EESTI MESILASTE TÕUARETAJATE SELTS teatab

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Meil on hea meel teatada mesinike üldsusele, et on võetud plaani ja saadud rahastamine ka uuele piloot projektile. Projektist hakkatakse toetama meemesilase (apis mellifera) ja meile hästi tuntud kimalase (bombus) ristandite loomist ja aretamist. Täpsemalt kasutatakse  Bombus sporadicus ehk pikktiib kimalast ning meemesilase poolt apis mellifera secaane. Projekti eesmärgiks on ümber tõustada kogu Eestis olevad mesilaspered ja info selleks saab PRIAs loodud registrist. Uue ristandi eelised on suured: Talvitub ainult ema- puudub vajadus talvesööda ja suurte ja kulukate tarude järele. Emad hakkavad kohe kevadel munema 2x niipalju kui ise kaalub, ca. 30 000 muna ööpäevas. Töömesilase haudmeperiood kestab vaid 9 päeva ja sügisel saab perest ca. 200- 500 paarunud ja talvitumiseks küpset ema. Jääb ära ka emade ostmine kalli raha eest. Tarud tuleb teha kas õlgedest või samblast- ristand ise valmistab ( koob nagu kangurlind) endale sobiva suuruse ja kujuga taru. Raame pole vaja aga küll peaks pessa asetama 300- 500 ml plastik või klaaspurgid ( kindlasti panna ka kaasa sertifikaat), kuhu pannakse mesi või suir või MÕTS. See oleneb purgi suurusest ja seda saab teada kui ühineda projektiga. Purke läheb vaja ühe pere kohta ca.800- 1200 tk.

Varroalesta ravi pole vaja enam teha , kuna lest sureb välja. Põhiline töö saabki mesinikul olema põhu ja sambla kokku riisumine.Need on vaid mõned näited tulevase supermesilase positiivsetest külgedest.

EMTS kuulutab välja ka konkursi tulevase ristandi nimele. Palume teada anda sellest kommentaarides. Täna päeval kell 14.00 saab projektiga tutvuda Saaremaal Uduvere küla kiigeplatsil. Ootame kõiki huvilisi.

EMTS

01.04.2011

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Super

Olen ammu kuluaarides kuulnud, et sellised ideed liikumas on. Hea meel, et asi lõpuks ometi tublide mesinike algatusel hoo sisse saab! Loodetavasti viib see projekt Eesti ka maailma mesinduse kaardile! Ristandi nimeks pakun "Summ"!

Edu!

Midagi positiivset


Olen juba pikalt mõelnud,et peaks ikka Priiasse mesilased regama.nüüd on ikka mõte tõsine ja vajalik.

Kasutaja Halt pilt

Super

Ha, ha, väga hea, kas Kärna Ärni tuleb ka kohale?

ei ole siin midagi naerda...

kimalasel ja meemesilasel nutt kurgus, istuvad Uduvere kiigeplatsil, kett kaelas ja enne minema ei saa, kui järglane tehtud. Vetametnik istub suure luubiga kõrval ja valvab, et ikka õige asi välja tuleks...

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

EMTS-i teade

Viimane aeg aretusprogramme muutma hakata.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Aretusest

Mu kadunud vana- vanaisa oli selline nuputaja, sünnilt Muhumaa mees
mõtles uusi asju välja
ta oli mesinik
tal õnnestus ristata mesilane ja lehm
mett lüpsta oli raske olnud, ei tahtnud hästi nisast välja tulla
Talvel tukkus hübriid rehala nurgas ja üles ei tõusnud, kord nädalas jõi ainult vett ja ampsas ristikut
Külarahvas sai pahaseks siis kui vana- vanaisa looming kevadel puhastuslennule läks..
Ei olnud aeg küps sellise imelooma jaoks