Kõrgepinge liinid

Pronksmedal (100p.)

Mesilasperede kaugus kõrgepinge liinidest, mobiilimastidest

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Mida kaugemal, seda parem.

Mida kaugemal, seda parem.
Paar näidet omadest kogemustest:
Kõrgepingeliini kõrvale paigaldati uut liini, juhtmed olid juba maha veetud. Mees võttis juhtmest kinni ja sai tugeva elektrilöögi, isegi kiirabi käis turgutamas.

Paigaldasin autosse saatjat, miskit oli vaja sättida antenni juures, paraku sõber vajutas salongis jaama saatele. Kuna olin parasjagu näppupidi antenni küljes, sain korraliku elektrilöögi. Kiirabi ei vajanud Smile


Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

körge pinge liinid

 Mul nii jubedalt ei ole läinud, Kuid olid tarud körge pinge trafost ja liinidest 5- 10 m . Peresid oli seal 7-8 tk  arenesid väga ästi kuid  saaki  ainult hetke  vajadus. ei krammigi rohkem.  Nönda 5 aastat järjest.  Siis viisin tarud mujale.
Muidugi ei tea ma seda 100 % liselt. et just selles viga oli kuid sise tunne ütleb et sellest.   Arvan  ja olen kuulnud ka et teisi mötte kaaslasi on. Pöhjus on selles et liinide ümbr8uses on magnet väli, mis kiirgab traatidest ja kaablitest vällja. Mis omakorda hakab segama mesilaste orjentatsiooni. seega magnet väli lööb mesilaste nn. arvuti segamini , mistötu ei pruugi koju jöuda vöi muid vigu..  See on minu kogemus ja selle tulemusel  tehtud  järeldused.

Pronksmedal (100p.)

Liinidest...

Kuni 110KV liinide juures ei juhtu mesilastega midagi..Teiste maade mesinike poolt ammu läbinäritud teema..Saadakse mett 100 ja rohkem kilo perelt suvega. Võrreldud ka mitu aastat liini all seisvat gruppi ja 200-300 m eemal kontrollkruppi. Vahet pole ei emadel ega töölistel. Nii,et kellel
erinevused siis otsige viga enda juurest. Vahe tekib alates 220KV ja kõrgematel pingetel.Puust ja punaselt KUI  iSOLAATOREID ON KUNI 3 SIIS OHTU POLE KUI ROHKEM SIIS VÕIB OLLA

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Vibra

Soovitan ikka omal alati järele proovida, mina olen proovinud mesilasi liini all-kõrval-lähedal pidada.
Mesilaspered on imeliselt paidlikud küll, kuid kui võimalik hoiavad lamavtarudes liinist eemale serva.......kui sundkorras tõstad hauet liinile lähemale....jätavad isegi haudme maha ning ehitavad kaugemas taruservas kärjepõhjad päevaga üles ja munetakse täis.
Võib olla, et pered on maaväljade halva mõjuga kokku juhtunud, lisaks liinidele.....kuid mesilasperega ei saa vaielda, ega teda vägisi sundida...ikka peab temaga arvestama...igas kohas on see isemoodi....
Isegi mõned inimesed pidid 30 korrusel elamisega hakkama saama, mõned meiesugused aga jooksevad looduses , rohelist maad mööda ringi.
Üks mesinik ütles oma mesila kohta, et sealt, tammealt, sellest tarust saan alati palju mett......leidke see hea koht siis üles, ega tamme väligi kõige parem alati ole.

Kasutaja Vabadik pilt

Liini all

Mul pered kõrgepinge liini (10 kV) trassil samal trassil kaks sama pingega kaablit maa sees, kõrval 50 meetrit eemal kaks 220 kV liini. Niiske ilmaga särisevad kui kadaka lõke. Mummid korjasid korralikult. Tänavu panen osa peresid 200 meetri kaugusele. Saab võrrelda.