Talvitumine astelpaju mahlal

Katsetasin astelpaju mahla panemist talvesööda sisse, vahekord: 40L talvesööda sisse panin 300g külmpressi astelpaju mahla ja segasin. Tegin seda riski peale minnes, kas õnnestub või ei õnnestu, proovisin seda esimest korda. Kevadel selgus, oli langetis nagu igal aastal, aga taru seinad ja laed olid määrdumisest puhtad. 3-le perele sai pandud võrdsed kogused ja kõik talvitusid väga hästi. Võite täiesti kindalt seda proovida. Ei soovita poe astelpaju mahla, võib sisaldada säilitusaineid.

Lugupidamisega mesinik Leho.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

üks küsimus

küsimus järgmine. mitme aasta katse analüüs se on.?
Ja mis on selle asja mõte???

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Oh õudust küll

Sa oled mingi teadlane või, et jagad siin selliseid soovitusi!!!?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Astelpaju mahl

Võtke rahulikult, kuigi kommentaari pealkiri on natuke karm, sest astelpaju mahlal pere ilmselt ei talvitu, ikka suhkrulahusel, millele on lisatud astelpaju mahla, on toime suht sama, mis muude hapete lisamine talvesöödale. Astelpaju mahl sisaldab suht palju C-vitamiini, mis on üpris happeline, eksole. Hape aga hoiab ära talvesööda kristalliseerumise, kuna lõhustab liitsuhkru lihtsuhkruteks. Hüdrolüüs oli vist selle asja nimi, vabandust kui terminiga eksin. Talvesööda lisandina kasutatakse veel sidrunhapet ja õunaäädikat.

Selleks ei pea kohe teadlane

Selleks ei pea kohe teadlane olema, lihsalt meeldib mesindus ja ma lihsalt jagan nõuandeid, ja missuguseid selliseid? täiesti tavaline soovitus:)

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ärge nüüd pahandage,aga sorts


ärge nüüd pahandage,aga sorts kust mesilaste talvesöödahulgas aitab ka heale talvitumisele kaasa...

Pronksmedal (100p.)

miks ka mitte?

Leho, arvan, et oled probleemi veidi valesti formuleerinud. Võibolla õigem oleks küsida: mesilaste talvesööda lisandina äädikas vs astelpaju mahl?

 Igatahes ise limpsaksin parema meelega lusikatäie astelpaju, kui äädikat.  Eks äädika pooldajatel on pikk elu(mesindus)kogemus seljataga, ning kindel teadmine ja veendumus- nii on kogu aeg tehtud. See ei ole tõestuseks, et äädikas parem oleks kui astelpaju. Või on äädika paremust kuskil eraldi uuritud? Iseenesest on ju hapu % talvesöödas nii väike, et ei tohiks  ülearu mesilaste seedekulglaid täita. 
Uriiniteraapia pooldajale täpsustav küsimus, et kas kasutad ise-oma "produkti", või on mingi looma oma parem? Wink

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

karude ja mesilaste uriin on

karude ja mesilaste uriin on parim talvesöödas

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Talvesöödaks


parim on mesi,va kanarbiku-,lehemesi koos piisava suiravaruga.Suure naabri mesinikud kasutavad talvesöödas lisandina PSJOLKA sisaldab männiokka ekstrakti vitamiine.Paneb ema kõvasti munema seega talvitub paremini.Kui on tugevad terved pered siis usun etülearune töö.Ise kasutan kevadel ergutussöödas koirohu tõmmist.Tundub suur abi lestatõrjel.Muudab noore mesilase keha kibedaks ei meeldi lestale.Pealegi väga roheline tõrje.Sellest on pikemalt A.Aavik mõni aasta tagasi siin piemalt kirjutanud.Edukat mesindust hobinikele prohvidele pisisulidele.Heino

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Päris naersin


MÕMMI kommentaaride peale,nii et murdunud ribidest  käis valu läbi.Väga tänulik MÕMMILE.Naer on terviseks ja kiirendab paranemist.Heino