärjetamine on väga lihtne ja kiire protsess: http://www.youtube.com/watch?v=rvUe5ikCwec&feature=related  Sealtsamast videost on ka näha, et kunstkärje nurgad lõigatakse ära (???) Kindlasti mingil põhjusel. 

Huumori ristidele a'la Karumõmmi soovitaks oma "vaimuvälgatusi" avaldada vastava eriala foorumis. Kui aga tunned lausa pataloogilist vajadust igal pool jama suust välja ajada, pöördu palun pädeva arsti poole. 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

atäh jazzk

atäh .  see video oli ka mulle väga öpetlik.  olen raame samamoodi soomes kokku panud kuid ilma ragisetta. Lapisin 4-5 raami kokku ja siis lasin kää vahel , lauale toetatult klambri püssiga. pöhimöte nagu selles videos, kuid ja ilma rakisetta..  Seal pandi ilma liimita, ilma puksidetta.  traadi pingutus oli sama pöhimötte, kuid nats teine teostus viis. ja seal kärjetust ma ei näinud, kuidas täpselt seal käis.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Jah

sellise rakise peale peab ka ise mõtema kuhu läheb 10 raami korraga sisse.Mul eesti raami jaoks praegu rakis ühele raamile korraga,ka tunduvalt lihtsam kui põlve otsas kokku lüüa.Mind huvitaks kuidas toorikust teha farrar raami pulkasid,ehk siis kuidas kõige lihtsam ja kiirem viis neid puidupinkidel valmistada.Kui kellelgi hakkab silma kuskil midagi selle kohta ja viitsimist on võiks siia panna. Ah jaa selle video all seal oli asjalik kokkulöömis pink nelja suruõhupüstoliga!

Pronksmedal (100p.)

Väga

hea  näitlik video.Mõned kommentaarid:
Vaga hästi sobib väikese koguse juures.Vaha nurgat lahti alt .muidu vaha vastu puud.Traatimine: traadid vaha peal.Traatimine põhimõtteliselt väga kõrge kvaliteediliselt kuid siiski 4 korda aeglasem kui kogu traadipikkusele kohe vool peale lasta..Traatimine ka aeglane võrreldes rullide kasutamisega.
Veelkord; väheste perede arvu juures viimasepeal.Mittemidagi pole vaja juurde leiutada.
Silver.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

lisan vets jutu

Nii palju võin veel õelda et soomes oli  nii et ülemisel ja alumisel raamil olid sooned saetud ,kuhu pandi kunts kärg, ja keskel oli 2 traati. Kuid mina seda ei soovita, kuna seal oli palju selliseid raame mis olid peale tarus käimist  soonest vällja vajunud vöi lokis. Seega selline olukord , kus ühes küljes oli  kärje kanud olematud ,ja teises tunduvalt sügavamad.  Mina ise kasutan ülemises ja alumises  liistus sooni ja 4 traati ja siis seda juhtuda ei saa.


Nüüd sele video kohta vets infi. Kuna seal kasutati 1 traadi soojendus taktikat peab seal trahvo välja andma vähem volte kui 12. kui aga 4 traati koraga soojendad  peaks trahvo andma vällja 12 volti või nats rohkem.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja jazzk pilt

jutu-jätkuks

See on igatpidi halb, kui kärjepõhi lokkima jääb. Kuna omal kogemused puuduvad, siis otsisin ja ka leidsin seda probleemi vältiva video: http://www.youtube.com/watch?v=fDwjf9VK05s&feature=related

Teemat algatades küsisin plastikust kärjepõjade ja nende kasutamiskogemuste kohta.  Paistab, et siinmail selle plastiku kogemus puudub. Appi tuli jälle sõber YOUTUBE kust leidsin ka sellise video: http://www.youtube.com/watch?v=3pyB64oaHWk&feature=fvwrel                    
 Selge! Töö kiire ja korralik!
 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ptast raamid


See mida mina olen näinud olid raamid ja nn. kuntskärjed ühes tükis.  Sealt kärgi välja vötta ei saanud. kuid neid töös näinud ei ole. Seal oli 2 raami ostedud.  Köik ülejäänud raamid olid puidust  ja kuntst kärje pöhjadega nagu meil tavaliselt on.