Mesilaste tervis

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)
Autor: 
Arvi Raie
Aasta: 
2011
Mesilaste haiguste diagnoosimise eesmärgiks on võimalikult kiiresti avastada haiged pered ja teha kindlaks haiguse põhjus, et rakendada vajalikke profülaktika- ja tõrjemeetmeid.

Haige mesilaspere  nõrgeneb  ja  sageli  hukkub.  Selle  põhjuseks  on mesilaste  või haudme  massiline  suremine.  Pere  nõrgenemist  mesilaste  või  haudme  hukkumise tõttu on võimalik avastada ainult mesilas – seepärast peab ka mesilaste haiguste diagnoosimine algama just seal. Täiendavad uuringud diagnoosi täpsustamiseks tehakse veterinaarlaboratooriumis. Seega  jaguneb mesilaste haiguste diagnostika diagnostikaks mesilas ja diagnostikaks laboratooriumis.

Selgete  ja  iseloomulike  tunnustega haigusi on võimalik mesilas  täpselt diagnoosida, ja sellistel juhtudel laboratoorne diagnoosimine ainult kinnitab mesilas pandud diagnoosi.

Haiguse  alguses  või  juhtudel,  kui  haiguse  tunnused  on  välja  arenenud  nõrgalt või pole  iseloomulikud, on diagnoosi mesilas raske panna. Nimetatud olukorras on hädavajalik laboratoorne diagnoosimine.

Autor Arvi Raie
Toimetaja Katrin Linask
Kujundaja Ülle Pällo
ISBN 978-9985-9887-4-9
Tallinn, 2011
Eesti Mesinike Liit
J. Vilmsi 53G, 10147 Tallinn

LisaSuurus
mesilaste_tervis_2011.pdf1.26 MB
Seda kannet ei ole veel hinnatud