Talvitumine

Pronksmedal (100p.)

Täna käisin oma mesilad läbi ja tegin kindlaks, mitu peret ületalve on elanud. Pilt on üle mitme talve üsna kurb, surnud oli 27,2% peredest. 110 perest surid 30 peret. Täpsemalt ei hakanud vaatama, millesse. Kuidas teil?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

talvitus*

Püüa kindlaks teha, miks nad hukkusid. Sellest õpid ja võib-olla pead alles jäänud perede suhtes midagi ette võtma (näiteks kui huku põhjuseks oli sööda puudus).


Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

talvitumine

Mul  isiklikult on see talv väga traastiline. Kuid süüdistada pole peale enda kedagi. Kuna töötan puidus väga palju  (7 pääva nädalas) siis jähid mesilased natuke unaruse. Seega jähin sügisese söötmisega vets hilja peale. seega tulid öö külmad peale. ja teatavasti mesilased siis enam siirupit vastu ei taha vöta. Kuna olin jöudnud 10 l sisse sööta lootsin selepeale et saan neile kevadel siirupit lisada, kuid söök löpes enne kui jaole jöutsin. seega surid nälga. (numbreid ei nimeta  ( kuid se on väga suur protsent  ) c Kuna aga pole veel kanatuste aeg läbi ei oska veel öelda kui suureks se protsent löpuks läheb.???    

Ka  staasikatel juhtub suuri äpardusi.. Kuid elame üle.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Hakkavad selguma


Hakkavad selguma nn.spetsialistide tegelikud teadmised mesindusest...aastal 1998 sain suurema mesila omanikuks-kõik olid tollal lamavtarud.70 mesilasperet,peale jaanipäeva hakkas vihma sadama ja üle päeva sadas suve läbi...meevõtu muret ei olnud...-käega pihta ja raam kappi...natuke ikka mett sain...Külm ja talv tulid sügisel varakult...-lund oli mehiselt..ei olnud ennem mesilasemasid kasvatanud ega midagi...kõik sain töö käigus selgeks...olin 23 aastat vana...enne seda oli olnud maksimum 10 mesilasperet ja H.Taltsi raamatust ammutatud...Talvitumisel hukkus 1 mesilaspere...Kõik mesilaspered olid krantsid!!!Vaata ma neid kurtmisi lugedes siin ei kujuta ette...äkitse peaks mesindusalast kirjandust rohkem tudeerima,kel raske?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Talvitumine Muhus.


Mul 150 perest on hetke seisuga välja läinud 9 peret. Hukkusid 2 gruppis. 18 grupis surnuid pole.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

talvitunud

söötsin 1. septembrist -16. septembrini 10 kg suhkrut pere kohta. praegu on veerand kaanetatud sööki alles ja kõik seitse priske tervise juures.
mis sa, karumõmmi ,arvad? on see algaja õnn või suure raamatutarkuse ammutamise tulemus? Wink

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

täpsustus

Kuna mina vötan mesilastelt 80-90 protsenti meest välja ja talvituvad  20 liitri siirupi peal tavalislt. Siis 10 liitrit siirupit jähi lihtsalt väheks.   Muidugi kui jätad ka met talveks, siis 10 l siirupit tätsa piisav.  Mul tavaliselt 10 raami kohta jääb  1 raami täis mett. köik ülejäänud vötan välja. ja asendan siirupiga.  kuna aga mul on suured laenud peal siis rühman  puidus   eelmise aasta märtsist saati ilma ühegi puhke päävata kuni siiani.   ja ka edasi juulini välja kindlasti.
tööpääviti 800- 16.30 ni  ja  nädala vahetusel   8.00 -2400 ni
vahest ka nats vähem.      Mesilastega tehelen tööpääva öhtuti, kui siis veel jaksan.   Siis polke imestada kui miskit kuskil unarusse jääb.

Siirupiga üle talve olen oidnud  12 mesindus aastat ja on köik okei olnud (kui öige koguse sisse söödad.  Siirupiga pole seda ohtu nagu kanarbikuga on  süüa on aga süüa ei saa.
(jut mesilaste poolepealt).   Siin pole  praegu kül pöhjus selles et vähe raamatuid studeerisin.  Lihtsalt aja puudus.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Kõik seitse vaatamata hiirte külastusele õnneks alles

Mina kuulasin ka siin olevaid vanemaig koleege ja söötsin omad mummid septembri 15 alates kohe peale mee võttu ära .Kriitikat sain selle eest kõvasti aga vist läks õnneks . Said natukene üle 10 l. ja mõni vähemgi ,sest jätsin 8 raamist 3 koos nende endi korjatud mee ja suiraga neile . Varroatõrjet tegin Apistani ribadega ,sest tümooliga läksin möödunud aastal alt 7 perest 3 elasid üle  ning ei usalda seda enam .

