Korjemaa

Tere Lugupeetavad.
olen algaja. eelmine kevad võttsin kaks taru. mõeldes mummide toidulauale kündsin sügisel kõõreliste põllulapi üles. varsti aeg miski seeme maha panna. lektüüri lugedes soovitati valget ristikut või rapsi.
mida kogenud mesinikud soovitavad korjemaale külvata ja kohe teine küsimus - kus seemet osta?
Päikest kõigile
Henry /bailaor@hot.ee

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Korjemaa

Soovitan keerispead külvata.Ise olen keerispead 10aastat kasvatanud ja sellest ajast peale pole kehva meeaastat olnud.Seemet saab poest,minu käest ka võib saada.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Head mee taimed

Head mee taimed on keerispea, valge ristik, meesikas,  ka roosa ristik. kurgirohi ja usi keel. Need on köik väga head mee taimed , kuid osad on neist väga halvad umbrohud teistele kultuuridele.  Kindlasti on heaks mee taimeks ka raps, kuid se  oleneb mulastikust.     Mina olen 10 aastat  rapsi pöllu ääres olnud mesilastega, kuid pole erilist saaki saanud, kuid kesk saaremaal on saaki  rapsilt soodaku. See pole ainult minu ütlus . Vaid ka suur mesinik kinitab sama.   Orissaare lähedal raps ei ana koraliku saaki, ja  samas laimjala, ja audla kandis on met rapsilt  soodakult. (need andmed on 5- 10 aasta  jälgitud.  2 köige levinumat mee taime on ikagi  keerispea ja valge ristik. siis soovitan ikagi neid.  Kuna keerispea on ühe aastane taim ja valge ristik on 2 aastane- 3 aastane taim  siis soovitan teha keerispea ja ristiku alla külv. keerispea anab esimene aasta saaki  ja valge ristik anab 2 ja3 aastal saaki  ( juhul muidugi kui ilmataat sootsaid ilmasid jägab). Kindlasti vöib valge ristiku asendada ka roosa ristikuga.   Seal erilist vahet pole. Kindlasti vöib ka ristiku asendada valge meesikaga, kuid seda ei soovita sellepärast et teisel aastal kui meesikas saaki anab  jääb pärast suur vkohus kuivanud masi maha millega on raske midagi peale hakata.   usi keel ja kurgi rohud on aga  teistele taimedele umb rohud..   Nendest lahti saada hiljem vöib väga raskeks  muutuda.

üKS HOIATUS. ÄRA AJA ROOSAT JA PUNAST RISTIKUT SEGAMINI. rOOSA RISTIK ON HEA MEE TAIM JAPUNANE  RISTIK ON VÄGA KEHV MEE TAIM. pUNASEST RISTIKUST EI SAA MESILASED ERITI MIDAGI KÄTTE. kUNA MESILASTE NOKAD EI ULATU PUNASE RISTIKU ÖIE PÖHJA ET SAAKS SEALT NEKTARI KÄTTE. EDU KÜLVAMISEL.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

korjemaa

Rapsist soovitan hoiduda, juba mainitud keerispea on väga asjalik, kurgirohi annab hästi mett, valge ristiku mõttel pole samuti viga.

keerispea ja valge ristiku seeme

Tere,
pole varem külviga tegelenud sestap küsin igasugu asju:millal külvata? kas valge ristiku ja keerispea seemet võib koos külvata? mis on seemne kulu ruutmeetrile või hektarile? ja lõpuks seemne ost - mis hinnaga ja kus saab?
Päikest
Henry