Mummid elumaja seinas

Mesilased juba aastaid seinapraos elanud. Küsimus siis selline.
Kas on kuidagi neid võimalik tarusse püüda. kui ei siis kuidas neid hävitada?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kui sa

lakkupanni alles küsisid mitu taru on vaja põllu äärde panna,et mesilased sinu poolt külvatud erinevaid häid meetaimi tühjaks imemas käiksid ja siis sinu poolt põllu veerde paigutatud mesipuusse kõik ilusti ära toimetaksid,siis mina soovitan alustada sellega,et PROOVI see mesilaspere  kenasti sealt seinavahelt kätte saada,soeta algatuseks üks mesipuu ja vaata eemalt mis toimub!!!

Siis aja möödudes näed,kas on vaja midagi juurde õppida,või kuskilt kogemusi hankida,eks siis aegamisi elu näitab! Edu sulle!

Aitüma

Sain kah alles täna teada et maal naabrimemmel seal mesilased elavad. Täna ostsin alustuseks langstrothi taru ja panen siis vanamammi maja juurde. Vaatab mis saab.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja einokaiko pilt

Soovitus lakkupan-ile

Minul on sama töö suvel ees , et tuleb seina seest mesilased kätte saada. Kui saab seina lahti võtta mesilaspere kohapealt , siis on lihtne kogu pere kätte saada. Uurisin YouTube-st erinevaid videoid kuidas seda tehakse ja ehitasin viineerist sellise kärjekasti kuhu tolmuimeja abil saab mesilased sisse imeda. Videos oli ka õpetus kuidas mesilaste vabalt ehitatud kärjed kärjeraamidesse paigutada , muidugi tuleb kärjed parajaks lõigata , et nad kärjeraami mahuksid . Kui kogu see töö tehtud , tuleb taru paigutada oma püsikoha peale ja siis vaakumkasti imetud mesilased raputada kärjeraamidele. 

Pronksmedal (100p.)

Loe...

läbi ka http://mesindus.ee/node/1916 . Oma tarkusest nad ümber kolima ei hakka