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

tommile

Tommile.  tubli oled.


kuid ma ei saaa präägu selest sönapaarist aru  (söötsin omad mummid septembri 15 alates kohe peale mee võttu ära )       Kas hakasid 15 septembrist söötma vöi löpetasid selajal.     Mul läks üle 15 septembri, kuid selleks ajaks olid juba öö külmad. ja siis siirupit vastu ei vöeta , vähemalt mitte pealt antavast sööda nöust.  raam sööda nöudega oleks vöibolla juurde putkestanud, kuid mul pole raam sööda nöusid tehtud.


Kuna teada olevalt läheb sööki rohkem kevadel haudme tegevuse perjoodil. siis jah lootsin sellele et kevadel saab siirupit anda. Kuid se viimane 30 kraadine külma laine tegi platsis korektuure.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

teemasele

Sõnastan ümber ; alustasin sööda manustamist alates 15 septembrist !

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Siis sul vedas

tomm kirjutas:
Sõnastan ümber ; alustasin sööda manustamist alates 15 septembrist !
Siis sul lihtsalt vedas. Minu eesmärgiks on et 15 septembriks peaks söödedud olema.  Mõni aasta on nii et öö külmad on 15.septembris juba käes samas teisalt tulevad alles novembris.  Sestap püüan alustada tavaliselt 1 septembrist ja 15 peaks söödetud olema, kuid eelmine sügis nii ei olnud ja krahh ongi käes. Mina söödan  tavaliselt kahe korraga sisse, 10 liitrit korraga. Tavaliselt olen 10+10 liitrit järjest sisse söötnud, kuid eelmine sügis andsin 10 liitit ära ja tahtsin hoida 2 nädalat vahet et nad jöuaksid selle mis sisse antsin ümber töödelda, Kuid nagu olen juba korduvalt öelnud et öö külmad rikusid asja ära.   Õppetund - peab hakkama varem söötma.

Pronksmedal (100p.)

41-st 2 surid nälga kuna

41-st 2 surid nälga kuna külmaga sõid vastu ülemist raami ja kõrvalolevatele meeraamidele ei läinud.Kahju mõlemad Talimaalt ostetud noored emad Siirupit said 10-12 kg suhkru arvestuses + umbes samapalju mett jäi sisse

Paar nädalat tagasi käisin

Paar nädalat tagasi käisin kuulamas - ja olin kindel, et kolm peret 17-st kutud on, sest ka koputamise peale ei kuulnud mitte vähimatki häält. Täna, see on 3. aprillil siis, mõtlesin, et lähen õige uurin, millesse nad surid. Aga võta näpust! Kaks neist 'surnud' peredest olid elus mis elus. Kolmas oli siiski surnud, jah - kärgedes küll sööta piisavalt, ent pesaruum seest täis pasandatud. Ju see nosematoos siis oli...

Muidu vahetasin täna tarudel põhjad puhaste vastu, paaril põhjal oli langetist palju (mitte neil 'valesurnud' peredel) ja see oli ka tublisti hallitanud. Nii et ega veel ei tea küll, mitu peret tegelikult korjele lõpuks lähevad. Kurb on aga ka see pilt, et kuigi mul tarude vahetud ümbrused lumest enam-vähem puhtad, on kaugemal lume peal ikka surnud mesilasi palju... Varasematel aastatel pole seda olnud, ka mullu mitte. 

Pronksmedal (100p.)

Külmaga söötmine

Häda korral saab septembri teises pooles ka mesilastele süüa anda. Söök tuleb soojana peale panna, niiet see taru temperatuuri ka tõstab. Soovitavalt kata söödanõu kinni, et aeglaselt jahtuks. Mesilased aktiveeruvad ja kannavad mingi osa söögist ära. Mis jahtumiseks järgi jääb, kalla välja ja pane uus soe asemele.

Soovitav on siiski ilmataadiga kaupa teha ning õigel ajal sööta Wink

Pronksmedal (100p.)

Värske...

uudis Poolast.SUHKRUTÖÖSTUSED MÕNEL MAAL ON HAKANUD SUHKRU PUHASTAMISEL LUBJA ASEMEL KASUTAMA SOOLA.
0,1 % SOOLA SUHKRU SEES MÕJUB TALVITUVATELE MESILASTELE VÄGA HALVASTI.VEIDI SUUREM PROTSENT VÕIB TAPPA..Loodan, et pole aprillinali sest ei olnud 01.04- ga tateeritud. ma ei tea kas laborid tagantjärele veel midagi kindlaks teevad ja kui rasket raha see nõuab.

Pronksmedal (100p.)

Lisaks...

konverents toimus Poolas PSZCZYNA linnas4.04 ja 08.04 vahel.Teaduslik -Praktiline .Osavõtjaid oli Poolast,valgevenest,venemaalt ,ukrainast, ka leedukad vist.
Euroopa liidu rahadega finantseeritud.Võibolla õnnestub läbi
valgevenelaste veel midagi teada saada.